چرا کولر گازی باد گرم میزند

چرا کولر گازی باد گرم می زند؟

Rating: 4.1/5. From 40 votes.
Please wait...

دلیل باد گرم کولرگازی

چرا کولر گازی باد گرم می زند؟

امروز در آی.پی امداد به سوال چرا کولر گازی باد گرم میزند پاسخ داده ایم.احتمالا برای شما هم پیش آمده است که پس از مدتی استفاده از کولر گازی احساس کنید کولر دیگر آن هوای خنک سابق را ندارد و یا باد گرم می زند. هر چقدر هم با تنظیم ولوم خنک کننده کولر گازی بازی کنید فایده ای ندارد و باز هم نتیجه مورد نظر شما از کولر دریافت نمی شود و این سوال برای شما پیش می آید که چرا کولر گازی باد گرم می زند؟

این مشکل دلایل متفاوتی دارد و پاسخ های زیادی میتوان برای این سوال که چرا کولر گازی باد گرم می زند آورد و هیچ تفاوتی هم ندارد که از کدام یک از انواع کولر های گازی استفاده می کنید.  برای عیب یابی و تعمیر کولر گازی باید به علائم آن توجه شود.

در این قسمت قصد داریم عمده ترین معایب کولر گازی که باعث می شود باد خروجی دستگاه گرم باشد را توضیح دهیم. قبل از آن توصیه می کنیم حتما از کارشناسان و متخصصین تعمیر کولر گازی برای تعمیرات این دستگاه ها استفاده کنید تا در صورت نیاز به اصلاحات اساسی بتوانند  خیلی زود مشکل شما را برطرف کنند.

برای شارژ کولر گازی , اطلاع از هزینه تعمیر کولرگازی , استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات کولرگازی تراست و همچنین برای تعمیر کولرگازی بلومبرگ , تعمیر کولرگازی اجنرال , تعمیر کولرگازی بکو با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

دلیل باد گرم کولر گازی کولر گازی برنامه سرویس و نگهداری نداشته است:

یکی از عمده ترین دلایلی که باعث می شود کولر ها خراب شوند و در واع یک پاسخ برای سوال چرا کولر گازی باد گرم میزند نداشتن برنامه بازدید دوره ای از کولر گازی است. برخی از افراد خیال می کنند همین که کولر گازی را نصب کنند کفایت می کند و باید هر بار به راحتی از آن بدون نگرانی استفاده کنند  این در حالی است که قبلا همه ما به یاد داریم که برای راه اندازی کولر های آبی حتما قبل از شروع کار انها با استفاده از روغن کاری موتور کولر و شستشو و یک آچار کشی حسابی کولر را برای استفاده در فصل گرما آماده می کردیم ولی این تفکر برای کولر های گازی کمتر دیده می شود در صورتیکه نیاز اولیه سلامت و کارکرد مناسب این کولر ها هم داشتن یک برنامه سرویس و نگهداری سالیانه می باشد.

وقتی به موقع کار بازدید و سرویس دوره ای کولر گازی انجام نشود گرد و غبار بر روی تجهیزات مکانیکی و الکترونیکی کولر می نشیند و باعث می شود دقت عملکرد آنها پایین بیاید.

چرا کولر گازی باد گرم میزند
سرویس کولر گازی

گرفتگی فیلتر هوا یکی از دلایل باد گرم کولر گازی

پاسخی دیگر برای اینکه چرا کولر گازی باد گرم میزند و یکی دیگر از دلایل گرم بودن باد کولر گازی کثیف شدن و گرفتگی فیلتر هوای کولر گازی با انواع گرد و غبار  می باشد. اگر فیلتر های کولر گازی کثیف شده باشند جریان هوا کند و کم می شود ،این گرفتگی باعث خواهد شد تا کویل های خنک کننده جریان هوا برفک بزنند  و این برفک ها  مسیر جریان هوا را بیشتر مسدود کنند. وقتی جریان باد به راحتی در مسیر کویل های خنک کننده حرکن نکند باد خروجی دستگاه کم و گرم می باشد. در این مواقع برای تعمیر کولر گازی باید اقدام به تعویض فیلتر کولر گازی و یا شستشوی ان با برس و کمی سرکه و آب و یا محلول مایع شستشو بکنید.

چرا کولر گازی باد گرم میزند
فیلتر کولر گازی

فن یا موتور فن سوخته است پاسخ چرا کولر گازی باد گرم میزند

فن یا موتور فن سوخته پاسخی برای اینکه چرا کولر گازی باد گرم میزند :در این حالت اگر فن کار نکند اصلا بادی در کار نیست و یا قطعی سیم دارد. با بررسی کارشناس تعمیر کولر گازی اگر عیب از فن بود در صورتیکه مشکل برقی باشد مرتفع و در غیر اینصورت باید فن و تعویض شود.

 

کولر گاز ندارد دلیل باد گرم کولر گازی

معمولا پس از مدتی کار کردن کمپرسور کولر گازی نیاز به شارژ گاز دارد. اگر این اتفاق نیافتد طبیعی است که خنک کنندگی دستگاه کم می شود زیرا کولر های گازی با استفاده از این گاز خنک می شوند.بنابراین این سوال پیش می آید که چرا کولر گازی باد گرم میزند .

البته همیشه دلیل خالی شدن گاز کارکرد طولانی مدت آن نیست، گاهی مسیر گاز دچار نشتی شده که باید به دقت بررسی و نشتی در ابتدا تعمیر شود  و سپس اقدام به شارژ گار کولر بشود.

برای شارژ کولر گازی حتما از گاز مناسب و توسط کارشناسان مطمئن و با تجربه این کار را انجام دهید.

چرا کولر گازی باد گرم میزند
شارژ گاز کولر گازی

کمپرسور علت باد گرم کولر گازی

کمپرسور به دلایل مختلفی می تواند خراب  شود و این خرابی انواع مختلفی دارد ، مثلا پیچ پروانه خنک کننده هرز شده باشد، رله خراب شده باشد، جریان برقی که دریافت می کند کم باشد و ... ولی هر آنچه که هست تاثیر این خرابی در گرم شدن باد کولر خود را نشان می دهد. بررسی دقیق مشکل کمپرسور یک موضوع بسیار حرفه ای است. از آنجایی که تعمیر کمپرسور کولر گازی عموما امکان کمی دارد اگر عیب از خود کمپرسور بود باید تعویض شود و هزینه زیادی دارد بنابراین توصیه می شود این کار را کارشناسان انجام دهند تا حتی المقدور بتوانید آن را تعمیر کنید.

چرا کولر گازی باد گرم میزند زیرا ولوم ترموستات ایراد دارد

گاهی میزان درجه دمایی که به ترموستات می دهید مناسب نیست. در این حالت ولوم خراب است و دمایی را که شما تنظیم می کنیم در واقع دمای مورد نظر کولر و خنکای مورد نظر شما نیست زیرا ولوم اشتباه می کند بنابراین این سوال پیش می آید که چرا کولر گازی باد گرم میزند . این مشکل دو جنبه دارد . یا خود ولوم خراب است و یا ترموستات ایراد دارد که مشکل احتمالا از سیم های رابط ترموستات باشد.

کارشناس عیب یابی و تعمیر کولر گازی باید قبل از مراجعه به کمپرسور ترموستات و اتصالات و سیم های آن را بررسی کند تا در صورت خرابی ولوم و یا ترموستات ان را تعمیر و یا تعویض کند.

 

اوپراتور برفک زده ولی باد داغ است یکی از دلایل باد گرم کولر گازی

چرا کولر گازی باد گرم میزند اپراتور برفک زده و معیوب پاسخ داد .را میتوان با خرابی کلید چند حالته ، خراب بودن فن ، هرز شدن پروانه اواپراتور، پاره شدن تسمه پروانه، بسته بودن ورودی هوا و ... همه می تواند دلیل یخ زدن اواپراتور و خنک نکردن کولر باشد.

ابتدا باید کلید چند حالته تست شود اگر کلید چند حالته سالم بود باید فن بررسی شود . خراب بودن پروانه اواپراتور یک نشانه کلیدی دیگر هم دارد. اگر باد خروجی کولر گرم بود و  صدای کولر هم زیاد شده باشد نشان از خرابی پروانه دارد . خرابی و پاره شدن تسمه هم تنها در مدل هایی اتفاق می افتد که دارای تسمه باشند و اغلب قدیمی تر هستند.

 

ورودی هوای کولر گرفته علت باد گرم کولر گازی

این مشکل یا به دلیل تعمیرات کولر گازی و یا تعمیرات ساختمان به وجود می آید و موجب ایجاد این سوال که چرا کولر گازی باد گرم میزند میشود . معمولا ضربه و یا فشاری باعث له شدن لوله مسی تامین هوا می شود. این له شدگی گاهی هم با سوراخ شدن و یا شکستن لوله همراه است. . وقتی لوله ها سوراخ شوند و یا بشکنند ذرات ساختمانی و خاک لوله را مسدود می کنند و عدم ورود و تامین هوا باعث می شود باد خروجی از کولر کیفیت لازم را نداشته باشد.

 

اورلود خراب است

اورلود بخصوص به دلیل اینکه اغلب در داخل کمپرسور است کاری تخصصی است و باید تعمیر اولود کولر گازی را حتما به متخصص بسپارید. زیرا باید پوسته کمپرسور پاره شود و اورلود خارج شود و تعمیر شود. البته همه مدل ها هم اینگونه نیستند و برخی از انها اورلود را در دسترس قرار می دهند.

خرابی استارت ، نصب نامناسب کولر گازی ، قرار دادن پنل خارجی کولر گازی در مکان نا مناسب ، اشتباه نصب و ... هم می تواند دلایلی برای گرم بودن باد کولر گازی باشند. برای بررسی این موضوع بهتر است به تخصص همکاران ما در شرکت تعمیر لوازم خانگی ای پی امداد اعتماد کنید.

شرکت تعمیر کولر گازی ای پی امداد با بیش از 50 سال تجربه موفق و حرفه ای خدماتی با ضمانت 12 ماهه و با استفاده از قطعات اصلی و اورجینال را به مشتریان خود در محل مشتریان ارائه خواهد داد و مشتریان ما می توانند در هر ساعت از شبانه روز با تماس با کارشناسان ما از خدمات ما بهره مند شوند.

شما هم همین امروز با تماس با ما و واگذاری تعمیر انواع کولر گازی خود به ما جزو مشتریان ما قرار گرفته و از تخفیف ها و خدمات ارزشمند شرکت تعمیر لوازم خانگی ای پی امداد بهره مند شوید.

131 دیدگاه

 • ایمان فبادی

  سلام کولر ما یه مدتیه که گاهی اوقات خود به خود حالت اف میگره بادش کم میشه دوباره شروع به کار میکنه جریان چیه

  Rating: 2.8/5. From 4 votes.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، کولرگازی به حالت اتومات در میاد و مدتی روی فن میرود که طبیعی است .

   Rating: 3.5/5. From 4 votes.
   Please wait...
   • شاهرخ

    سلام کولر من یهو خاموش شده ارر Ec میده دلیلش چی میتونه باشه

    Rating: 2.5/5. From 2 votes.
    Please wait...
 • سعدی شمسایی

  سلام. ما یک کولر گازی مرکزی پاناسونیک داریم که پارسال نصب شد. تا همین دیروز حسابی خنک میکرد. امروز صبح که از خواب پا شدیم دیدیم خاموش شده. شاید برق رفته. اما روشن که کردیم میبینیم داره باد گرم میکنه و درجه شو هم پایینتر میاریم تاثیری نداره. دلیلش چیه؟

  Rating: 2.2/5. From 6 votes.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، خازن و گاز کولر پاناسونیک خود را چک نمایید .

   Rating: 4.0/5. From 3 votes.
   Please wait...
  • علیرضا نظری

   با سلام و تبریک عید خدمت شما
   هنوز یک سال نشده کولر نصب کردم سال گذشته عالی بود یخ میزدیم تو خونه حتی زمستان هم عالی بود گرمای بسیار عالی داشت ولی الان که روشن کردم میبینم خنک نمیکند و باد معمولی دارد علت چیست.
   مدل کولر گازی جنرال 30000 هست با گاز R410a سری لبخند

   Rating: 4.0/5. From 3 votes.
   Please wait...
   • مدیر

    سلام ، کمپرسور کار نمیکند ، گاز و خازن چک شود .

    Rating: 5.0/5. From 3 votes.
    Please wait...
 • ناشناس

  سلام.کولر رو دور بالا خنک میکند ولی رو دور پایین باد گرم میزند.علت آن چیست؟

  Rating: 3.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
 • آوان

  سلام، کولر ما وقتی در حالت اتومات است (مثلا حدود ده دقیقه مخصوصا ظهر ها) هوای خیلی گرم داخل اتاق میدهد . اینکه در پیام بالا پاسخ دادید فن کار میکند ، درست . ولی این جوری که دوباره کولر باید همین هوای گرمو که تولید کرده سرد کنه. این برداشت ما اشتباهه یا کولر درست کار نمیکنه؟

  Rating: 4.5/5. From 2 votes.
  Please wait...
 • مهدی صابری

  کولر گازی ما از ساعت یک ظهر تا شب گرما میده،دقیقا زمانی که خیلی نیاز داریم،مشکلش چی میتونه باشه☹

  Rating: 3.3/5. From 3 votes.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، کولرگازی شما نیاز به سرویس و شارژگاز دارد .

   Rating: 5.0/5. From 2 votes.
   Please wait...
 • مهدی صابری

  کولر گازی ما از ساعت یک ظهر تا شب گرما میده،دقیقا زمانی که خیلی نیاز داریم،مشکلش چی میتونه باشه☹

  Rating: 4.0/5. From 3 votes.
  Please wait...
 • رضاسکالو

  سلام.کولر گازی ما وقتی روشن میکنیم باد خنکی داره ولی ده دقه بعدش وقتی روی فن رفت دیگه همونجور روی فن کار میکنه دیگه خنک نمیکنه

  Rating: 4.0/5. From 3 votes.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، درجه مناسب را انتخاب نمایید و درجه روی 18 سرمای مطلوبی دارد .

   Rating: 1.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • محمد

  سلام کولرگازی روی سرماگذاشتم سرما نداره بعدگیج وصل کردم گیج ۲۵۰ نشون میده هرچی گاز کم میکنم گاز کم نمیشه مشکلش چیه به نظرشما

  Rating: 3.2/5. From 5 votes.
  Please wait...
 • سجادامامی

  سلام کولر ما از ساعت 1 ببعد ا رو موتور میوفته ولی با صدای زیاد میوفته و باد گرم میده تو لطفا سریع جوابمو بدید چون مادرم یکم پیر و مرض و خیلی اذیت میشه باتشکر

  Rating: 4.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، خازن کولرگازی خود را تعویض نمایید .

   Rating: 4.5/5. From 2 votes.
   Please wait...
 • میلاد اسکندری

  سلام کولردوتیکه ۱۲هزار دارم بعد از کمی کار کردن یه دفعه باد گرم میزند

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، کولرگازی شما اتومات میکند و مشکلی ندارد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • یاسر فرقانی

  سلام پنل داخلی کولر ما یک قسمتش باد سرد میزنه دو قسمت دیگه که از لوله ی ورود و خروج دورتره باد گرم میده علتش چیه؟

  Rating: 4.0/5. From 3 votes.
  Please wait...
 • علی رضایی

  با سلام . اسپلیت سی هزار دارم ، یک سال عاااالی برام کار کرده .. حالا اومدم روشن کنم ، بادش گرم بود و یهو خاموش میشد . نصاب اوردم خازن عوض کرد و گاز گذاشت روش اما همچنان بادش از باد کولر ابی هم خنکی کمتری داره . قبلا وقتی در های داخلی خونه رو باز میذاشتیم ، کل فضای صد متر مربعی خنمون رو رو خنک خنک میکرد . اما الان در های داخلی رو باید ببندیم و فقط همون هال پذیرایی بیست و چهار متری رو میتونه کمی خنک کنه . از لحاظ تمیز بودن فیلتر هم تمیزه … لطفا راهنمایی کنید

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، مشکل کولرگازی شما همان گاز یا خازن میباشد ، مشکل به درستی حل نشده است .

   Rating: 3.3/5. From 3 votes.
   Please wait...
 • احمد شعبانی

  سلام کولر 24000 اجنرال دارم،ولتاژ برق ورودی دستگاه حدود 180 ولت هست ولی تو این چند روز که نصب کردم مشکلی نداشته،به نظرتون به همین صورت کار میکنه یا احتمال خراب شدن کمپرسور وجود داره

  Rating: 1.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
 • یاسر حسینی

  سلام اسپیلت کنوود ۳۰۰۰۰باد گرم میزنه و خوب خنک نمیکنه ودانه های سیاه ازش میریزه.

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، فیلترهای پنل کولرگازی کنوود خود را تمیز نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • یاسر حسینی

  سلام اسپیلت کنوود ۳۰۰۰۰باد گرم میزنه.ازش دونه های سیاه میاد بیرون.

  No votes yet.
  Please wait...
 • سید مجتبی

  سلام، یه کولر اجنرال 24000 امسال گذاشتم تو سالن بعد از یه مدتی که خنک میکنه بادش گرم میشه و با کنترل هم هیچ فرقی نمیکنه، یه مدت که خاموش باشه دوباره خنک میکنه ، دوتا 12000 دیگه هم دارم ولی اونا مشکلی ندارند، علت چیه؟با تشکر

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، اتومات میکنه و نسبت به درجه هوا سرد میکنه

   Rating: 1.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • بهزاد غیبی

  گاز اشتباه زدم.۱۳۴Rهوا گرم زد.گاز را تخلیه کردم.گاز خودش را زدم ولی خنک نمیکند

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، موتور کولرگازی را چک نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • یاسر حسینی

  سلام شیر برقی کولر خراب شده کنوود ۳۰۰۰۰ راه حل چیست . هزینه تعمیر یا عوض کردن چقدر در میاد. و باد گرم میزنه.

  Rating: 4.5/5. From 2 votes.
  Please wait...
  • اسی بیات

   وردار شیر برقی رو جاش لوله جوش بده هزینه نکن ۷۰۰ هزار بیخود واسه یه گرمش ساختمانها پکیج یا بخاری دارن

   Rating: 2.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • حمید رضا

  سلام ۲۱ تیر ۱۳۹۷
  من ۲ ماه قبل برای اتاق ۳×۴ کولر ۹۰۰۰ تراست خریدم تا ۲ روز پیش خوب بود و باد خیلی سردی داشت و دما روی ۲۱ میزاشتم و دور پایین ولی یکدفعه از اون حالت باد سرد تبدیل شده به باد ولرم نه سرد و نه گرم مشگل چیه؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، چک کنید بببینید نشتی گاز ندارید .

   Rating: 5.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • محسن سعادت

  سلام24000هایسنس خریدیم اما اصلا پرتاب باد نداره و خنک هم زیاد نمی کنه آیا ارتفاع ساختمان هم تاثیری روی سرماییش داردعلت چیست؟

  No votes yet.
  Please wait...
 • محسن بمی

  سلام24000هایسنس خریدیم اما اصلا پرتاب باد نداره و خنک هم زیاد نمی کنه آیا ارتفاع ساختمان هم تاثیری روی سرماییش داردعلت چیست؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، کولرگازی هایسنس شما نیاز به سرویس دارد .

   Rating: 5.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • علی زارع

  سلام
  کولر ما کمپرسرش خراب شد اونو تعویض کردیم و یه نو کمپرسور جدید سوار کردیم بعد از اون بعضی شبا یهو باد گرم میزنه
  مثلا تنظیم هست رو شماره بیست بعد میبینم نمایشگر زده 25 و باد گرم میاد یخورده بعد درست میشه و مجددا هوا خنک میاد
  هر کی یه نظر داده
  یکی گفت گازش کمه اومد اضاف کرد
  باز هم درست نشده بعضی مواقع بخصوص شب باد گرم میزنه

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، کولرگازی خود را شارژگاز نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • عباس مرادی

  سلام. کولر ما 12000جنرال هست. مشکلی در خنک کردن نداره فقط وقتی که میریم حموم آبگرمکن روشن میشه. بعد ده دقیقه صدای فن نصف میشه وبادش هم گرم میشه. خاموشش میکنم بعد یه رب روشن میکنم درست میشه. دلیلش رو بهم بگید ممنون

  No votes yet.
  Please wait...
 • سید عباس تقوی

  ممنون و متشکر از لطف جنابعالی

  Rating: 2.0/5. From 2 votes.
  Please wait...
 • مجتبی

  سلام کولر ما چند روزه باد گرم میده ولی بعضی وقتها باد خنک میزنه . چند نفر اومدن گفتن بخاطر ولتاژ برقه که پایینه 175 بود بجای 220 ولت. چه کاری میشه کرد؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، کمپرسور کولرگازی خود را چک نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • سامان خدائی

  سلام خسته نباشی آقای مدیر
  یه۳۲هزار سامسونگ داریم
  نیم ساعت اول خنکی مطلوبی داره.بعد نیم ساعت باد گرم میده.گاز تازه زدیم خازن عوض کردیم سرویسم کردن دوستان.حالا میگن یه شلنگ آب بکش روی شبکه های پشت کولر گازی آب بپاچه روی شبکه هایشت فن.یکی هم میگه برقش ضعیفه ۱۸۰واته باید۲۲۰ باشه.تقریبا یک میلیون هم هزینه کردم.خواخش میکنم کمکم کنید.درضما کمپراسورمون داغ میکنه.آب میریزم روش خنک میشه و همین اتفاق دوباره میفته نیم ساعت خنک میده بعد گرما…

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
 • محمد مهدی

  سلام ما کولر اوجنرال داریم دو ساعت که کار می کند باد گرم میزند گاز هم فول است فقط جریان برق تا 14 آمپر میرود و کولر باد گرم میرودفقط فن کار میکند

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، یک خازن مکمل اضافه نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • حسین حبیبی

  سلام
  یک کولر ۳۲۰۰۰ASR دارم
  هر وقت برق میره و میاد باد کولر گرم میشه چند بار خاموش و روشنش میکنم و به مدت نیم ساعت تا یه ساعت برق اصلی قطع کنم تا راه بیفته
  مشکل از چیه
  گازش هم فول

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، کولرگازی شما نیاز به خازن تکمیلی دارد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • محمد پاسبان

  سلام خسته نباشید به عوامل سایت
  ببخشید ما یه کولرگازی الجی بیسچارهزار جدیدن نصب کردیم ولی بادش سرد نیست تقریبا مثل کولر ابیه باحالیکه این چندروز رفتیم شمال یه کولرگازی قدیمی اونجا بود اینقد سرد بود که باید شبا خاموشش میکردیم دلیلش چیه بنظرتون؟ موتور کولر روی پشتبومه پونزده متر فاصله داره بنظرتون میشه از فاصله زیادش باشه یا دلایل دیگه داره مثل تقلبی بودن کولر

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   کولرگازی شما نیاز به سرویس دارد .

   No votes yet.
   Please wait...
   • پیمان افراسیابی

    سلام کولر گازی جنرال 24000 دارم شب تا صبح باد خنک میزنه ظهر از ساعت 13 تا 17 باد گرم میزنه صدای کمپرسور نمیاد البته پروانه میچرخه علت چیست؟

    No votes yet.
    Please wait...
 • مهدی ف

  سلام.کولر گازی دو زمانه ال جی ۲۴۰۰۰ دارم.بعد از یه مدت کارکرد باد گرم میزنه و با توجه به صدای گاز،تغییر وضعیت ب حالت گرمایشی رخ میده.لطفا راهنمایی بفرمائید.

  No votes yet.
  Please wait...
 • علی سهیلی

  سلام.کولر گازی ۱۹۰۰۰ هزار پشت پنجره ای دارم کارشم شارژ کردم دقیقا پنج دقیقه باد گرم میده سی ثانیه خنک این روند همش ادامه داره مشکل کجاست

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلان ، نوسانات برق دارد اورلود میکند .

   No votes yet.
   Please wait...
 • جاوید

  سلام
  کولر 12000 گری دارم
  در دمای 28 و پایین تر با وجود که هوای داخل اتاق حسابی خنکه ولی کمپرسور offنمی کنه
  سوال دوم:لوله مویی کولر 12000 گری باید چه سایزی باشه؟
  با تشکر

  No votes yet.
  Please wait...
 • حسین

  سلام. کولر گازی ۱۸ هزار هیتلری داریم از دیشب باد گرم تولید میکنه نصف شب نگاهش کردم لوله های مسی برفک زده بود خاموش کردم. ظهر روشن کردم باد گرم میده. کمپرسور بیرون هم کار میکنه ولی سابق تز فن کمپرسور هوای گرم نمیاد. دلیلش چیه؟ ممنون

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، کولرگازی شما نشتی گاز دارد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • محمدسجادی

  دربهبهان زندگی میکنم یه بچه شش ماهه دارم از دست کولرگازی اسپلیت سامسونگ ۳۲هزار کلافه شده ایم .خیلی مواقع توی این هوای پنجاه درجه بادگرم میزنه ونهایتا مجبورمیشیم خاموش میکنیم تا بیست دقیقه بعد روشن می کنیم واونوقت بادش کمی خنک میشه ولی کم.خواهش میکنم برای رضای خدا پاسخ دهید ک احتمالا مشکل چیه.ممنونم خداحفظتون کنه

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، اواپراتور و کندانسور کولرگازی سامسونگ شما باید سرویس شود ، همچنین گاز چک شود .

   No votes yet.
   Please wait...
 • محمد حسن قاسمی

  سلام خسته نباشید من یک کمپرسور روتاری سامسونگ 18000خریدم بعدا متوجه شدم کمپرسور زیره بار امپره زیادی میکشه بین 25تا30امپر بعد تنها روشن کردم دیدم باز همینطوره اما روشن میشه روش تست پایه هارو هم انجام دادیم درست بود به نظر شما قابل تعمیر هست؟

  No votes yet.
  Please wait...
 • کریم

  سلام وقت بخیر
  کولر 24000 سوپر جنرال داریم چند وقت قبل خنک نمیکرد کفتن باید کمپرسور تعویض بشه کمپرسور را نو انداختیم ولی الان چند روز وقتی اتومات میکنه دیگه کمپرسور روشن نمیشه و باد گرم میزنه باید چند مرتبه خاموش روشن کنیم و بهش زمان بدیم اگر دلش خاست روشن میشه لطفا راهنمایی بفرمایید ضمنا هنگام روشن کردن در ابتدا صدای چرخش گاز شنیده میشه ولی باد همچنان گرم است
  با تشکر

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، خازن هارداستارتر به کمپرسور اضافه کنید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • یاسر

  سلام کولر گازی ۱۸هزار دارم وقتی خاموش بود به فاصله ۵دقیقه صدای شدید گاز از اسپیلت شنیده شد دیگه هم روشن نکردم
  مشکلش چی میتونه باشه

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، مشکلی ندارد ، گاز وقتی میخواهد وارد اواپراتور شود اون صدا را میدهد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • ناشناس

  سلام.داکت اسپیلت ما داخل خونه باد گرم میده ولی داخل تراس برعکس،باد سرد بیرون میده.علت چیه بنظرتون؟

  No votes yet.
  Please wait...
 • مهدی ازاد

  با سلام
  کولر دو تیکه اجنرال دارم الان دو روزه که باد گرم میندازه وایراش و چک کردم مشکلی نداشتن فکر میکنید مشکلش چیه درجه ها رو بالا پایین کردم

  Rating: 3.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، کمپرسور کولورگازی خود را چک نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • mohammad nasiri

  سلام وقت بخیر
  بعضی از تعمیرکار ها میگن که برای کولر گازی که از گرمایشش استفاده نمیکنید حتما کاور داشته باشید تا کمپرسورش رو بپوشونید به نظرتون مهم واقعا یا فقط میخان کاور بفروشن؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، خیر نیازی نیست .

   Rating: 5.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • حمزه نژاد

  با سلام.کولر ایستاده 36هزار دارم که توتابستون ساعت 1تا 6 بعداز ظهرفن کار میکنه ولی کمپرسور از کار میفته وباد گرمی میده شبا وصبحا خوبه فقط ظهرا گرم میشه ووقتی هوا خنک میشه مشکلی نداره چند تعمیر کار که اوردیم یکیشون گفت که کمرسور ضعیف شده باید عوض بشه یکی دیگه گفت برقتون ضعیفه سردرگمیم که چکار کنیم هزینه کمرسور هم بالاست میترسیم کمرسور عوض کنیم و ازاون نباشه ممنون میشم درست راهنماییم کنید.

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، یک خازن هارداستارتر به موتور اضافه شود مشکل حل میشه . برای رفع عیب و تعمیرات میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

   Rating: 5.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • اسپلیت

  سلام. ایا اینکه کولر باد گرم میزنه مال کم بودن شارژ میتونه باشه یا حتما مشکلی توی کمپرسو هست؟ یکی میگه مال شارژه یکی دیگه میگه نه باید بیام کمپرسورتو چک کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، دلايل خنك نكردن كولرگازى مشكلات متعددى ميتواند داشته باشد ، براى رفع عيب ميتوانيد از خدمات آى پى امداد بهره مند شويد .

   Rating: 5.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • مرتضی حامدی

  با سلام
  من بتازگی یک اسپیلت جدید نصب کردم و جز همون روز نصب که چک کردم دگه تا امروز روشنش نکرده بودم
  امروز که روشن کردم، در ابتدا باد خنکی میاد ولی بعدش دگه باد گرمی میفرسته !
  درجه هم روی 16
  مشکلش چیه ؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، گاز و خازند باید چک شود ، برای رفع عیب و تعمیرات کولرگازی در تهران میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

   Rating: 5.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
  • امیرحسین مسعودی

   سلام ببخشید

   No votes yet.
   Please wait...
 • پارسا چگنی

  سلام یه کولر ۲۴ هزار داریم از اواپراتور آب چکه میکنه. باز کردم داخل درین و شیلنگ آب گرفتم و سینی و بلور و همچنین رادیاتور تمیز کردم.از درین هم آب بیرون میاد ولی همچنان آب از اواپراتور چکه میکنه. دلیل چیه؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، کولرگازی شما نیاز به سرویس دارد ، باید آب بندی شود .

   Rating: 5.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • باقری

  سلام یک کولر ایستاده گری ۶۰هزار داریم بتازگی نصب شده چندبار روشن کردیم ولی باد گرم میده بار اخری ک روشن کردیم بوی سوختگی میداد مشکل از کجاست؟ایا مشکل از نصب کولره یا از خوده کولر؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، اول برق را چک کنید تا آمپر نکشد ، سپس خازن را چک نمایید . برای تعمیر کولرگازی میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

   Rating: 2.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • ناشناس

  سلام… یه کولر گازی پنجره ای سوپرا داریم چند روزی خیلی از روی موتور در میومد دوباره روی موتور میرفت خنک میکرد دیشب تا حالا فن کار میکنه ولی روی موتور نمیره علتش چیست… ممنونم

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ف کولرگازی شما باید سرویس شود و گاز و خازن هم چک شود .

   Rating: 1.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • محمد عرب

  سلام من يه كولر گازي ١٢٠٠٠هزار جنرال دارم الان كه تابستان شده رو دماي ١٦ميزارم كمپرسور استارت ميكنه باد گرم ميزنه انگار هواي داخل سرد اون ميخواد گرم كنه فشار گاز رو هم ميگيرم به سرعت گيج شروع. به بالا رفتن ميكنه. منم زود خاموش ميكنم

  No votes yet.
  Please wait...
 • محمد عرب

  سلام كولر من الانم مثل زمستان باد گرم گرم ميزنه فشار گاز رو هم ميگيرم تا كمپرسور استارت ميكنه گيج به سرعت ميخواد به آخر برسه علت چي هست ممنون

  No votes yet.
  Please wait...
 • داود نعیمی فرد

  با سلام
  کولر ایستاده 36 تراست دارم که بعد از روشن نمودن باد آن گرم بود و بعد از حضور نمایندگی مشخص شد که گاز خالی شده.
  گاز گیری انجام شده ولی دوهفته بعد از گاز گیری امروز باد آن گرم بود و لولههای بیرونی یخ زده بودند.بعد از خاموش نمودن دستگاه و آب شده یخ لوله گاز هنوز باد پرتابی گرم است.چیکار کنم؟

  Rating: 1.5/5. From 2 votes.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، گاز زیاد از حد زده شده است ، برای رعایت اصول شارژگاز کولرگازی مطالعه نمایید و همچنین میتوانید برای تعمیرات از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

   Rating: 2.5/5. From 2 votes.
   Please wait...
 • علی

  با سلام
  لطف میکنید توضیح بدید کاربرد دو لوله ی مسی کولر گازی چیه؟
  ایا هر دو باید موقع کارکردن کامل سرد باشد؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، یکی رفت یکی برگشت ، یکی گرم یکی سرد

   Rating: 3.5/5. From 2 votes.
   Please wait...
 • خلفی

  باسلام ما یک اسپلیت بوش ۲۴۰۰۰ داریم که اول حدود ۱۰ دقیقه باد خنک میزنم بعد کلا مثل پنکه عمل می‌کنه واگردانی هم باز هم خاموش روشن کنی باز هم باد گرم میزند

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، مشکل برقی دارید یک خازن اضافه نمایید . برای تعمیر کولر گازی بوش از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

   Rating: 1.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • لطیفی

  سلام‌.بنده یک کولر گازی ۶۰ هزار تراست دارم بتازگی هم گاز گیری کردم ولی قسمت بالای دریچه باد گرم و قسمت پایین باد سرد میده ‌علت اینکه قسمت بالایی باد گرم میده چیه

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، امکان دارد مشکل از نشتی گاز باشد که نیاز به شارژگاز دارید .

   Rating: 5.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • میلاد

  سلام ی کولر گازی پنجره ای ۱۸۰۰۰دارم پارسال موتورش پارسال تعویض کردم و گازگیری خیلی هم خوب کار میکرد امسال روشنش کردم بعد از فن ک میزنی رو‌کولر نمیره اون صدارو نمی‌ده و خنک نمیکنه بازش کردم خازنشو هم امتحان کردم مشکل از خازن نیست ب نظر شما از چیه ؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، گاز کولر شما باید چک شود ، همچنین نیاز به سرویس سالیانه دارید .

   Rating: 1.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • علیرضا نظری

  با سلام و تبریک عید خدمت شما
  هنوز یک سال نشده کولر نصب کردم سال گذشته عالی بود یخ میزدیم تو خونه حتی زمستان هم عالی بود گرمای بسیار عالی داشت ولی الان که روشن کردم میبینم خنک نمیکند و باد معمولی دارد علت چیست.
  مدل کولر گازی جنرال 30000 هست با گاز R410a سری لبخند

  No votes yet.
  Please wait...
 • احمد

  سلام کولر اسپلیت ۱۲۰۰۰ سوپرا داریم. همه باد گرم میزند و با کنترل هر کار کردیم بادش خنک نمیشه. اشکال کجاست؟ با تشکر از مدیر

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، در ابتدا گاز کولر را چک نمایید و سپس ببینید کمپرسور ، فن و … عمل میکند یا خیر . برای تعمیر کولرگازی در محل میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

   Rating: 1.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • رامین

  درود.یه اسپیلت هایسنس 24000 داریم .گازشم فول
  شستشو اینام سرویس کار انجام داده.با اینکه درجش رو ۱۸ وسرمایشه ولی بعد از چند دقیقه باد سرد ،دیگه بادش معمولی میشه و یخ نیست و ی چیزی تو مایه ها باد فن میشه ،دلیلش چیه ،تعمیرکارا اینجام چیزی بلد نیستن همش میگن مشکل گازه،

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، یک خازن مکمل اضافه نمایید .

   Rating: 1.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • مصطفی فرزادنیا

  سلام .عرض ادب. کولر اسپلیت مارک ال جی ۳۰هزار سه سال دارمش .هفته گذشته سرویس شده و گاز زده شده .الان که روشنش کردم داخل پنل جلویی .۱۰سانت سمت چپ باد خروجی کمی گرم ولی ۲۰سانت سمت راست باشد خنکه .همین هم برای رادیا تور بالا در نظر بگیرید باد که حاصل میشه مثل باد پنکه است وسوز وسرما نداره .لوله ای بیرون هم کوچیکه نم دار وسرد وبزرگه کمی سرده .امروز هم چک شده وگاز داشته .مشکل ازچیه

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، کولرگازی الجی شما همچنان مشکل گاز دارد .

   Rating: 1.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • کورش حیدری

  باسلام 2سال است که کولر دیواری خریده ام ولی یکدفعه وقتی خواستم روشنش کنم متوجه شدم باد کولر گرم است لطفا راهنمایی کنید

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ف در ابتدا کنترل را چک نمایید تا روی فن نباشد .

   Rating: 1.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • نادر طالبی

  سلام
  من یه پرتابل ۱۲۰۰۰ ال جی دارم
  به حد کافی خنک نمیکنه
  فیلترشو شستم وضعیت خرطومیش اوکی هستش
  سرویسشم کردم
  ولی سرماش کافی نیست و رطوبط هم داره
  و درای اتاق رو بستم یه پذیرای ۲۰ متری رو دیگه نمیتونه خنک کنه حتی زمانی که روی ۱۶ میزارمش

  ممنون میشم پاسخ بدین

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، 12000 برای مساحت 20 متر کافی نیست . ( شارژگاز چک شود . )

   No votes yet.
   Please wait...
 • محمد احمدی

  سلام من ده روز پیش کولر نصب کردم خیلی هم عالی خنک میکرد ولی الان احساس میکنم اون خنکی اولو نداره مشکل چی میتونه باشه

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام کمپرسور را چک نمایید ببینید در مدار میاید.

   No votes yet.
   Please wait...
 • ناشناس

  سلام خدمت مدیر سایت
  اکثر مشکلات رو شما یا گاز یا خازن تشخیص دادید و از احتمال خرابی کنتاکتور که بعلت نوسانات برق بسیار شایع شده نام نبردید

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، در ارتباط با سوالات مردم پاسخ مربوطه را داده ایم .

   No votes yet.
   Please wait...
 • بهزاد

  سلام من یک کولر گازی اسپیلت هایسنس دارم که سه سال بهاش دارم کار میکنم ولی برق ما ضعیف هست همچنان ولی شبها تاصبح روشن میکردم از دوازده شب تا شیش صبح خوب کار میکرد بعد برای ضعیفی برق رفتم ترانس خریدم حالا کولر باد گرم میده داخل خانه پنل داخلی خشک خشکه خواهش میکنم کمکم کنید

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، کولرگازی هایسنس شما مششکل برق دارد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • سعید غلامی

  سلام وقت بخیر کولر گازی را دیر به دیر روشن میکنیم مثلا هر ۳ یا ۴ روز یه بار ولی باد گرم میزند خنکی نمیزند دلیلی دارد ؟

  No votes yet.
  Please wait...
 • امیرعلی

  سلام مهندس…
  من یدونه کولر general zh 1800 دارم از دیروز سمت ظهر گلا موقعی که هوا گرمه کمپرسور حدود 40 ثانیه کار میکنه و یه ریپ میزنه و خاموش میشه…
  کمپرسور باید عوض بشه؟ یا میشه تعمیرش کرد؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، امکان دارد فن کندانسور ضعیف شده باشد ، همچنین امکان دارد کمپرسور هم آسیب دیده باشد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • رمضانی

  سلام
  کولر جنرال طرح لبخند دارم 24000
  فقط باد خنک میزنه سرد نمیکنه
  پارسال گرفتم

  No votes yet.
  Please wait...
 • محمد

  سلام
  یه اسپیلت ۳۰۰۰۰ اجنرال دارم. مدتی قبل از سمت راست پنل تیکه های کوچیک یخ میپرید بیرون! البته فقط شب گفتن گاز کم کرده. پرش کردیم. الان سمتچپ کولر باد نسبتا مطلوبی داره(البته نه مثل قبل) ولی سمت راست پنل سرماش خیلی کمتره. ممنون میشم راهنمایی کنید

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، همچنان مشکل گاز داره یخچال ، باید نشت یابی و شارژگاز طبق اصول انجام شود .

   No votes yet.
   Please wait...
 • سعید صالحی نژاد

  سلام.کولر اسپیلت ما توحین کار یهویی از رو موتور درمیاد و فقط باد گرم میندازه بیرون.تا الان چند بار هم خازن براش عوض کردم.لطفا راهنمایی کنید مشکل رو حل کنم

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، کمپرسور شما جون ندارد ، خازن به درستی اضافه نشده .

   No votes yet.
   Please wait...
 • سعید صالحی نژاد

  اسم کولر هم General SH هست

  Rating: 1.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
 • حمید

  با سلام حدود 5 سال قبل کولر ال جی اینورتر نصب کردم بتازگی باد کاملا سرد نداره و هر حالتی انتخاب میکنم باد سرد نداره میشه راهنمایی کنید ممنونم

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، گاز دستگاه را چک نمایید و سپس سرویس کامل کنید ، همچنین باید ببینید کمپرسور وارد مدار میشود یا خیر ، برای رفع عیب میتوانید از خدمات نمایندگی تعمیرات کولرگازی ال جی در تهران بهره مند شوید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • امیر

  سلام اسپیلت۲۴ هزار دارم مارکش زیمنس هست بادش خیلی گرمه فکر کردیم از گازش هست گاز هم کردیم یکم اوایلش خوب هواش ولی حالا همنجوری هواش گرمه فیلتر هاشو هم تمیز میکنم

  No votes yet.
  Please wait...
 • حمید شیاسی

  با سلام
  کولر گازی پلاسما ال جی هست.در طی روز وقتی روشن میشه یا باد گرم میزنه یا ماکزیمم 20 دقیقه باد سرد میزنه.ولی در شبها اینطور نیست و درست کار میکنه.دمای اتومات رو هم رو 27 یا 28 میذارم.ایراد از چب میتونه باشه؟من شنیدم که میگن کمپرسور بیرون خراب هست!
  ممنون

  No votes yet.
  Please wait...
 • علی مجدباوی

  باسلام
  کولر ما مدل اجنرال طرح لبخند متاسفانه امروز عصر کولر خاموش کردیم بعدکه روشن کردیم یکطرف کولر باد سرد ویخ زده است طرف دیگرباد گرم میدهدعلت چیست؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، مشکل گاز دارد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • صادق شیرکوند

  سلام
  وقت بخیر
  کولرگازی 32000 سامسونگ دارم. تقریبا 6 سالی هست که خوب کار میکرد. امسال باد گرم میزد. گازش رو وکیوم کردیم و کلا عوض کردیم. خازن هم تعویض شد. بعد متوجه شدیم که ولتاژ برق ضعیف شده. یک ترانس تقویتی گرفتم و ولتاژ برق روی 220 تنظیم شد.
  الان از غروب تا صبح فردا باد خنک میزنه. ولی از حوالی ساعت 1 ظهر تا غروب درست موقعی که لازمش داریم باد گرم میزنه.

  لطفا راهنمایی بفرمایید.

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، یک خازن مکمل اضافه نمایید ، در اوج گرما کمپرسور کولرگازی شما توان ندارد و با خازن مکمل مشکل حل میشود .

   No votes yet.
   Please wait...
 • علی صفار

  امروز 26 تیر هوا گرم بود اسپیلت باد گرم میزد گفتیم کمپرسور سوخت ولی موقع روشن کردن اسپیلت محافظ یخچال از مدار خارج میشد حدس زدم مربوط به ضعیف بودن برقه الان ساعت 10 شبه مشکل نداره مدل 24000 ال جی

  Rating: 1.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، میزان مصرف شب و روز متفاوت است .

   No votes yet.
   Please wait...
 • Boice

  سلام کولر گازی رو تازه نصب کردیم توش گاز هم هست اما خنک نمیکنه
  و باد گرم میزنه علت چیست؟

  No votes yet.
  Please wait...
 • یک دیدگاه بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.