021-58941 تماس
Logo
logo logo تعمیر لباسشویی در تهران 021-58941 با ما در تماس باشید

جلوگیری از چروک شدن لباس در ماشین لباسشویی

جلوگیری از چروک شدن لباس در ماشین لباسشویی
جلوگیری از چروک شدن لباس در ماشین لباسشویی
زمان مطالعه: 6 دقیقه

جلوگیری از چروک شدن لباس در ماشین لباسشویی یکی از موضوعاتی است که خانه دارها با آن درگیر هستند، آی پی امداد در این مقاله به علت چروک شدن لباس در لباسشویی و نحوه برطرف کردن مشکل آن میپردازد.

کاربران گرامی سوالات خود را در زمینه علت چروک شدن لباس یا مراحل جلوگیری از چروک در لباسشویی، میتوانید در انتهای صفحه (قسمت دیدگاه) یا بخش پرسش و پاسخ مطرح نمایید تا کارشناسان آی پی امداد به صورت آنلاین پاسخگوی شما عزیزان باشند.

علت چروک شدن لباس در لباسشویی چیست؟

یکی از کارهای خسته‌کننده بعد از شستشوی لباس‌ها توسط ماشین لباسشویی اتو کردن لباس‌ها  است. این کار علاوه بر اینکه بسیار خسته‌کننده است وقت شما را تلف می‌کند و فرصت انجام کارهای دیگر را نیز از شما می‌گیرد.

 • آیا از چروک شدن لباس در ماشین لباسشویی خود خسته شده‌اید؟
 • آیا به دنبال راه‌حلی برای برطرف کردن چروک لباس ها هستید؟

علت چروک شدن لباس در لباسشویی به شرح زیر میباشد:

 • انتخاب دمای نا مناسب
 • اتصال نادرست شیلنگ های ورودی آب
 • انتخاب دور خشک کن نا مناسب
 • استفاده نادرست از ظرفیت لباسشویی
 • جدا نکردن لباس ها با جنس و کیفیت مختلف
 • استفاده از مواد شوینده نامناسب

نگران نباشید! مجموعه آی.پی امداد برای حل مشکل شما در ادامه مقاله به علت‌های چروک شدن لباس‌ها در لباسشویی و راه‌حل رفع آن‌ها پرداخته است. جهت کسب اطلاعات بیشر و کامل‌تر به مطالعه ادامه مقاله بپردازید.

انتخاب دمای مناسب شستشو باعث جلوگیری از چروک شدن لباس در لباسشویی میشود

یکی از علت‌های مهم چروک شدن لباس در ماشین لباسشویی انتخاب یک برنامه شستشو با دمای نامناسب برای شستن لباس‌ها است.

 • دما نقش مهمی در چروک شدن لباس‌ها ایفا می‌کند.
 • شما باید متناسب با جنس لباسی که در لباسشویی خود قرار داده‌اید برنامه مناسب با دمای شستشوی مناسب را انتخاب نمایید.
 • لازم به ذکر است بدانید هرچقدر که برای شستشوی لباس‌ها دمای بالایی را انتخاب کنید لباس‌هایتان به میزان بیشتری چروک میشود.
 • بهترین دما برای شستن لباس‌ها دمای 30 درجه سانتی‌گراد می‌باشد.

متوجه شدید که یکی از علت های چروک شدن لباس در لباسشویی انتخاب دمای نا مناسب می باشد ، به خواندن ادامه دهید تا با دلایل دیگر آشنا شوید.

نقش شیلنگ ورودی آب در چروک شدن لباس ها در لباسشویی

در برخی از مواقع ممکن است شیلنگ‌های ورودی اشتباه متصل شده باشد. برای مثال اگر شیلنگ گرم به ورودی سرد وصل شده باشد آب گرم در دمای 30 یا 40 درجه وارد ماشین لباسشویی شده و لباس‌های شما چروک می‌شود چون در این دما ورود آب گرم به درون لباسشویی چین‌وچروک شدن لباس‌های شما را در پی دارد.

شما باید ابتدای دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود را چک کنید و از دفترچه راهنما جایگاه شیلنگ‌ها را بررسی کنید و آن را در لباسشویی خود چک نمایید و در صورت اشتباه متصل شدن آن را درست وصل کنید. اگر نتوانستید این کار را انجام دهید می‌توانید با آی.پی امداد تماس بگیرید و از طریق این نمایندگی به تعمیرات ماشین لباسشویی و رفع مشکل چروک شدن لباس در لباسشویی بپردازید.

انتخاب دور خشک‌کن نا مناسب دلیل چروک شدن لباس در ماشین لباسشویی

یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار در چروک شدن لباس در لباسشویی دور خشک‌کن است.

 • شما باید متناسب با جنس و ضخامت لباس‌هایی که در لباسشویی انداخته‌اید دور خشک‌کن مناسبی را انتخاب کنید.
 • دور خشک‌کن در چروک نشدن لباس اهمیت زیادی دارد.
 • اگر دور خشک‌کن لباسشویی خود را در حالت 100 درصد قرار داده‌اید به‌احتمال‌زیاد شاهد چروک شدن لباس‌هایتان هستید و باید تنظیمات ماشین لباسشویی را از این حالت خارج نمایید.
 • بهترین دور خشک کنی که مانع چروک شدن لباس‌ها می‌شود و شما می‌توانید آن را در برنامه شستشوی ماشین لباسشویی خود انتخاب کنید دور خشک‌کن 800 است.

ریختن لباس به‌اندازه ظرفیت آن مانع از چروک شدن لباس در لباسشویی میشود

اگر عادت دارید لباس‌های زیادی را در ماشین لباسشویی قرار می‌دهید و لباس‌هایتان نیز چروک می‌شود باید بدانید که انداختن لباس بیش از ظرفیت ماشین لباسشویی باعث چروک شدن می‌شود. شما باید لباس‌ها را به‌اندازه ظرفیت لباسشویی درون دیگ دستگاه لباس انداخته و از پر کردن بیش ‌از اندازه آن خودداری نمایید. بهترین میزانی که می‌توانید درون دیگ ماشین لباسشویی لباس بیندازید به‌اندازه سه‌چهارم دیگ آن است.

برای جلوگیری از چروک شدن لباس در ماشین لباسشویی، لباس ها با جنس‌های مختلف را از یکدیگر جدا کنید

 • قبل از ریختن لباس‌ها در مخزن ماشین لباسشویی آن‌ها را بررسی کرده و لباس‌های ضخیم و لباس‌های نازک را جدا کرده و آن‌ها را از یکدیگر جدا بشویید.
 • این کار به این دلیل حائز اهمیت است که لباس‌های ضخیم و نازک هرکدام برنامه شستشوی مخصوص به خود رادارند که برای جلوگیری از چروک شدن لباس در لباسشویی باید در هنگام شستشو اعمال شود.

کلیدهای ضد چروک سیستمی نوین برای جلوگیری از چروک شدن لباس در لباسشویی

در برخی از ماشین لباسشویی‌های پیشرفته و به‌روز کلیدی به نام کلید ضد چروک وجود دارد که شما می‌توانید با فشردن این دکمه از چروک شدن لباس ها در ماشین لباسشویی خود جلوگیری کنید. برای آگاهی از دکمه ضد چروک در ماشین لباسشویی خود می‌توانید دفترچه راهنما را مطالعه نمایید.

اگر از ماشین لباسشویی‌های قدیمی استفاده می‌کنید می‌توانید با خرید ماشین لباسشویی‌های جدید که دارای دکمه ضد چروک هستند از چروک شدن لباس‌هایتان برای همیشه راحت شوید.

استفاده از مواد شوینده نرم‌کننده راه کاری برای جلوگیری از چروک شدن لباس در لباسشویی

در هنگام شستن لباس‌ها در لباسشویی از مواد شوینده نرم‌کننده استفاده نمایید. نکته مهمی که در هنگام استفاده از این مواد شوینده لباسشویی باید در نظر داشته باشید این است که باید به‌اندازه موردنیاز این مواد شوینده را درون ماشین لباسشویی بریزید و از ریختن بیش‌ازحد آن خودداری نمایید چون ممکن است در پایان برنامه شستشو ماشین لباسشویی این مواد شوینده اضافی لکه‌های را بر روی لباس شما بگذارد و به‌طور کامل شسته نشود.

نتیجه گیری از مقاله علت چروک شدن لباس در ماشین لباسشویی و نحوه برطرف کردن این مشکل

با مطالعه کامل این مقاله متوجه شدید که علت چروک شدن لباس در لباسشویی میتواند دلایل مختلفی داشته باشد ، بنابراین بعد از رعایت کردن موارد ذکر شده به رفع مشکل چروک شدن لباس در لباسشویی خود بپردازید ، در اینجا به خلاصه ای از این موارد میپردازیم :

 • انتخاب دمای نامناسب میتواند دلیل چروک شدن لباس ها در لباسشویی باشد
 • اشتباه وصل کردن شیلنگ ورودی آب میتواند دلیل چروک شدن لباس در لباسشویی باشد
 • با انتخاب دور خشک کن مناسب میتوانید جلوگیری از چروک شدن لباس در لباسشویی نمایید
 • با رعایت کردن استاندارد مقدار لباس در لباسشویی از چروک شدن آن ها جلوگیری نمایید
 • با استفاده از مواد شوینده نرم کننده میتوانید از چروک شدن لباس در لباسشویی جلوگیری نمایید.
 • سیستم نوین ضدچروک در لباسشویی میتوانید از چروک شدن لباس در لباسشویی جلوگیری نماید.

اگر تمام نکات گفته‌شده در بالا را انجام داده‌اید ولی همچنان لباس‌هایتان در لباسشویی چروک می‌شود می‌توانید برای جلوگیری از چروک شدن لباس در لباسشویی با آی.پی امداد که یکی از بهترین نمایندگی‌های تعمیرات ماشین لباسشویی در تهران است تماس بگیرد و حل مشکلات ماشین لباسشویی خود را به تعمیرکاران این نمایندگی بسپارید. این نمایندگی با تماس شما سریعاً تعمیرکاران خود را به منزل شما ارسال می‌کنند و مشکل دستگاهتان را در کوتاه‌ترین زمان برطرف می‌نماید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست