تعمیر مایکروفر فریجیدر

تعمیر مایکروفر فریجیدر

نمایندگی تعمیرات ماکروفر فریجیدر

تعمیر مایکروفر فریجیدر در تهران  با استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات ماکروفر فریجیدر در محل ، منزل یا محل کار شما عزیزان انجام میگردد ، در نظر داشته باشید که تعمیرگاه مجاز مایکروویو و سولاردام آی.پی امداد با استفاده از قطعات فابریک و ضمانتنامه رسمی به عیب یابی و رفع عیب میپردازد ، در صفحه نمایندگی تعمیر مایکروفر فریجیدر به عیب یابی ، آموزش تعمیرات ، دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر فریجیدر ، ارور ؛ علت ارور و رفع عیب کد خطای مایکروفر فریجیدر را شرح داده ایم  تا ، با دانش و آگاهی از خدمات نمایندگی فریجیدر بهره مند شوید .

تعمیر مایکروفر فریجیدر

تعمیر مایکروفر فریجیدر

1 : ابتدا با نزدیکترین شعبه  تعمیرگاه و نمایندگی مجاز مایکروفر فریجیدر خود در زیر تماس حاصل فرمایید .

2 : در صورت تماس با نمایندگی تعمیر مایکروفر فریجیدر توسط اپراتور مربوطه ؛ مشاوره رایگان انجام میگردد تا رفع عیب شود .

3 : در صورتیکه با مشاوره تلفنی رفع عیب صورت نگرفت ، ظرف مدت کمتر از یک ساعت تکنسین متخصص ( تعمیرکار مایکروفر فریجیدر ) به محل شما اعزام میگردد .

4 : در اکثر موارد تعمیرات مایکروفر فریجیدر شما در همان محل انجام میگردد ، در غیر این صورت چنانچه نیاز به تعمیر برد الکترونیکی یا تعویض قطعات خاص باشد به کارگاه مجهز آی پی حمل شده و سپس بعد از تعمیر ( تنها یک روز بعد ) به شما تحویل داده میشود .

5 : تمامی خدمات مجموعه آی پی دارای ضمانتنامه رسمی 3 الی 12 ماهه میباشد .

6 : چنانچه ماکروفر فریجیدر خود را تازه خریداری نموده اید و دارای کارت گارانتی میباشد با شماره مندرج شده در آن تماس حاصل نمایید در غیر این صورت با خدمات پس از فروش ماکروفر فریجیدر کلیک کنید و ارتباط برقرار نمایید .

توجه توجه : چنانچه خودتان قصد تحویل مایکروفر به کارگاه بابت تعمیرات را داشتید میتوانید همه روزه از 8 صبح الی 9 شب به آدر س یوسف آباد خیابان چهلستون بین چهارم و ششم مراجعه نمایید .

تعمیرات ، عیب یابی ، مراقبت و نگه داری از ماکروفر فریجیدر

تمیز کردن فیلترهای اگزوز ماکروفر فریجیدر

تهویه فیلترهای اگزوز باید برداشته شود و اغلب به طور کلی یک بار در ماه تمیز شود.

هشدار!

برای اجتناب از ریسک آسیب به جان یا دارایی افراد ، دودکش ماکروفر فریجیدر را بدون فیلترهایی که به صورت مناسب در مکانشان قرار گرفته اند، به کار نیندازید.

نمایندگی تعمیرات ماکروفر فریجیدر
تمیز کردن فیلتر ماکروفر فریجیدر
 1. برای حذف فیلترهای تهویه اگزوز ، فیلتر را به سمت عقب بکشید. سپس فیلتر را به سمت پایین بکشید و به طرف دیگر هل دهید. فیلتر خارج می شود. این اقدامات را برای فیلتر دوم نیز تکرار کنید.
 2. فیلترهای تهویه را در آب داغ با استفاده از مواد شوینده نرم بجوشانید . خوب آنها را خیس کنید و آنها را تکان دهید تا خشک شوند. از آمونیاک استفاده نکنید و همچنین آنها را با شوینده ها در ماشین ظرفشویی شست و شو ندهید. آلومینیوم روی فیلتر زنگ می زند و سیاه می شود.
 3. برای نصب مجدد فیلتر تهویه اگزوز ، آن را به طرف اسلات جانبی هل دهید، سپس آن را به طرف بالا و کناری بکشید تا ماکروفر فریجیدر قفل شود. فیلتر دوم را با استفاده از همین روش دوباره نصب کنید.

جایگزینی نور سطحی

برای جلوگیری از آسیب شخصی یا صدمه به دارایی افراد ، دستکش در هنگام تعویض لامپها بپوشید.

 1. اجاق مایکروویو فریجیدر را از برق بکشید یا ماکروفر فریجیدر را از طریق قطع کننده مدار خاموش کنید.
 2. اسباب پیچاندن پوشش لامپ را در دو طرف موقعیت نور زیر مایکروویو فریجیدر بردارید.
 3. لامپ را با یک لامپ 30 واتی تعویض کنید.
 4. پوشش لامپ را دوباره نصب کنید و اسباب پیچاندن و پیج ها را نصب کنید.
 5. مایکروویو را دوباره به منبع تغذیه وصل کنید یا مدار شکنی را که خاموش کرده بودید روشن کنید و به آن برق دهید.

جایگزینی نور های بالایی ماکروفر فریجیدر

 1. برای جایگزینی لامپ های روشنایی، ابتدا برق اجاق مایکروویو فریجیدر را در پنل قطع کننده مدار یا توسط جدا کردن از پریز برق قطع کنید.
 2. اسباب پیچاندن مخزن گریل کردن را بردارید.
 3. مخزن گریل کردن را از واحد جدا کنید.

  تعمیرگاه مجاز ماکروفر فریجیدر
  جدا کردن مخزن گریل کردن
 4. فیلتر زغالی را با فشار دادن آن به داخل بردارید، سپس آن را بکشید و از واحد جدا کنید.
 5. پوشش لامپ را باز کنید که در پشت اسباب فیلتر قرار گرفته است و با دقت آن را به گوشه جلویی بکشید.
 6. لامپ قدیمی روشنایی را بردارید و آن را با یک لامپ 30 واتی معادل که در قطعات توزیع کننده لامپ ها بیشتر در دسترس هستند، جایگزین کنید. لامپ ها هم چنین در بیشتر فروشگاه های سخت افزاری یا مراکز روشنایی در دسترس هستند.

نکته: از لامپ های بزرگتر از30 وات به هیچ وجه استفاده نکنید.

 1. پوشش نور مایکروویو فریجیدر را با دقت با هل دادن به سمت داخل مایکروفر فریجیدر جایگزین کنید. فیلتر زغالی را تعویض کنید. مخزن گریل کردن را به داخل مکانش برگردانید. (درگیر با طرف پایینی و بالایی ماکروفر) و اسباب پیچاندن را جایگزین کنید.

توجه : برای هرگونه خدماتی از نمایندگی تعمیرات ماکروفر فریجیدر بهره مند شوید .

 پیشنهاداتی برای پاک کردن ماکروفر فریجیدر

برای بهترین عملکرد و به دلایل ایمنی، داخل و خارج اجاق ماکروفر فریجیدر تمیز را نگه دارید. مراقبت ویژه ای برای نگه داشتن پنل درب داخلی و فریم ماکروفر فریجیدر آزاد از مواد غذایی و چربی ها انجام دهید.

هرگز از پودر شستشوی خشن یا لکه های خمیری مایکروویو فریجیدر استفاده نکنید. داخل و بیرون اجاق مایکروویو فریجیدر را با پارچه نرم و مواد شوینده گرم (گرم) خفیف بشویید. سپس آن را کاملاً خشک کنید.

ترشحات مواد غذایی را پس از پختن غذاهای چرب مانند مرغ یا بیکن بلافاصله با یک دستمال کاغذی مرطوب پاک کنید. اجاق ماکروفر فریجیدر خود را هر بار به صورت هفتگی و یا بیشتر، در صورت نیاز، تمیز کنید. برای تمیز کردن و مراقبت از ماکروفر خود این دستورالعمل ها را دنبال کنید.

-داخل اجاق مایکروفر فریجیدر را تمیز نگه دارید. ذرات غذایی و مایعات ریخته شده می توانند به دیواره های آشپزخانه بچسبند و باعث شوند که ماکروفر کمتر به صورت کارآمد کار کند.

-بلافاصله از یک پارچه مرطوب،پاک و صابون ملایم استفاده کنید. از پاک کننده های خشن و پاک کننده های ساینده سوزش آور استفاده نکنید.

-برای کمک به شل کردن ذرات پخته شده و مایعات، 2 فنجان آب (اگر شما مایل هستید ماکروفر بوی خوب بدهد آب یک لیمو را به آن مایعات اضافه کنید) در قدرت بالا به مدت 5 دقیقه قرار دهید تا جوش بیاید. اجازه دهید که مواد غذایی در ماکروفر فریجیدر برای 1 یا 2 دقیقه بمانند.

-هنگامی که مخزن ماکروفر فریجیدر را تمیز کنید سینی شیشه ای را از ماکروفر فریجیدر جدا کنید و آن را بردارید. برای جلوگیری از شکستن صفحه گردان شیشه ای، مراقب باشید و آن را در آب بلافاصله پس از پخت و پز قرار ندهید. میز کار را بشویید سینی گردان را در آب گرم یا در ماشین ظرفشویی بشویید.

-سطح بیرونی مایکروویو را با صابون و یک پارچه مرطوب تمیز کنید. سطح آن را با پارچه نرم تمیز خشک کنید. برای جلوگیری از آسیب به قسمت های عملیاتی اجاق اجازه ندهید آب به هر دریچه یا دهانه ای نفوذ کند.

-پنجره درب آشپزخانه را با صابون بسیار خفیف و شستشو دهید اب. برای جلوگیری از استفاده از یک پارچه تمیزی نرم استفاده کنید خارش

- اگر بخار داخل یا خارج از درون ماکروفر فریجیدر جمع شود، با پارچه نرم بخارات را پاک کنید. بخار زمانی می تواند جمع شود که مایکروفر فریجیدر در رطوبت بالا عمل کند و به هیچ وجه ممکن نشتی مایکروویو را نشان ندهد.

-هیچ وقت ماکروفر فریجیدر را بدون غذا به کار نیندازید. این می تواند به لوله مگنترون یا سینی شیشه ای آسیب برساند. شما ممکن است بخواهید برای جلوگیری از آسیب به ماکروفر هنگامی که ماکروفر فریجیدر به طور تصادفی روشن شد فنجانی از آب را درون ماکروفر قرار دهید هنگامی که از آن استفاده نمی شود.

راهنمای عیب یابی ماکروفر فریجیدر

قبل از تماس با یک فرد تعمیرکار جهت تعمیر ماکروفر فریجیدر در منزل یا در محل ، لیست زیر را که متشکل از راه حل های آسان برای برخی از چالش ها و مسائل رایج است، بررسی کنید:

چرا صفحه نمایش ماکروفر یا خود اجاق مایکروویو فریجیدر کار نمی کند ؟

علت و رفع خطای ماکروفر فریجیدر:

-پریز را به طور مناسب در یک خروجی برق زمین شده وارد کنید.

-اگر خروجی توسط یک سوئیچ دیواری کنترل شود، اطمینان حاصل کنید که سوئیچ دیواری روشن است.

-پلاگین را از خروجی جدا کنید، 10 ثانیه منتظر شوید و سپس دوباره مایکروویو را به برق بزنید.

-مجدداً مدارشکن خانگی را تنظیم مجدد کنید و یا هر فیوز خراب یا معیوبی را جایگزین کنید.

-یک دستگاه دیگر را به برق وصل کنید. اگر دستگاه دیگر نیز کار نکرد با یک تکنسین برق  واجد شرایط برای تعمیر مایکروفر فریجیدر تماس بگیرید.

-مایکروویو را به یک خروجی برق متفاوتی متصل کنید.

چرا صفحه نمایش اجاق گاز کار می کند ، اما اجاق ماکروفر فریجیدر کار نمی کند ؟

علت و رفع خطای ماکروفر فریجیدر:

-اطمینان حاصل کنید که درب مایکروفر فریجیدر به صورت کامل امن و مطمئن است.

-بررسی کنید که آیا بسته بندی مواد یا دیگر مواد بسته بندی شده به مهر و موم درب گیر کرده باشند.

-بررسی کنید که آیا به درب ماکروفر فریجیدر خسارتی وارد شده است.

-دو بار دکمه استاپ / لغو را فشار دهید و دوباره وارد دستورالعمل های آشپزی شوید.

-یک دستگاه دیگر را به برق وصل کنید. اگر دستگاه دیگر کار نمی کند به یک تکنسین برق واجد شرایط تماس بگیرید و تقاضای کمک برای تعمیر خروجی برق کنید.

-مایکروویو را به یک خروجی برق دیگر متصل کنید.

 چرا در ماکروفر فریجیدر قدرت برق از بین می رود قبل از اینکه زمان آشپزي سپری شده باشد ؟

علت و رفع خطای ماکروفر فریجیدر:

- اگر یک وقفه برق وجود داشته باشد، اتصال دوشاخه را به خروجی بردارید. 10 ثانیه صبر کنید، سپس مایکروویو فریجیدر را دوباره وصل کنید. اگر یک قطعی برق وجود داشته باشد، شاخص ساعت در صفحه نمایش ساعت 00:00 را نشان می دهد.

-ساعت و دستورالعمل های آشپزی را تنظیم مجدد کنید.

-مجدداً مدارشکن خانگی را تنظیم مجدد کنید و یا هر فیوز خراب یا معیوبی را جایگزین کنید.

-دو بار دکمه استاپ / لغو را فشار دهید و دوباره وارد دستورالعمل های آشپزی شوید.

-یک دستگاه دیگر را به برق وصل کنید. اگر دستگاه دیگر نیز کار نمی کند، به یک تکنسین برق واجد شرایط تماس بگیرید و تقاضای کمک برای تعمیر خروجی برق کنید.

- مایکروویو را به یک منبع تغذیه مختلف متصل کنید.

چرا در ماکروفر فریجیدر غذا خیلی آهسته می پزد ؟

علت و رفع خطای ماکروفر فریجیدر:

مطمئن شوید که ماکروفر در یک خط مداری 15 آمپری جداگانه است. به راه انداختن یک دستگاه دیگر که مشابه ماکروفر فریجیدر کار می کند می تواند باعث افت ولتاژ شود. در صورت لزوم، مایکروویو را به مدار خود حرکت دهید.

چرا ماکروفر فریجیدر جرقه میزند ؟

علت و رفع خطای ماکروفر فریجیدر:

- ظروف فلزی، وسایل آشپزی یا اتصالات فلزی را از مخزن ماکروفر فریجیدر بردارید. در صورت استفاده از فویل آلومینیومی، فقط از نوار های باریک استفاده کنید و اجازه دهید حداقل یک اینچ فاصله بین فویل و دیوارهای داخلی ماکروفر باشد.

چرا صفحه گردان ماکروفر فریجیدر باعث نویز یا چسبندگی می شود ؟

علت و رفع خطای ماکروفر فریجیدر:

- صفحه گردان، حلقه غلتکی و پایین مخزن ماکروفر فریجیدر را تمیز کنید.

-اطمینان حاصل کنید که حلقه چرخ دنده و غلتک به درستی قرار گرفته است.

چرا استفاده از مایکروویو فریجیدر موجب تداخل تلویزیونی یا رادیویی می شود ؟

علت و رفع خطای ماکروفر فریجیدر:

این شباهت به تداخل ایجاد شده توسط دیگر لوازم خانگی کوچک مانند خشک کن مو است. مایکروویو خود را دورتر از وسایل دیگر مانند تلویزیون یا رادیو قرار دهید.

لطفاً توجه داشته باشید:

اگر ماکروفر برای بیش از 25 دقیقه در 100٪ قدرت آماده باشد، آن به طور خودکار برای جلوگیری از پخت و پز بیش از حد خودش را در سطح قدرت 70٪ پس از 25 دقیقه تطبیق می دهد

دفترچه راهنما استفاده و مراقبت از ماکروفر فریجیدر

تبریک به شما برای انتخاب و خرید ماکروفر فریجیدر به عنوان ماکروویو جدیدتان! در محصولات خانگی الکترولوکس، ما به دلیل برتری و موفقیت محصولات مان در بازارهای داخلی و جهانی افتخار می کنیم و به طور کامل به ارائه بهترین سرویس های ممکن متعهد هستیم. رضایت شما اولویت شماره یک ما است.

ما می دانیم شما از مایکروویو جدید خود لذت می برید و از شما برای انتخاب ماکروفر فریجیدر متشکریم. ما امیدواریم که شما علاوه بر ماکروفر فریجیدر سایر محصولات فریجیدر را برای خرید آینده خود در نظر بگیرید. لطفاً این دستورالعمل ها را با دقت بخوانید و ذخیره کنید.

این راهنمای استفاده و مراقبت از ماکروویو فریجیدر دستورالعمل های خاصی را برای مدل شما ارائه می دهد. از ماکروفر فریجیدر تنها همانطورکه در این کتابچه راهنما ساختار دهی شده است، استفاده کنید. این دستورالعمل ها نمی توانند هر مشکل و هر موقعیتی که ممکن است اتفاق بیفتد را پوشش دهند. هنگام نصب، کارکردن و نگهداری هر وسیله ای از جمله مایکروفر فریجیدر باید احساسات عمومی و احتیاط تمرین شوند. اطمینان حاصل کنید که مدل و شماره سریال مایکروویو فریجیدر را ثبت می کنید.

دستورالعمل های ایمنی مهم از ماکروفر فریجیدر

آنچه شما نیاز دارید درباره ایمنی بدانید

هشدار و دستورالعمل های ایمنی مهم که در راهنمای استفاده و مراقبت از ماکروفر فریجیدر ظاهر می شوند به معنای این نیست که بتواند تمام شرایط ممکن را پوشش دهد. حس مشترک، احتیاط و مراقبت باید در هنگام نصب، حفظ یا کارکردن ماکروفر فریجیدر رعایت شود. همیشه در مورد مشکلات یا شرایطی که برای شما قابل فهم نیستند با فروشنده، توزیع کننده، نمایندگی تعمیرات ماکروفر فریجیدر یا تولید کننده تماس برقرار کنید و از آنها این موارد نامفهوم را بپرسید.

شناسایی نمادها، واژه ها و برچسب های ایمنی در ماکروفر فریجیدر

خطر! :خرابی های فوری که منجر به آسیب و مرگ اشخاص خواهد شد.

هشدار! :خرابی یا تمارین ناایمن که منجر به آسیب و مرگ اشخاص می تواند بشود.

احتیاط! : خرابی یا تمارین ناایمن که منجر به آسیب و مرگ اشخاص معدودی می تواند بشود.

برای اینکه خطر سوختگی،آتش گرفتن، برق گرفتگی و آسیب دیدن افراد کاهش یابد یا در معرض انرژی بیش از حد مایکروفر فریجیدر قرار نگیرید، بهتر است که جهت احتیاط کارهایی که در زیر ذکر شده است را دقیق و مرتب انجام دهید:

-قبل از اینکه از ماکروفر فریجیدر استفاده کنید و آن را راه اندازی کنید، اقدامات ایمنی که در پایین توضیح داده شده است را بخوانید.

-به کودکان نباید اجازه دهید که به ماکروفر فریجیدر نزدیک شوند زیرا این وسیله برای استفاده افراد بزرگسال و بالغ بدون هیچ نوع معلولیت ذهنی یا جسمی طراحی شده است. اگر نظارت دقیق بزرگترها و والدین بر کودکان باشد و آموزش های لازم را به کودک  خود بدهند، کودک می تواند از ماکروفر فریجیدر استفاده کنند.

-از در معرض انرژی بیش از حد مایکروویو فریجیدر قرار گرفتن اجتناب کنید و دستورالعمل های مربوط به آن را دنبال کنید.

-مواد شیمیایی را در تهیه غذا در ماکروفر فریجیدر به کار نگیرید.

- اقدامات مرتبط با اتصال خروجی به زمین دستگاه را بخوانید زیرا ماکروفر فریجیدر حتماً باید زمین داشته باشد

-مایکروفر فریجیدر را با در نظر گرفتن اقدامات ذکر شده برای نصب ماکروفر فریجیدر نصب کنید و بدون خواندن و رعایت آنها اقدام به نصب نفرمائید.

-از مایکروفر فریجیدر برای اهداف آزمایشگاهی یا صنعتی استفاده نکنید. ماکروویو فریجیدر را تنها برای پخت و پز، گرم کردن یا خشک کردن غذا به کار ببرید.

-موادی که قابل انفجار و اشتعال هستند مانند آبپز کردن تخم مرغ در ماکروفر فریجیدر یا ظروفی که درب آنها بسته است نباید در ماکروفر فریجیدر آماده و پخت شوند.

- ماکروفر فریجیدر را به هیچ وجه در خارج از فضای مسقف مانند منزل یا اداره نگه داری نکنید. در جاهایی که خیس است یا احتمال بارندگی در آن فضا وجود دارد از ماکروفر فریجیدر استفاده نکنید. هیچگاه از مایکروفر فریجیدر در مکان هایی که احتمال ریزش آب روی ماکروفر فریجیدر یا خیس شدن آن وجود دارد مانند زیر زمین نمناک، ظرفشویی آشپزخانه، استخر شنا یا موارد مشابه استفاده نکنید.

- اگر ماکروفر فریجیدر عیب ظاهری پیدا کرده باشد یا از جایی سقوط کرده باشد و دچار نقص یا عیبی شده باشد، ماکروفر فریجیدر را راه اندازی نکنید.

- مایکروفر فریجیدر را فقط سرویس کاران آموزش دیده از نمایندگی تعمیرات ماکروفر فریجیدر باید تعمیر کنند و نباید تعمیر این ماکروفر را به افراد غیر مجرب و نا آشنا به تعمیرات ماکروفر فریجیدر سپرد. بنابراین در  صورت مشاهده هر گونه خرابی یا نقصی در عملکرد ماکروفر فریجیدر با نزدیکترین نمایندگی تعمیرات مایکروفر فریجیدر برای  انجام تعمیرات  و رفع خطای ماکروفر فریجیدر تماس بگیرید.

- اگر سوراخ یا مجاری خروجی را بر روی ماکروفر فریجیدر پیدا کردید، هیچگاه آنها را نبندید یا مسدود نکنید.

- ماکروویو فریجیدر فقط کاربردهای خانگی و غیر صنعتی دارد.

-پریز خروجی ماکروفر فریجیدر یا سیم آن را در آب فرو نبرید. هم چنین سیم، هادی ها و اتصالات ماکروفر فریجیدر را از منابع گرما و سطوح گرم کننده دور نگه دارید.

- سیم یا دوشاخه ماکروفر فریجیدر را نگذارید که شل شود یا از کناره های میز و این طرف و آن طرف آویزان شود.

-هنگام تمیز کردن سطوح ماکروفر فریجیدر مواد شوینده با اسفنج یا پارچه نرم یا صابون های غیر سوزش آور و سبک را به کار ببرید.

-اگر می خواهید که ریسک آتش سوزی در مایکروفر فریجیدر شما کاهش یابد، اقدامات زیر را انجام دهید:

1-غذا را بیش از حد گرم نکنید و حرارت ندهید. به مایکروفر فریجیدر توجه داشته باشید وقتی کاغذ، پلاستیک یا مواد اشتعال زا در داخل ماکروفر فریجیدر برای پخت و پز قرار می گیرند.

2-هیچگاه فلز، سیم و وسایل فلزی را در کیسه های کاغذی یا پلاستیکی اجازه ندهید که بمانند و آنها را از کیسه ها خارج کنید و بعد آن کیسه ها را در ماکروفر فریجیدر قرار دهید.

3-اگر مواد داخل ماکروفر سوخت، درب ماکروفر را بسته نگه دارید. ماکروفر را خاموش کنید و سیم اتصال آن را از برق بکشید یا برق را در فیوز یا پنل مدار شکن خاموش کنید.

4-ماکروفر فریجیدر برام گرم کردن و پخت و پز غذا کاربرد دارد و نباید از آن به عنوان قفسه نگه داری غذا، مواد غذایی و وسایل متفرقه استفاده نمود. وسایل کاغذی، آشپزی یا تهیه کردن غذا را وقتی از آنها استفاده نمی کنید در ماکروفر فریجیدر رها و آزاد نگذارید.

مایعات مانند آب، قهوه یا چای قابلیت جوشیدن بیش از نقطه جوش را دارند بدون اینکه به نظر برسد که آنها به جوش آمده اند. قابلیت مشاهده حباب و یا جوشیدن مایعات وجود دارد وقتی که ماکروفر فریجیدر دیگر بسته بندی نداشته باشد. این می تواند نتیجه مایعات خیلی گرم باشد که ناگهان به جوش می آیند وقتی بسته بندی وجود نداشته باشد یا یک وسیله به داخل مایعات فرو برده شود.

 

نمای ظاهری و ویژگی های ماکروفر فریجیدر

نمایندگی تعمیر ماکروفر فریجیدر
راهنمای فارسی ماکروفر فریجیدر

در شکل بالا نمای جلو و نمای پایینی مایکروفر فریجیدر نشان داده شده است .اجزای ماکروفر فریجیدر شامل:

1-window یا پنجره

2-interlock system یا همان سیستم قفل امنیتی

3-door assembly یا مجموعه درب ماکروفر فریجیدر

4-turntable ring assembly یا مجموعه صفحه گردان

5-turntable shaft یا شفت گردان

6-turntable glass tray یا سینی شیشه ای گردان

7-control panel یا کنترل پنل

8-surface lights یا نورهای سطحی

9-ventilation filters یا فیلترهای تهویه

 

کنترل پنل ماکروفر فریجیدر

نمایندگی تعمیرات ماکروفر فریجیدر
کنترل پنل ماکروفر فریجیدر

کنترل پنل مایکروفر فریجیدر شامل 16 کلید عملکردی زیر می باشد:

1-popcorn  یا ذرت بو داده

2- Beverage یا نوشیدنی

3-photato یا سیب زمینی (1 تا 3 سیب زمینی)

4-Reheat یا گرمایش (3 تنظیم مختلف)

5-Defrost یا آب کردن یخ مواد غذایی و باز شدن آنها (به وسیله زمان یا وزن)

6- easy set یا تنظیم آسان– 3 کلید تنظیم فوری

7-numeric pads یا منو شماره ای (0 تا 9)

8-clock یا ساعت

9-timer یا تایمر

10-cook time یا زمان پخت و پز

11-power level یا سطح قدرت (10 سطح قدرت موجود است)

12- second +30 یا +30 ثانیه ~ این پد را برای اضافه کردن 30 ثانیه به پخت و پز فشار دهید. هر بار که فشار دهید 30 ثانیه به زمان  پخت و پز قبلی اضافه خواهد شد.

13-START / Pause یا همان شروع/ توقف

14- Stop/Cancel یا همان توقف / لغو

15-Exhaust(High/Low/Off) یا اگزوز (بالا / پایین / خاموش): برای چرخاندن فن اگزوز یا روشن یا خاموش کردن فن اگزوز به کار برده می شود یا سرعت فن را تطبیق می دهد.

16-surface lights یا نور سطحی ~ این دکمه را فشار دهید تا چراغ های سطحی روشن یا خاموش شود.

نکات آب کردن یخ غذا:

هنگام استفاده از ویژگی وزن آب کردن یخ غذا یا همان weight defrosting، وزن ورودی  باید به پوند اعمال شود و نباید غیر از پوند باشد (ورودی های معتبر از 0.1 تا 6.0 پوند است)

- از ویژگی های زمان آب کردن یخ غذا و وزن آب کردن یخ غذا تنها برای مواد غذایی خام استفاده کنید. آب کردن یخ غذا بهترین نتایج را برای شما به ارمغان می آورد وقتی غذا در حداقل 0 درجه فارنهایت گرم شود (به طور مستقیم این ویژگی از یک فریزر حقیقی گرفته شده است). اگر غذا در یک یخچال فریزر ذخیره می شود که درجه حرارت را از 5 درجه فارنهایت یا کمتر حفظ نمی کند، همیشه وزن مواد غذایی کمتر یا زمان آشپزی کمتری را برای جلوگیری از پخت و پز غذا برنامه ریزی کنید.

- اگر مواد غذایی یخ زده در بیرون از فریزر تا 20 دقیقه ذخیره و نگه داری شوند، زمان یا وزن پخت و پز کاهش یافته را وارد کنید.

- شکل بسته بندی زمان آب کردن غذا را تغییر می دهد. بسته بندی مستطیلی کم عمق مواد غذایی نسبت به بلوک های عمیق یخ زده از مواد غذایی سریعتر یخ غذا را آب می کند.

- قطعات را جدا کنید همانطور که آنها شروع به آب کردن یخ غذا می کنند. قطعات جداگانه یخ زده از مواد غذایی بهتر یخ غذایشان آب می شود.

-قسمت های گرم مواد غذایی را با قطعه های کوچکی از فویل محافظت کنید و بپوشانید اگر آنها شروع به گرم شدن می کنند.

-شما می توانید از قطعات کوچک فویل آلومینیومی برای محافظت از مواد غذایی نظیر بال مرغ، پای پا و دم ماهی استفاده کنید، اما اجازه ندهید که فویل هنگام آب کردن یخ غذا دیوارهای ماکروفر فریجیدر را لمس کند شود.

پیشنهادات برای گرفتن بهترین نتایج از مایکروفر فریجیدر

برای کمک به شما در دستیابی به بهترین نتایج ممکن از ماکروفر فریجیدر، پیشنهادات زیر را بخوانید:

- دمای ذخیره سازی

مواد غذایی گرفته شده از یخچال و فریزر زمان بیشتری نسبت به مواد غذایی مشابه که می توانند در دمای اتاق بپزند، می برد تا بپزد.

-اندازه

قطعات کوچک غذا نسبت به آنهایی که بزرگتر هستند سریعتر پخت وپز می شوند. قطعات همان اندازه و هم شکل به طور مساوی و یکنواخت تر پخته می شوند زمانی که با هم پخته می شوند. برای حتی نتایج بهتر، سطح قدرت هنگام پخت غذاهای بزرگ کاهش دهید.

-رطوبت طبیعی

غذاهای بسیار مرطوب یکنواخت تر پخته می شوند زیرا انرژی ماکروویو مولکول های آب را بسیار سریع و به صورت موثر گرم می کند.

-متوقف کردن

مواد غذایی مانند خوراک و سبزیجات را از بیرون به طرف مرکز به منظور توزیع گرما بیشتر به طور یکنواخت تر تکان دهید. این امر می تواند غذا را سریعتر بپزد. تکان دادن به صورت ثابت لازم نیست.

-قطعات و مواد غذایی را برگردانید

غذاهای روغنی مانند گوشت خوک، کبابها یا گل کلم را در وسط زمان آشپزی برگردانید و این طرف و آن طرف کنید. این کار به پخت و پز سریعتر مواد غذایی در ماکروفر فریجیدر کمک خواهد کرد تا همه طرف ها به طور مساوی انرژی مایکروویو را دریافت کنند.

-قرار گیری مواد غذایی

مناطق ظریف مواد غذایی مانند اسپارگ را به سمت مرکز سینی گردان ماکروفر فریجیدر قرار دهید .

-تنظیم غذا

غذاهای ناهموار و شکل دار مانند جوجه ها یا ماهی قزل آلا با قطعات ضخیم تر و یا گوشتی را به سمت خارج از سینی گردان قرار دهید.

-اجازه دهید که غذا بایستد

پس از برداشتن غذا از مایکروفر فریجیدر، غذا را با فویل یا یک درب سبزیجات بپوشانید و اجازه دهید که زمان پخت و پز به پایان برسد. این به پخت و پز مواد غذایی در مرکز ماکروفر کمک خواهد کرد و از پخت و پز بیش از حد در لبه های خارجی ماکروفر فریجیدر اجتناب می کند، طول زمان ایستادن غذا در ماکروفر فریجیدر بستگی به تراکم و سطح پوست غذا دارد.

ارور ماکروفر فریجیدر

کدهای خطای ماکروفر فریجیدر نوع 1 یا ورژن 1:

کد خطای F2 ماکروفر فریجیدر

علت کد خطای F2 ماکروفر فریجیدر

درجه حرارت ماکروفر فریجیدر بالاتر از مشخصات طراحی شده است. دما ماکروفر فریجیدر به بالاتر از 665 در جه فارنهایت رسیده است و قفل درب باز شده است یا بالاتر از 965 درجه فارنهایت رسیده است وقتی درب قفل است.

رفع کد خطای F2 ماکروفر فریجیدر

سنسور درجه حرارت ماکروفر را بررسی کنید.

کد خطای F3 ماکروفر فریجیدر

سنسور درجه حرارت اجاق  مدار باز است.

برای اتصالات سیمی باز بین EOC (کنترل الکترونیکی ماکروفر- ساعت) و سنسور درجه حرارت اجاق ماکروفر فریجیدر بررسی انجام دهید.

رفع کد خطای F3 ماکروفر فریجیدر

در صورت عدم وجود مشکلی در سیم کشی، حسگر را جایگزین کنید.

کد خطای F4 ماکروفر فریجیدر

علت کد خطای F4 ماکروفر فریجیدر

سنسور دمای ماکروفر فریجیدر اتصال کوتاه شده است.

برای اتصال کوتاه و یا اتصال بین EOC (کنترل الکترونیکی کوره - ساعت) و سنسور درجه حرارت ماکروفر فریجیدر بررسی انجام دهید.

رفع کد خطای F4 ماکروفر فریجیدر

در صورت عدم وجود مشکلی در سیم کشی، حسگر را جایگزین کنید.

کد خطای F5 ماکروفر فریجیدر

علت کد خطای F5 ماکروفر فریجیدر

سگ نگهبان اتوماتیک فعال است هنگامی که باید خاموش باشد.

میکروپروسسور عملکرد رله EDC را پس از انتخاب کیک پزی، کباب کردن و یا عملیات تمیز کردن چک می کند.

رله در این چک شکست خورده است و ناموفق بوده است.

کد خطای F6 ماکروفر فریجیدر

علت کد خطای F6 ماکروفر فریجیدر

هیچ تایم بیس(مبنای زمانی) 60 هرتزی وجود ندارد.

تایم بیس(مبنای زمانی)  60 هرتز برای سیکل کنترل شده زمانی مورد نیاز است.

رفع کد خطای F6 ماکروفر فریجید

EDC را جایگزین کنید.

کد خطای F7 ماکروفر فریجیدر

علت کد خطای F7 ماکروفر فریجیدر

قفل موتور رله سگ نگهبان فعال است هنگامی که آن باید خاموش باشد. میکروپروسسور عملکرد قفل EDC را بررسی می کند، رله شکست خورده و ناموفق بوده است.

رفع کد خطای F7 ماکروفر فریجیدر

EDC را جایگزین کنید.

کد خطای F8 ماکروفر فریجیدر

علت کد خطای F8 ماکروفر فریجیدر

قفل موتور رله  سگ نگهبان فعال است هنگامی که آن باید خاموش باشد. ریزپردازنده عملکرد قفل رله  EDC را پس از اینکه خود تمیزی انتخاب شده است، چک می کند و رله شکست خورده و ناموفق بوده است.

رفع کد خطای F8 ماکروفر فریجیدر

EDC را جایگزین کنید.

 

کدهای خطای ماکروفر فریجیدر نوع 2 یا ورژن 2:

کد خطای F0 & F1 ماکروفر فریجیدر

علت کد خطای F0 & F1 ماکروفر فریجیدر

EOC (کنترل الکترونیکی مایکروفر فریجیدر خراب شده است).

رفع کد خطای F0 & F1 ماکروفر فریجیدر

آن را جایگزین کنید.

کد خطای F2 ماکروفر فریجیدر

علت کد خطای F2 ماکروفر فریجیدر:

ماکروفر خیلی داغ است.

رفع کد خطای F2 ماکروفر فریجیدر

عملکرد پختن را بررسی کنید.

کد خطای F3 ماکروفر فریجیدر

علت کد خطای F3 ماکروفر فریجیدر

سنسور دما درجه حرارت ماکروفر مدار باز شده است.

رفع کد خطای F3 ماکروفر فریجیدر

سنسور درجه حرارت مایکروفر فریجیدر، 1100 اهم را بررسی کنید.

کد خطای F4 ماکروفر فریجیدر

علت کد خطای F4 ماکروفر فریجیدر

سنسور درجه حرارت ماکروفر فریجیدر اتصال کوتاه شده است.

رفع کد خطای F4 ماکروفر فریجیدر

آن را تعویض کنید.

کد خطای F5,F6,F7 ماکروفر فریجیدر

علت کد خطای F5,F6,F7 ماکروفر فریجیدر:

EOC (کنترل الکترونیکی ماکروفر- ساعت) خراب شده است.

رفع کد خطای F5,F6,F7 ماکروفر فریجیدر

آن را تعویض کنید

کد خطای F8 ماکروفر فریجیدر

علت کد خطای F8 ماکروفر فریجیدر

سوئیچ  ها قفل شده اند.

هر جزء را بررسی یا جایگزین کنید.

 

کدهای خطای ماکروفر فریجیدر نوع 3 یا ورژن 3

کد خطای F0 & F1 ماکروفر فریجیدر

علت کد خطای F0 & F1 ماکروفر فریجیدر

EOC (کنترل الکترونیکی ماکروفر) خراب شده است.

رفع کد خطای F0 & F1 ماکروفر فریجیدر

EOC (کنترل الکترونیکی ماکروفر) را جایگزین کنید.

کد خطای F2 ماکروفر فریجیدر

علت کد خطای F2 ماکروفر فریجیدر

ماکروفر فریجیدر خیلی گرم است.

رفع کد خطای F2 ماکروفر فریجیدر

احتمالا یک سنسور حرارت بد در ماکروفر است (باید 1100 اهم را بخواند). احتمالاً EOC (کنترل الکترونیکی ماکروفر) بد است.

کد خطای F3 ماکروفر فریجیدر

علت کد خطای F3 ماکروفر فریجیدر

دماسنج دمای بخاری را باز کنید.

رفع کد خطای F3 ماکروفر فریجیدر

سنسور درجه حرارت اجاق گاز را عوض کنید.

کد خطای F4 ماکروفر فریجیدر

علت کد خطای F4 ماکروفر فریجیدر

سنسور دمای ماکروویو فریجیدر اتصال کوتاه شده است.

رفع کد خطای F4 ماکروفر فریجیدر

سنسور درجه حرارت اجاق گاز را عوض کنید.

کد خطای F5,F6,F7 ماکروفر فریجیدر

علت کد خطای F5,F6,F7 ماکروفر فریجیدر

EOC (کنترل الکترونیکی ماکروفر) خراب شده است.

رفع کد خطای F5,F6,F7 ماکروفر فریجیدر

EOC (کنترل الکترونیکی ماکروفر) را تعویض کنید.

 

کدهای خطای ماکروفر فریجیدر نوع 4 یا ورژن 4:

کد خطای F1 ماکروفر فریجیدر

علت کد خطای F1 ماکروفر فریجیدر

مدارشکن معیوب است.

رفع کد خطای F1 ماکروفر فریجیدر

آن را تغییر دهید.

کد خطای F2 ماکروفر فریجیدر

علت کد خطای F2 ماکروفر فریجیدر

1-دمای فر به بالاتر از 665 فارنهایت افزایش یافته است و درب قفل نشده است.

2-دمای فر به بالاتر از 965 فارنهایت افزایش یافته است و درب قفل شده است.

رفع کد خطای F2 ماکروفر فریجیدر

1-درجه حرارت مایکروفر فریجیدر را در وضعیتی که خرابی رخ داده است، بررسی کنید.

در صورتی که بالاتر از حد مجاز باشد، EOC را تغییر دهید.

2- کانکتور 8 پین را بررسی کنید. در صورت لزوم، سنسور دمای بخار را بررسی و جایگزین کنید.

کد خطای F3 ماکروفر فریجیدر

علت کد خطای F3 ماکروفر فریجیدر

سنسور دمای ماکروفر فریجیدر مدار باز شده است (بالاتر از 3000 اهم).

رفع کد خطای F3 ماکروفر فریجیدر

مقاومت سنسور درجه حرارت اجاق گاز را بررسی کنید.

برای سیم کشی باز بین سنسور حرارت ماکروفر و کنترل آن بررسی انجام دهید.

کد خطای F4 ماکروفر فریجیدر

علت کد خطای F4 ماکروفر فریجیدر:

سنسور درجه حرارت کوره اتصال کوتاه شده است (کمتر از 500 اهم).

رفع کد خطای F4 ماکروفر فریجیدر

مقاومت سنسور درجه حرارت اجاق گاز را بررسی کنید.

برای اتصال کوتاه در سیم کشی بین سنسور حرارت ماکروفر و کنترل آن بررسی انجام دهید.

کد خطای F5 ماکروفر فریجیدر

علت کد خطای F5 ماکروفر فریجیدر

مدار داخلی سگ نگهبان اتوماتیک دستگاه یک شکست و خرابی را شناسایی کرده است.

رفع کد خطای F5 ماکروفر فریجیدر

EOC (کنترل الکترونیکی ماکروفر) خراب است.

کد خطای F6 ماکروفر فریجیدر

علت کد خطای F6 ماکروفر فریجیدر

دکمه ها  اتصال کوتاه شده اند.

رفع کد خطای F6 ماکروفر فریجیدر

دکمه های فشار دادنی و دکمه های گنبدی در قسمت کنترل را چک کنید.

کد خطای F8 ماکروفر فریجیدر

علت کد خطای F8 ماکروفر فریجیدر

قسمت منطقی ماکروفر فریجیدر متوقف شده است (توالی سوئیچ موتور قفل شده است).

رفع کد خطای F8 ماکروفر فریجیدر

سوئیچ قفل درب و سیم کشی را بررسی کنید

تعمیر مایکروفر فریجیدر در شمیرانات تهران

1 : شمیرانات ، اقدسیه ، آجودانیه ،داراباد ، سوهانک ، تجریش و...

(20 خط ):26154968

تعمیر مایکروفر فریجیدر در شمال تهران

2 : نیاوران ، زعفرانیه ، ولنجک ، الهیه ، جردن ، انرزگو ، پاسداران ، دروس ، شریعتی ، دولت ، ظفر ، میرداماد ، هروی و ...

(20 خط ):22729703

تعمیر مایکروفر فریجیدر در غرب تهران

3 : آریاشهر ، آیت الله کاشانی ، اشرفی اصفهانی ، پونک ، شهران ، جنت آباد ، ستاری ، اکباتان ، تهرانسر و ...

(20 خط ):44840509

تعمیر مایکروفر فریجیدر در شمال غربی تهران

4 : کوی فراز ، بوعلی ، میدان کتاب ، شهرداری و...

(20 خط ):88986181

تعمیر مایکروفر فریجیدر در شهرک غرب و سعادت آباد

5 : شهرک غرب و سعادت آباد

5_88972002

تعمیر مایکروفر فریجیدر در مرکز تهران

6 : یوسف آباد ، فاطمی ، گیشا ، امیر آباد ، شهرآرا ، مطهری ، عباس آباد و...

(20 خط ):88959591

تعمیر مایکروفر فریجیدر در شرق تهران

7 : تهرانپارس ، نارمک ، رسالت ، سید خندان ، فرجام ، پیروزی ، حکیمیه ، لواسانات و ...

(20 خط ):77170036

تعمیر مایکروفر فریجیدر در جنوب تهران

8 : انقلاب ، آزادی ، جمهوری ، نازی آباد ، حافظ ، امام خمینی ، ولیعصر و ...

(20 خط ):66715774

تعمیر مایکروفر فریجیدر

نمایندگی تعمیرات فریجیدر

تعمیر یخچال ساید بای ساید فریجیدر ، تعمیر یخچال فریزر فریجیدر ، تعمیر لباسشویی فریجیدر ، تعمیر ماشین ظرشویی فریجیدر

نمایندگی تعمیرات ماکروفر فریجیدر
No votes yet.
Please wait...

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.