عیب یابی ظرفشویی

عیب یابی ماشین ظرفشویی

سوالات متداول و معمولی که برای مردم در ارتباط با عیب یابی ماشین ظرفشویی به وجود می آید و جواب آنها به شرح زیر می باشد .

آی.پی امداد اینجا است تا شمارا با معایب ظرفشویی و جواب آنها آشنا کند تا چنانچه فنی هستید به عیب یابی ماشین ظرفشویی خود بپردازید ، همچنین در نظر داشته باشید که چنانچه نیاز به تعمیرات ظرفشویی دارید ، با تعمیرگاه مجاز آی پی امداد در تماس باشید تا از قطعات فابریک و ضمانتنامه رسمی معتبر بهره مند شوید .
سوالات متداول ظرفشویی ( تماس با ما )
1: آیا ظرفشویی شما ظرفها را خوب نمی شورد؟
علت : 1: آبریزی کامل انجام نمیشود 2 : مواد شوینده خوبی استفاده نشده

اگر ظرفشویی بوش ، آاگ یا سامسونگ شما ظرفها را خوب نمیشوید ، کافی است با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش ، نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی آاگ ، نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی سامسونگ تماس حاصل نمایید .

2:آیا ظرفشویی شما آب را تخلیه نمیکند؟
علت : قابل ذکر است در این موارد پمپ تخلیه دستگاه مشکل دارد همچنین توجه داشته باشید پمپ های مختلفی در بازار از لحاظ کیفیتی موجود می باشد.

اگر ظرفشویی دوو ، بکو و یا زیمنس شما نیاز به عیب یابی و یا تعمیر دارد ، کافی است با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی دوو ، نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی بکو و یا نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی زیمنس در تماس باشید .

3:آیا ظرفشویی شما روشن نمی شود؟
علت : موتور ، برد الکترونیکی ، سیستم برقی دستگاه.

برای ارتباط با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی کنوود و یا نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی فریجیدر کلیک نمایید .

4:آیا کلید یا کلیدهای ظرفشویی شما کار نمیکند؟
علت : برد الکتریکی دستگاه دچار مشکل شده است.

عیب یابی ماشین ظرفشویی تخصص میخواهد و شما میتوانید برای نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی بلومبرگ و نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی الگانس کلیک نمایید .

5:آیا لکه ها روی ظرف شما باقی میماند؟
علت : علت اصلی برنامه ریزی غلط و عدم استفاده از مواد شوینده مناسب.

اینکه لکه ها روی ظرفشویی شما باقی میماند ، نیاز به تعمیرکار متخصص ظرفشویی و عیب یابی ماشین ظرفشویی دارید ، چنانچه ظرفشویی شما زاروتی میباشد برای استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی زاروتی کلیک نمایید .

6:آیا ظرفشویی شما ظرفها را خشک نمی کند؟
علت : آب را خوب تخلیه نمیکند .

عیب یابی ظرفشویی

در اینجا به توضیحات بیشتر درباره عیب یابی ماشین ظرفشویی میپردازیم :

سوالات متداول و معمولی که برای مردم در ارتباط با تعمیرات ظرفشویی به وجود می آید و جواب آنها به شرح زیر می باشد .
سوالات متداول ظرفشویی


آیا ظرفشویی شما ظرفها را خوب نمی شوید ؟

معمولا فشار آب و سختی آب موجب تمیز نشستن ظروف در دستگاه میشود.به طور طبیعی برای شستن ظروف درظرفشویی فشار آب باید 20 تا 120 پوند بر اینچ مربع باشد. در صورتی که مشکل تمیز نشستن ظروف به دلیل فشار آب باشد باید شیر های آب و دستگاه هایی که آب مصرف میکنند مانند لباسشویی را قطع کنیدسپس باید شیر آب گرم را در یک ظرف نیم گالنی باز کنید و اگر ظرف در مدت 14 ثانیه پرنشد متوجه میشوید که مشکل دستگاه از فشار آب است در این صورت دستگاه سالم است و باید مشکل فشار آب را حل کنید.گاهی نیز ممکن است شکل از سختی آب باشد فقط با نصب دستگاه نرمکننده آب میتوانید مشکل راحل کنید.

آیا ظرفشویی شما آب را تخلیه نمیکند ؟


قابل ذکر است در این موارد پمپ تخلیه دستگاه مشکل دارد برای حل این مشکل ابتدا باید پمپ را چک کنید که مسدود نشده باشد اگرپمپ توسط چیزی مسدود شده بود باید تمیز شود اما اگرآسیب دیده باشد باید تعویض گردد.گاهی ممکن است این مشکل در اثر پیچ خوردگی و یا آسیب دیدگی شیلنگ تخلیه آب لباسشویی و یا مسدود شدن آن نیز پیش بیاید بنابراین شیلنگ تخلیه را باید چک کنید.دلایل دیگری هم وجود دارد که موجب این مشکل میشود مانند شل شدن تسمه پمپ تخلیه آب,شل شدن تسمه محرک که روی قرقره ها حرکت می کند و درست عمل نکردن چفت در.

آیا ظرفشویی شما روشن نمی شود ؟

برای حل این مشکل ابتدا پریز برق را چک کنید که ظرفشویی به برق متصل باشد و از جریان داشتن برق در پریز نیز اطمینان حاصل کنید.یکی دیگر از عللی که میتواند موجب روشن نشدن ماشین ظرفشویی شود خراب بودن میکروسوئیچ درب ظرفشویی است.همچنین فیوزحرارتی ظرفشویی به گونه ای طراحی شده است که اگر حرارت دستگاه بیش از حد بالا برود دستگاه اجازه روشن شدن نخواهد داشت.خراب شدن چفت درب که وظیفه بسته و قفل نگه داشتن درب دستگاه را دارد نیز یکی دیگر از علت های روشن نشدن ماشین ظرفشویی است.  موتور ، برد الکترونیکی ، سیستم برقی دستگاه از دیگر عللی است که باید توسط تکنسین متخصص بررسی و تعمیر شود.

آیا کلید یا کلیدهای ظرفشویی شما کار نمیکند ؟


در این مورد برد الکتریکی دستگاه دچار مشکل شده است که توصیه میشود حتما با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی خود تماس حاصل فرمایید.

آیا لکه ها روی ظرف شما باقی میماند ؟

پودر ماشین برای 1 طبقه upper یا lower اندازه 1 بند انگشت کافیه بنابراین استفاده بیش از اندازه از پودر ظرفشویی یا قرص ماشین ظرفشویی یکی از دلایل این مشکل است.توجه کنید که سختی آب نسبت به برنامه و کثیفی ظروف تنظیم شده باشد.اما میتوان گفت علت اصلی برنامه ریزی غلط و عدم استفاده از مواد شوینده مناسب است.

آیا ظرفشویی شما ظرفها را خشک نمی کند ؟


ممکن است المنت گرمایی ماشین ظرفشویی مشکل پیدا کرده باشد.. ترمینال های المنت گرمایی درزیر لگن شستو شو قرار دارد آن ها را چک کنید که سالم باشند.همچنین ترموستاتی در ماشین ظرفشویی تعبیه شده است که محدودیت دما را کنترل میکند گاهی مشکل از این ترموستات نیز نشئت میگیرد.گاهی نیزممکن است مخزن آبکشی و یا کلاهک شوینده دچارمشکل شده باشند.

آیا ظرفشویی شما صدا میدهد ؟

این مشکل ممکن است از پمپ ماشین ظرفشویی منشاء بگیرد.گاهی نیز مشکل از اسپری ماشین ظرفشویی میباشد که ممکن است به قفسه یا ظروف برخورد کند و ایجاد صدا کند.

آیا درب ماشین ظرفشویی قفل نمیشود ؟

ابتدا مجددا درب را باز و بسته کنید.اگر همچنان قفل درب عمل نکرد قفل درب و سوئیچ قفل درب را چک کنید.در صورت سالم نبودن بایدآن ها را تعویض کنید.گاهی نیز ممکن است مشکل از برد اصلی دستگاه باشد که باید توسط تکنسین تشخیص داده شده و تعمیر گردد.

آیا ظرفشویی شما نشتی دارد ؟

شیلنگ زهکشی را بررسی کنید گاهی این شیلنگ دچار پارگی شده وموجب نشتی آب میشود.سپس باید پمپ ماشین ظرفشویی را چک کنید تا مطمئن شوید آسیبی ندیده گاهی ممکن است پمپ توسطمواد غذایی مسدود شده باشد که در اینصورت باید تمیز گردد.واشر درب ماشین ظرفشویی رانیز چک کنید.

آیا ماشین ظرفشویی شما بوی بد میدهد ؟

ابتدا دستگاه را از هرگونه مواد غذایی پاک کنید سپس ظرفشویی را بدون ظرف روشن کنید و اجازه دهید یک دور کامل عملیات شستشو انجام شود.

آیا آب وارد ماشین ظرفشویی شما نمیشود یا ورود آب به داخل متوقف نمیشود ؟

شناور و سوئیچ شناور را چک کنید زیرا شناور و سوئیچ شناور میزان ورود آب به ماشین ظرفشویی را کنترل میکنند بنابراین درصورت آسیب دیدن آنها این مشکل به وجود می آید.

آیا چرخه شستشوی ماشین ظرفشویی شما بیش از حد معمول و یا کم تر است ؟

تایمر ماشین ظرفشویی در درجه اول ممکن است مشکل پیدا کرده باشد,ترموستات و یا خازن حرارتی نیز ممکن است دچار مشکل شده باشد که در این صورت باید با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی تماس بگیرید.

آیا ماشین ظرفشویی شما از مواد شوینده استفاده نمیکند ؟

مخزن مواد شوینده را چک کنید.

آیا قفسه های ماشین ظرفشویی شما نمیچرخد ؟

غلطک ها چرخ های قفسه ها را چک کنید

اگر با سوالات و جوابهای بالا مشکل شما حل نشده است به صفحه آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی مراجعه نمایید .

پیشگیری از ویروس کرونا