021-58941 تماس
Logo
logo logo تعمیرات آبمیوه گیری با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از آبمیوه گیری

راهنمای استفاده از آبمیوه گیری
راهنمای استفاده از آبمیوه گیری
زمان مطالعه: 6 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

راهنمای استفاده از آبمیوه گیری می تواند بسیاری از مشکلات کاربران را در رابطه با نحوه استفاده از دستگاه حل نماید. معمولا یکی از دغدغه های اصلی مشتریان روش تمیز کردن آب میوه گیری، روش نگه داری و نکات ایمنی و همچنین روش نصب دستگاه می باشد.

هدف ما در این مقاله بررسی نکات ایمنی و اموزش روش استفاده و نگهداری از دستگاه آبمیوه گیری می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

کاربران گرامی، در صورتی که سوالی در زمینه راهنمای استفاده از آبمیوه گیری داشتید میتوانید در قسمت دیدگاه های همین مقاله و یا بخش پرسش و پاسخ از کارشناسان آی پی امداد پرسش نمایید.

راهنما و طریقه استفاده و نگهداری از آبمیوه گیری

 راهنمای استفاده از آبمیوه گیری میتواند نگرانی خراب شدن دستگاه را از بین ببرد. در واقع اشنایی به روش استفاده صحیح از دستگاه میتواند باعث افزایش طول عمر آبمیوه گیری شود.

خیلی راحت می توانید با فراگیری نحوه استفاده صحیح از آبمیوه گیری از بروز مشکل جلوگیری نمایید. در لیست زیر چند نمونه از مواردی که حائز اهمیت هستند و در صورت دقت به آنها می توانید احتمال وجود خرابی در دستگاه را کاهش دهید بیان شده است:

 • برای اینکه به مرور زمان دستگاه شما آسیب نبیند بهتر است در صورت استفاده از میوه های هسته دار، ابتدا هسته ها را از میوه جدا کرده و بعد از آن اقدام به استفاده از آبمیوه گیری کنید.
 • در محفظه بالای آبمیوه گیری بیش از اندازه میوه نریزید، چون جمع شدن تفاله بیش از حد باعث می گردد تا به موتور فشار وارد شود که در آن حالت امکان سوختن موتور وجود دارد.
 • معمولاً در آبمیوه گیری هایی که صافی آنها از نوع فلزی می باشد، اگر تفاله ها بیش از حد جمع گردند در این حالت فیلتر یا همان صافی از حالت تعادل خود خارج می‌گردد.
 • در نتیجه وقتی که شما دستگاه روشن می‌کنید ممکن است دستگاه لرزش زیادی داشته باشد و صدای زیادی تولید نماید که برای جلوگیری از این مورد می توانید تفاله ها را بعد از هر بار مصرف به صورت کامل تمیز نمایید.
 • هنگام تمیز کردن آبمیوه گیری از تماس آب با موتور دستگاه جدا خودداری نمایید، چون باعث سوختن موتور می شود.
 • بخش های متحرک آبمیوه گیری مانند درپوش و یا تیغه باید به صورت کامل در جای خود قرار بگیرند قبل از روشن کردن دستگاه قطعات یاد شده را چک نمایید.
 • به هیچ عنوان قبل از خاموش شدن اقدام به باز کردن درپوش نکنید.

چگونه می توانیم عمر آبمیوه گیری را افزایش دهیم و از بروز مشکل در آبمیوه گیری گیری نماییم؟

مهمترین موردی که می تواند باعث افزایش طول عمر لوازم منزل مانند آبمیوه گیری شود روش استفاده صحیح از دستگاه میباشد.

 • خیلی راحت می توانید با دقت به مواردی که در دفترچه راهنمای محصولات درج می‌شود از آسیب رسیدن و یا بروز مشکل دردستگاه جلوگیری نمایید.
 •  بعد از هر بار استفاده از آبمیوه گیری، به وسیله ی فرچه های بسیار کوچک و مخصوص که معمولاً در لوازم جانبی در این دستگاه وجود دارد اقدام به تمیز کردن تمام قسمت های آبمیوه گیری کنید و تمام تفاله ها را به صورت صد در صد از دستگاه جدا نمایید.
 • در این صورت امکان خرابی در دستگاه به دلیل افزیش فشار ناشی از وجود تفاله در موتور از بین می رود و شما احتمال خرابی دستگاه را به حداقل میرسانید.

نحوه استفاده از آبمیوه گیری چهار کاره چگونه است؟

آبمیوه گیری های چهار کاره جزو محصولات جدیدی می باشند که معمولا بیشتر مورد توجه مشتریان قرار می گیرند و با توجه به اینکه این دستگاه ها می توانند چندین عملکرد مختلف داشته باشند به همین دلیل از لحاظ هزینه مقرون به صرفه هستند و هم عملکرد فوق‌العاده عالی دارند. از ویژگی های این دستگاه می توان به قابلیت های مانند خرد کردن، آسیاب کردن و مخلوط کردن اشاره کرد.

 • روش استفاده از آبمیوه گیری ۴ کاره بدین صورت می باشد که ابتدا باید تمام قطعات مورد نیاز برای آبمیوه گیری که دفترچه راهنما محصولات توضیح داده شده است را در جای مخصوص خود نصب کنید.
 •  بعد از اینکه از محکم بودن تمام قطعات اطمینان حاصل کردید بعد از آن می توانید اقدام به استفاده از آبمیوه گیری نمایید.
 • موارد مهمی که وجود دارد باید میوه ها را به اندازه بسیار مناسب خرد نمایید.
 • اندازه میوه ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و سفت بودن می تواند تاثیر مستقیمی در سرعت دستگاه داشته باشد.
 • بعد از آن می توانید دستگاه را روشن کرده و اقدام به گرفتن آبمیوه کنید.

روش استفاده از آبمیوه گیری سه کاره به چه صورت میباشد؟

 • نحوه استفاده از آب میوه گیری 3 کاره به این صورت می باشد که در مرحله اول باید قطعات را در جای خود قرار دهید و دستگاه را برای کار آماده سازی آماده کنید.
 • مراحل انجام نصب، به صورت کامل در دفترچه راهنما دستگاه بیان شده است و بعد از آن با انتخاب عملکرد دستگاه به وسیله دکمه هایی که بر روی دستگاه وجود دارد می‌توانید نوع عملکرد را انتخاب کرده و بعد از آن با توجه به سفتی و یا نرمی میوه‌ها سرعت را تنظیم نمایید.
 • معمولاً برای میوه های سخت سرعت زیاد و برای میوه‌های نرم سرعت کم لحاظ می گردد و بعد از آن می توانید میوه های خرد شده را داخل محفظه قرار داده و شروع به گرفتن آبمیوه نمایید.

استفاده از میوه های نرم در آبمیوه گیری ممنوع!

به هیچ عنوان نباید از آبمیوه گیری برای گرفتن آب میوه های نرم مانند زردآلو، موز، کیوی و گوجه فرنگی استفاده شود، چون تفاله های این میوه‌ها باعث مسدود شدن بخش فیلتر آبمیوه گیری می‌شود و تکرار کردن این کار به مرور زمان ممکن است باعث آسیب رسیدن به موتور آبمیوه گیری شود.

نکات مهم و ضروری دیگردر رابطه با روش استفاده از اب میوه گیری و نکات ایمنی در ادامه مطالب بیان شده است.

نکات ایمنی که باید هنگام استفاده از آب میوه گیری به آن دقت شود چیست؟

 • همیشه قبل از اینکه اقدام به جدا کردن قطعات آبمیوه گیری کنید ابتدا دستگاه را خاموش کرده و دوشاخه را از پریز برق جدا کنید.
 • قبل از روشن شدن آبمیوه گیری از قرار گرفتن صحیح قطعات در جای خود اطمینان حاصل کنید
 • به هیچ عنوان قبل از قرار گرفتن کامل درپوش اصلی، اقدام به روشن کردن آبمیوه گیری نکنید و هنگام روشن بودن آبمیوه گیری از قرار دادن قطعات مختلف آبمیوه گیری در جای خود اجتناب کنید، در واقع باید قبل از روشن کردن دستگاه اقدام به نصب قطعات دستگاه کرد.
 • به هیچ عنوان هنگام گرفتن آب میوه از دست و یا قاشق برای فشار دادن قطعات میوه به داخل آب میوه گیری استفاده نکنید.
 • استفاده از میوه های خیلی سخت ممکن است باعث آسیب رسیدن به دستگاه گردد که انجام مکرر این کار را به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم.
 • در صورتی که ظرف تفاله پر باشد در این حالت آب‌میوه‌گیری صدای بسیار زیادی تولید می کند و لرزش بسیار زیاد و غیرعادی خواهد داشت، که برای جلوگیری از این مورد می توانید قبل از استفاده از دستگاه، ظرف تفاله را به صورت کامل تمیز نمایید.
 • به هیچ عنوان قطعات آبمیوه گیری را نزدیک به دستگاه‌های دیگر مانند بخاری قرار ندهید و همیشه از تمیز کردن قطعات به وسیله تینر و یا مواد شوینده خودداری نمایید.
 • کند بودن تیغه های آبمیوه گیری باعث افزایشفشار بر روی موتور دستگاه می گردد در این حالت می توانید با تیز کردن تیغه های آبمیوه گیری از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری نماید

در دفترچه راهنمای آبمیوه گیری چه اطلاعاتی درج میشود؟

معمولاً تمام آبمیوه گیری ها در مدل های مختلف دارای یک دفترچه راهنما هستند که تمام هشدارهای مهم ایمنی به صورت کامل در این دفترچه ها توضیح داده می شود. و مشتریان عزیز شما خیلی راحت می توانید با مطالعه این دفترچه قطعات دستگاه آبمیوه گیری را به صورت کاملاً صحیح در جای خود نصب نمایید

همچنین روش تمیز کردن دستگاه نیز به صورت کامل و جامع در دفترچه‌ها بیان می‌شود و تمام توصیه‌های مهم در رابطه با روش نگهداری و یا روش استفاده از دستگاههای مختلف به صورت کامل و جامع در دفترچه‌ راهنما بیان می گردد وهیچ گونه جای نگرانی در رابطه با نحوه استفاده از آبمیوه گیری های مختلف وجود ندارد و فقط کافی است تا شما با دقت زیاد دفترچه راهنمای محصولات را مطالعه نمایید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست