جلوگیری از چروک شدن لباس در ماشین لباسشویی

چروک شدن لباس در ماشین لباسشویی

راه های جلوگیری از چروک شدن لباس در ماشین لباسشویی چیست؟

یکی از کارهای خسته‌کننده بعد از شستشوی لباس‌ها توسط ماشین لباسشویی اتو کردن لباس‌ها بعد از شستشو این است. این کار علاوه بر اینکه بسیار خسته‌کننده است وقت شما را تلف می‌کند و فرصت انجام کارهای دیگر را نیز از شما می‌گیرد. آیا از چروک شدن لباس در ماشین لباسشویی خود خسته شده‌اید؟ آیا به دنبال راه‌حلی برای برطرف کردن این مشکل هستید؟ نگران نباشید. مجموعه آی.پی امداد برای حل مشکل شما در این مقاله علت‌های چروک شدن لباس‌ها را توضیح داده و راه‌حل رفع آن‌ها را نیز به شما آموزش می‌دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و کامل‌تر با ما در ادامه همراه شوید.

انتخاب دمای مناسب شستشو برای جلوگیری از چروک شدن لباس در ماشین لباسشویی

یکی از علت‌های مهم چروک شدن لباس در ماشین لباسشویی انتخاب یک برنامه شستشو با دمای نامناسب برای شستن لباس‌ها است. دما نقش مهمی در چروک شدن لباس‌ها ایفا می‌کند و شما باید متناسب با جنس لباسی که در لباسشویی خود قرار داده‌اید برنامه مناسب با دمای شستشوی مناسب را انتخاب نمایید. لازم به ذکر است بدانید هرچقدر که برای شستشوی لباس‌ها دمای بالایی را انتخاب کنید لباس‌هایتان به میزان بیشتری چروک شده و بهترین دما برای شستن لباس‌ها دمای 30 درجه سانتی‌گراد می‌باشد.

نقش شیلنگ ورودی آب در چروک شدن لباس ها

در برخی از مواقع ممکن است شیلنگ‌های ورودی اشتباه متصل شده باشد. برای مثال اگر شیلنگ گرم به ورودی سرد وصل شده باشد آب گرم در دمای 30 یا 40 درجه وارد ماشین لباسشویی شده و لباس‌های شما چروک می‌شود چون در این دما ورود آب گرم به درون لباسشویی چین‌وچروک شدن لباس‌های شما را در پی دارد. شما باید ابتدای دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود را چک کنید و از دفترچه راهنما جایگاه شیلنگ‌ها را بررسی کنید و آن را در لباسشویی خود چک نمایید و در صورت اشتباه متصل شدن آن را درست وصل کنید. اگر نتوانستید این کار را انجام دهید می‌توانید با آی.پی امداد تماس بگیرید و از طریق این نمایندگی نصب و تعمیرات ماشین لباسشویی مشکل دستگاه خود را برطرف نمایید.

انتخاب دور خشک‌کن مناسب برای شستشوی لباس‌ها

یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار در چروک شدن لباس در لباسشویی دور خشک‌کن است. شما باید متناسب با جنس و ضخامت لباس‌هایی که در لباسشویی انداخته‌اید دور خشک‌کن مناسبی را انتخاب کنید چون دور خشک‌کن نیز در چروک نشدن لباس اهمیت زیادی دارد . اگر دور خشک‌کن لباسشویی خود را در حالت 100 درصد قرار داده‌اید به‌احتمال‌زیاد شاهد چروک شدن لباس‌هایتان هستید و باید تنظیمات ماشین لباسشویی را از این حالت خارج نمایید. بهترین دور خشک کنی که مانع چروک شدن لباس‌ها می‌شود و شما می‌توانید آن را در برنامه شستشوی ماشین لباسشویی خود انتخاب کنید دور خشک‌کن 800 است.

ریختن لباس در لباسشویی به‌اندازه ظرفیت آن

اگر عادت دارید لباس‌های زیادی را در ماشین لباسشویی قرار می‌دهید و لباس‌هایتان نیز چروک می‌شود باید بدانید که انداختن لباس بیش از ظرفیت ماشین لباسشویی باعث چروک شدن می‌شود. شما باید لباس‌ها را به‌اندازه ظرفیت لباسشویی درون دیگ دستگاه لباس انداخته و از پر کردن بیش ‌از اندازه آن خودداری نمایید. بهترین میزانی که می‌توانید درون دیگ ماشین لباسشویی لباس بیندازید به‌اندازه سه‌چهارم دیگ آن است.

جلوگیری از چروک شدن لباس در ماشین لباسشویی
جلوگیری از چروک شدن لباس در ماشین لباسشویی

برای جلوگیری از چروک شدن لباس در ماشین لباسشویی ، لباس با جنس‌های مختلف را از یکدیگر جدا کنید

قبل از ریختن لباس‌ها در مخزن ماشین لباسشویی آن‌ها را بررسی کرده و لباس‌های ضخیم و لباس‌های نازک را جدا کرده و آن‌ها را از یکدیگر جدا بشویید. این کار به این دلیل حائز اهمیت است که لباس‌های ضخیم و نازک هرکدام برنامه شستشوی مخصوص به خود رادارند که برای جلوگیری از چروک شدن لباس در لباسشویی باید در هنگام شستشو اعمال شود.

کلیدهای ضد چروک در ماشین لباسشویی

در برخی از ماشین لباسشویی‌های پیشرفته و به‌روز کلیدی به نام کلید ضد چروک وجود دارد که شما می‌توانید با فشردن این دکمه از چروک شدن لباس ها در ماشین لباسشویی خود جلوگیری کنید. برای آگاهی از دکمه ضد چروک در ماشین لباسشویی خود می‌توانید دفترچه راهنما را مطالعه نمایید. اگر از ماشین لباسشویی‌های قدیمی استفاده می‌کنید می‌توانید با خرید ماشین لباسشویی‌های جدید که دارای دکمه ضد چروک هستند از چروک شدن لباس‌هایتان برای همیشه راحت شوید.

استفاده از مواد شوینده نرم‌کننده

در هنگام شستن لباس‌ها در لباسشویی از مواد شوینده نرم‌کننده استفاده نمایید. نکته مهمی که در هنگام استفاده از این مواد شوینده باید در نظر داشته باشید این است که باید به‌اندازه موردنیاز این مواد شوینده را درون ماشین لباسشویی بریزید و از ریختن بیش‌ازحد آن خودداری نمایید چون ممکن است در پایان برنامه شستشو ماشین لباسشویی این مواد شوینده اضافی لکه‌های را بر روی لباس شما بگذارد و به‌طور کامل شسته نشود.

نتیجه گیری از مقاله جلوگیری از چروک شدن لباس در ماشین لباسشویی

اگر تمام نکات گفته‌شده در بالا را انجام داده‌اید ولی همچنان لباس‌هایتان در لباسشویی چروک می‌شود می‌توانید برای حل این مشکل با آی.پی امداد که یکی از بهترین نمایندگی‌های تعمیرات ماشین لباسشویی در تهران است تماس بگیرد و حل مشکلات ماشین لباسشویی خود را به تعمیرکاران این نمایندگی بسپارید. این نمایندگی با تماس شما سریعاً تعمیرکاران خود را به منزل شما ارسال می‌کنند و مشکل دستگاهتان را در کوتاه‌ترین زمان برطرف می‌نماید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست