علت خنک نکردن کولر گازی

علت خنک نکردن کولر گازی

Rating: 4.0/5. From 38 votes.
Please wait...

علت خنک نکردن کولر گازی

علت خنک نکردن کولر گازی مقاله ای است که آی.پی امداد در این قسمت به آن پرداخته است. طبیعتا کولر های گازی برای خنک کردن متفاوت  و بهتری که نسبت به کولر های ابی داشته اند به شهرت رسیدند و این روز ها کمتر کسی را می بینیم که برای خرید یک سیستم تهویه هوا و خنک کننده به سراغ کولر های آبی برود.

برای شارژ کولر گازی , اطلاع از هزینه ی تعمیر کولر گازی و تماس با نمایندگی تعمیرات کولر گازی الجینمایندگی تعمیرات کولرگازی بکو و یا نمایندگی تعمیر کولرگازی بلومبرگ  بر لینک کلمات کلیک کنید.

تعمیر کولرگازی تخصص میخواهد ، حتما برای خدمات ، عیب یابی و سرویس کولرگازی با آی.پی امداد همراه شوید .

اما مشکل از ان جایی شروع می شود که شما علی رغم هزینه زیادی که برای خرید و نصب کولر گازی انجام می دهید باز هم آن میزان از سرما و خنکی که مورد نظرتان است و یا قبلا در محیط های دیگر از همین مارک کولر گازی دریافت کرده اید را تجربه نمی کنید بنابراین باید به دنبال علت خنک نکردن کولر گازی باشید.

در این حالت شما اولین ذهنیت که دارید این است که کولر گازی که خریداری کرده اید خراب است و یا کیفیت پایینی دارد و این درحالی است که عوامل متعدی می تواند جزو علت خنک نکردن کولر گازی قرار بگیرد.

علت خنک نکردن کولر گازی
مشکل خنک نکردن کولر گازی

علت خنک نکردن کولر گازی را باید در دو دیدگاه متفاوت مورد نقد و بررسی قرار داد.

 • کولر گازی چندین سال است کار می کند و تازه با این مشکل مواجه شده است.
 • کولر گازی را تازه خریداری کرده اید.

اگر کولر گازی را مدت زمان زیادی است که خریداری کرده اید و به دنبال علت خنک نکردن کولر گازی هستید ما برای شما در مقاله ی علت خنک نکردن کولر گازی در این باره توضیح داده ایم.

در مقالات قبلی توضیح دادیم که مشکل گرم بودن باد کولر گازی چه مواردی می تواند باشد. مشکلاتی که عمدتا باعث بروز ایراد در سیستم خنک کنندگی کولر های گازی می شود را باید فورا تشخیص داد و با تماس با متخصصین تعمیر کولر گازی از انها درخواست کنید تا  فروا موضوع را بررسی کنند تا مشکل به سایر تجهیزات کولر گازی آسیب نرساند.

علت خنک نکردن کولر گازی
مشکل خنک نکردن کولر گازی

از عمده ترین علت خنک نکردن کولر گازی که می تواند در خنک نکردن کولر های گازی با عمر کاری چند ساله نقش داشته باشد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • عدم تمیز کاری و سرویس سالیانه کولر گازی
 • خراب شدن و یا مسدود شدن فیلتر کولر گازی
 • خراب و یا سوختن فن یا موتور فن کولر گازی
 • اتمام و یا کمبود گاز در سیستم کولر گازی
 • خرابی کمپرسور کولر گازی
 • خرابی ورودی و یا خروجی های هوا کولر گازی
 • مشکلات اورلود کولر
 • عیب در ترموستات کولر گازی

و ....

ولی چنانچه کولر گازی را تازه خریده اید و یا نسبت به سلامت تجهیزات و قطعات کولر گازی اطمینان یافتید ولی همچنان کولر گازی باد خنک نمی زند و به دنبال علت خنک نکردن کولر گازی هستید مشکلات مرسوم در این زمینه را می توان عوامل زیر توضیح داد:

 • قرار گرفتن کمپرسور کولر گازی در مسیر مستقیم نور خورشید

کولر های گازی برای اینکه به خوبی بتوانند هوای خنک اتاق شما را تامین کنند از یک کمپرسور استفاده می کنند. این کمپرسور در کولر های گازی معمولی در پنل خارجی دستگاه و در کولر های پنجره ای در قسمت بیرونی کولر گازی تعبیه می شوند.  وقتی در اغلب ساعات روز نور خورشید بصورت مستقیم بر روی کمپرسور بتابد باعث می شود که باد کولر خنکی مناسب نداشته باشد.

در مقاله علت خنک نکردن کولر گازی باید به این نکته اشاره کنیم که تمامی کولر های گازی یک درجه محیطی مناسب برای کمپرسور را تعریف می کنند که این درجه نشان می دهد که باد کولر در این درجه حرارت بهترین نوع خنک کنندگی را دارد . بنابراین در زمانی که محیط گرم تر باشد باد خروجی کولر هم گرم تر و در زمانی که محیط خنک تر باشد باد کولر خنک تر می شود.

علت خنک نکردن کولر گازی
مشکل خنک نکردن کولر گازی

در مقاله علت خنک نکردن کولر گازی توصیه میکنیم همواره به یاد داشته باشید که گرم شدن و داغ شدن کمپرسور کولر گازی به راحی کولر را آسیب پذیر می کند. هر چه دما و گرمای بیشتری در اطراف پنل خارجی کولر گازی باشد کارایی کمپرسور کاهش می یابد و کم کم به مر حله ای می رسد  که ممکن است باعث از بین رفتن عایق ها و اتصال کوتاه در کمپرسور و حتی سوختن کمپرسور کولر گازی شود.

تابش نور خورشید بصورت مستقیم به کمپرسور نه تنها باعث فشار زیاد به این قطعه برای تامین سرمایش لازم می شود بلکه برق مصرفی دستگاه را هم بسیار زیاد می کند و در نهایت با تمام این توصیفات کولر گازی به اندازه مناسب خنک نمی تواند بکند.

 

دلیل خنک نکردن کولر گازی :

علت خنک نکردن کولر گازی :کولر های گازی یک سیستم چرخشی در هوا ایجاد می کنند. آنها دمای گرم اتاق را دریافت می کنند و به بیرون انتقال می دهند و در عوض هوای سرد را به محیط داخل خانه هدایت می کنند. اگر گرمای بیرون اتاق به شدت بالا باشد کولر های گازی در انتقال هوای داغ به بیرون اتاق دچار مشکل می شوند. یکی از استاندارد هایی که در کولر های گازی رعایت می شود این است که این کولر ها در یک درجه حرارت به خوبی کار کنند و در درجه حرارت دیگر کار خود را متوقف کنند.

اغلب کولر های گازی  در دمای بین 46 تا 48 یا کار خود را متقوف می کنند و یا به کلی روند نزولی دارند.

کمپرسورهای کولر گازی اگر در چنین وضعیتی قرار داشته باشند طبیعتا نمی توانند به خوبی کار کنند و باد خنک نمی زنند. بهتر است برای آنها سایبان تهیه شود و یا در در صورتیکه تازه در حال نصب است حتما در منطقه ای که سایه بیشتری دارد نصب شود.

البته در هنگام نصب کولر گازی باید میزان عبور هوا هم در نظر گرفته شود و بهتر است در مناطق خفه و جایی که جریان هوا کم است کولر نصب نشود.

 • ظرفیت کولر گازی نسبت به محیط کم است( یکی دیگر از علت خنک نکردن کولر گازی )

مشکل اصلی برخی از افراد این است که کولر گازی را تنها با توجه به میزان بودجه خود انتخاب می کنند و نه با توجه به میزان خنک کنندگی و یا طرفیت کولر گازی اما انتظار دارند که به همان میزان که اتاق کوچک تر خنک می شود این کولر ها بتوانند در محیط های بزرگتر هم همان کارایی را داشته باشند.

بنابراین باید در هنگام خرید کولر گازی برای جلوگیری از احتیاج پیدا کردن به علت خنک نکردن کولر گازی پارامترهای مختلفی را در نظر گرفت.

 • ظرفیت باد کولر
 • میزان گرمای محیط
 • تعداد کولر های گازی محیط
 • فعالیت و تعداد نفراتی که در یک محیط کار می کنند

با در نظر گرفتن این پارامتر ها و برخی دیگر از موضوعات می توانید کولر گازی را در بهترین حالت خود و متناسب با نیاز خود خریداری نمایید تا به علت خنک نکردن کولر گازی احتیاج پیدا نکنید.

 • عمر زیاد کولر گازی

کولرهای گازی امروزی کارایی و قابلیت های بیشتری نسبت به مدل های قدیمی تر دارند و هر روز نیز بر قابلیت و توان انها افزوده می شود. گذر عمر در کولر های گازی درست همانند سایر تجهیزات و وسایل دیگر باعث افت توان و کیفیت انها می شود.

طبق گزارشات انجمن مهندسین امریکایی در راستای علت خنک نکردن کولر گازی یک کولر گازی در سال اول 7 درصد ، سال دوم 5 درصد و در سال های بعد 2 درصد از کارایی خود را کم کم از دست می دهند و برق بیشتری هم مصرف می کنند. با یک برآرود کوتاه و اولیه می توان نتیجه گرفت کولر های گازی با عمر حدود 20 ساله بالغ بر 40 درصد و نزدیک با نیمی از قدرت خود را از دست می دهند و این درصورتی است که به خوبی کار نگهداری و تعمیرات کولر گازی انجام شده باشد.

در مقاله علت خنک نکردن کولر گازی توصیه می شود هر ساله قبل از راه اندازی کولر های گازی یک بازدید دوره ای از کولر گازی داشته باشید تا در صورت وجود نقص و یا نیازهایی برای اقدامات پیشگیرانه بتوانید به موقع و قبل از بحرانی شدن خرابی کولر گازی اقدام نمایید.

نصب کولر گازی توسط تکنسین های حرفه ای کولر گازی بهترین راه برای گرفتن بیشترین نتیجه از کولر گازی است.

شرکت تعمیر لوازم خانگی ای پی امداد بهترین انتخاب برای نصب ، تعمیرات و بازدید دوره ای کولر های گازی شما خواهد بود.  متخصصین ما با تحصیلات و دانش بالا ، تجربه زیاد و ابزار پیشرفته عیب یابی و تعمیر کولر گازی در هر ساعت از شبانه روز آماده ارائه خدمات به مشتریان خود در کمترین زمان می باشند.

استفاده از قطعات اورجینال و مورد تایید کارخانه تولید کننده ، ضمانت  ماهه تعمیر کولر گازی ، انجام خدمات در محل مشتری ، استفاده از جدید ترین ابزار برای تشخیص عیب کولر گازی  و ... را تنها از کارشناسان ما در شرکت تعمیر کولر گازی ای پی امداد بخواهید.

نمایندگی تعمیرات کولرگازی هایسنس ، نمایندگی تعمیرات کولرگازی تراست ، نمایندگی تعمیرات کولرگازی گری ، نمایندگی تعمیرات کولرگازی سامسونگ

 

44 دیدگاه

 • علی برهانی

  ماازسرویس دهی کولرهایسنس راضی نیستیم

  Rating: 3.5/5. From 4 votes.
  Please wait...
 • محمدکاظمی

  سلام یک کولرگری دست دوم خریدم ولی 2ماه کارکرداست لوله های کولر روی خودش بودروز اول سرد کردولب الان خوب سردنمیکنه کمپرسورزیرافتاب است ولی سایبون داردامکان سولاخ بودن لوله رادارد

  Rating: 4.3/5. From 4 votes.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، بله احتمالش هست و شما نیاز به تعمیرکار کولرگازی دارید .

   Rating: 3.0/5. From 2 votes.
   Please wait...
 • حسین 5

  سلام. زمانیکه که کولر شروع به کار می‌کند بعداز 5دقیقه با سرد تبدیل به باد گرم می‌شود. علت چیست. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

  Rating: 2.5/5. From 2 votes.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، درجه را روی چند گذاشتید ؟

   Rating: 1.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • حسین پای برسنگ

  سلام کولر گازی نزدیک یکسال است خرديداري کردم الان موتور و فن روشن است ولی سرد نمیکند علت چیست کولر اورجنرال 30000هم است ممنونم

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، برد الکترونیکی ، شارژگاز ، نشت یابی و خازن را چک نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • مصطفی شعبانی

  سلام کولر ما چند روزه سرماش کم شده دلیلش چی میتونه باشه

  Rating: 3.5/5. From 2 votes.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، لطفا به خواندن مقاله های سایت بپردازید ، سوال شما خیلی کلیه .

   No votes yet.
   Please wait...
 • نیما فلاحی

  سلام:کولر دو تیکه سامسونگ ۳۰هزار هستش قبلا موتورش موشکی بوده ک سوخته الان ی موتور پیستونی تگام۳هندی ۵۵۳۲اوردم روش نصب کردم ک الان سرمای کمه و لویه بزرگ هم سرد سرد نیست علیت چیه ممنونم

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، کمپرسور کولرگازی شما مشکل دارد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • مریم اسماعیلپور

  کولر ما الجی هستش وچند روزه خنک نمیکنه وروی صفش علامت srمیاد علتش چیه ممنون میشم جواب بدین

  Rating: 1.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، کولر گازی الجی شما نیاز به سرویس دارد.

   No votes yet.
   Please wait...
 • مرتضی قناد

  سلام کولرگازی جنرال ۲۴۰۰۰ دارم، حس میکنم در بعضی مواقع سرمای کمتری ایجاد میکنه چ زمانی ک هوا خنک و خوبه چ زمانی ک گرم و بالعکس بعضی اوقات خوب سرد میکنه، موقع استارت کمپرسور هم صدایی شبیه ب خالی شدن باد لاستیک میاد. لطفا راهنمایی کنید ..
  ممنون

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، کولرگازی شما باید سرویس گردد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • مهدی قهرودی

  سلام
  کولر ما کمپرسور بزرگ با پنتل سه تیکه است که الان دوتا از پنل ها باد خنک نداره و یکی کاملا درسته و خنک میکنهمیخواستم ببینم علت چیه؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، نشتی گاز دارد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • reza-azari

  سلام.کولر 30هزار موتور بزرگ تراست دارم که به تازگی سرویس شستشو انجام شده.گاز گیری هم شده فقط روز اولی که گازگیری شده خوب خنک کرده اما بعدش خنکی و سرماش خیلی کم شده ه درجه رو 20 تنظیمه تا 17هم آوردم تفاوتی نکرده.نصاب آوردم گیج زده میگه گازش خوبه نشستی هم نداره.اما سرماش خیلی کمه.بنظر شما مشکل از کجاس؟از لوله خروجی هم خیلی خیلی کم آب میریزه.لوله های بالا هم خوب سردن.

  Rating: 3.5/5. From 4 votes.
  Please wait...
 • حورش

  سلام كولو ما يهو از كار افتاده بايد چي بشه ؟

  Rating: 1.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، برق و خازن را چکنمایید ، سپس برد الکترونیکی و موتور را چک نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • reza-azari

  سلام.
  میشه لطف کنید راهنمایی کنید؟؟کولر 30هزار موتور بزرگ تراست دارم که به تازگی سرویس شستشو انجام شده.گاز گیری هم شده فقط روز اولی که گازگیری شده خوب خنک کرده اما بعدش خنکی و سرماش خیلی کم شده ه درجه رو 20 تنظیمه تا 17هم آوردم تفاوتی نکرده.نصاب آوردم گیج زده میگه گازش خوبه نشستی هم نداره.اما سرماش خیلی کمه.بنظر شما مشکل از کجاس؟از لوله خروجی هم خیلی خیلی کم آب میریزه.لوله های بالا هم خوب سردن.

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، کولرگازی شما نشتی دارد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • حسن دروند

  کولر‌گازی میوتسبشی ۳۰۰۰۰داریم تازه نصب کردیم دوسه روز اول خوب خنک می کرد ولی بعد چند روز میزان خنک کنندگی امد پایین خوب خنک نمی کند علتش چیست

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، قطعات کولرگازی میتسوبیشی شما نیاز به چک کردن دارد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • امین

  سلام اسپیلت جنرال ۳۰۰۰۰ یکسال خریدمش فن و موتور بیرونی کار می‌کنه ولی سرما دهی و پرتاب بادش نسبت به قبل کم شده دلیلش چی می‌تونه باشه.با تشکر از شما.

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، کولرگازی جنرال شما نیاز به سرویس دارد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • محسن

  سلام این درسته که میگن یکی از علتهای خنک نکردن اسپیلت هنگ کردن ان است و باید ریست بشه تا خنک کنه؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، خیر .

   No votes yet.
   Please wait...
 • رضايي کرمان

  سلام کولر گازي الجي 19000هزار دارم روز از ساعت يک ب بهد خنک نميکنه علتش چيه

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، به دلیل فشار برق آمپر نمیکشه ، یک خازن مکمل اضافه نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • عباس ریسی

  سلام یک کولر گازی دارم خنک نمیکنی کمبریسور هم روشن میشه ولی بادش گرمه تازه هم گازش کردم بنظر شما مشکلش چیه

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، کولرگازی شما نشتی دارد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • علی بدری

  سلام من کولر پنجره ای ۲۴هزار دارم بعد از مسافت ۲۰۰۰کیلومتری رسیدیم مقصد و بعد نیم ساعا زدم یه ۲۰دقیقه باد گرم زد بعد یکمی سرد شده ولی اون سرمای کامل رو نداره بعد جلو رادیاتش هم یخ میزنه و در راه هم گرد وغبار گرفته بودش بعد رادیات از جلو فقط چهارتا از ۱۰تا لولش سرد میکنه مشکل چیه

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، اواپراتور و کندانسور کامل شسته شود . کولرگازی شما نیاز به سرویس دارد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • حسن طهماسبی

  باسلام وخسته نباشیدخدمت شماببخشیدمن چندساله کولرپنجره ای دارم دوسال پیش ازکارافتاداتومات نمیکرداستاکاراومدعوض کردخوب شدالان یک هفته که پریزبرقش یک شاخش سیاه میشه نزدیک به اب شدن؟ازدیروزهم دیگه اتومات نمیکنه فقط روی فن میمونه میره اتومات کنه ولی نمیتونه واسه چیه ممنون مرسی

  Rating: 1.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
 • احمد پور

  با سلام. کولر گازی پنجره ای 18000 سوپرا، نمبتواند روی گاز برود و سریع به حالت فن برمیگردد. لطفا راهنماییکنید.

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، لطفا خازن هارد استارتر اضافه نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • مهدی بحرانی

  سلام،کولرگازی پنجره ای دارم همیشه روی فن کارمیکنه روی کولرکه میزنیم صدای موتور خیلی ضعیفه اصلاخنک نمیکنه علتش چیه؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، کندانسور و اواپراتور باید کامل شسته شود ، برای تمیز کردن و رفع عیب از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • فریبرز عالی پور

  سلام.کولر پنجره ای سوپرا دارم
  چندتا از شبکه های رادیات جلو سرد نمیکنه علت کمبود گاز هستش؟

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سسلام ف بله یتواند مشکل از گاز باشد ، ولی قبل از شارژگاز کولرگازی ، کندانسور و اواپراتور باید سرویس شود ، همچنین برای تعمیر کولرگازی میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • پیمان آذر

  سلام من ۴ سالی هست که یک کولر گری خریدم سال اول خیلی شدید سرد میکرد ولی سالهای بعد باد آن گرم شد به طوری که اصلا باد خنک نمی داد.ولی ی سرویس کار آوردم گاز زد داخلش یک سال خوب بود ولی الان بعد یک سال دوباره روشنش کردم دوباره بادش گرم گرم شده لطفا راهنمایی بفرمایید

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ف امکان دارد کولرگازی شما نشتی داشته باشد و بعد از نشتیابی مجدد باید شارژگاز اصولی انجام گردد ، برای تعمیر کولرگازی در تهران میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • سعید

  سلام آیا در اهواز نمایندگی و یا شخصی که مجرب و مطمئن در تعمیر کولرهای دوتیکه باشد را دارید لطفاً آدرس و تلفنش را بفرمایید.با تشکر سعید

  No votes yet.
  Please wait...
 • یک دیدگاه بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.