021-58941 تماس
Logo
logo logo تعمیرات بخارشو با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

آموزش تعمیرات بخارشو

آموزش تعمیرات بخارشو
آموزش تعمیرات بخارشو
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

بخارشو یکی از کار راه انداز ترین لوازم برقی امروزی میباشد. این نکته را همواره در نظر داشته باشید که تعمیرات لوازم برقی کوچک از جمله بخارشو در منزل چندان کار سختی نیست. به همین دلیل مقاله آموزش تعمیرات بخارشو را به کمک تکنسین های متخصص تعمیرات بخارشو آمده نموده ایم تا بتوانید در صورت بروز هرگونه مشکل یا خرابی در دستگاه بخارشو خود؛ در سریع ترین زمان ممکن و بدون نیاز به حضور تکنسین در محل و یا انتقال دستگاه به تعمیرگاه آن را در منزل عیب یابی و تعمیر نمایید.

کاربران گرامی، در صورت وجود هر گونه سوال در زمینه تعمیرات بخارشو میتوانید در قسمت دیدگاه های همین مقاله و یا بخش پرسش و پاسخ با کارشناسان آی پی امداد در میان بگذارید.

آموزش تعمیر و عیب یابی بخارشو در منزل

تعمیرات بخارشو در تهران توسط تعمیرکاران مجرب و با تجربه که سالیان سال در این زمینه فعالیت داشتند، انجام خواهد شد. اما با داشتن اطلاعاتی در زمینه تعمیر بخارشو شما هم می‌توانید با یادگیری آموزش های لازم، دستگاه بخارشو خود را تعمیر کنید. ما در این مقاله سعی کردیم تا با گرد هم آوری اطلاعات برای تعمیر بخارشو، آن را برایتان آموزش دهیم. آموزش تعمیرات بخارشو به شما کمک خواهد کرد که حداقل در مواقع مواجه شدن با خرابی دستگاه، سر رشته‌ای در این زمینه داشته باشید یا در غیر این صورت، سریعاً آن را به یک متخصص برای تعمیر ارجاع دهید.

دستگاه بخارشو انواع مختلفی دارد که همه آن‌ها یک هدف خاصی را دنبال خواهند کرد و هر 3 ویژگی‌های مشترکی با یکدیگر دارند. دستگاه بخارشو شامل دستگاه‌های دستی، طی بخار و چند منظوره هستند. دستگاه بخارشو چند منظوره طرفداران بیشتری را در بین مردم دارد و اغلب برای خرید دستگاه بخارشو چند منظوره که بیشترین کاربردها را دارند، اقدام می کنند.

عمده ترین مشکلات بخارشو در آموزش تعمیرات بخارشو

 • روشن نشدن دستگاه
 • تمیز نکردن پنجره، فرش، موکت، سرامیک و سایر اجسام و وسیله‌ها
 • مکش بسیار ضعیف و کند
 • ایجاد صدا بد
 • روشن نشدن چراغ نشانگر
 • شکستگی لوله و شلنگ بخارشو
 • لرزش دستگاه بخارشو
 • جرقه و برق‌گرفتگی
 • قطع شدن بخار
 • خرابی شیر دستی
 • ایجاد بخار با شدت فراوان
 • تولید گرما بسیار زیاد
 • تولید نکردن گرما توسط بخارشو

موارد ذکر شد در بالا، از جمله مواردی هستند که نشان از خرابی دستگاه بخارشو خواهد داد. برای رفع عیب آن، خودتان با یادگیری گام به گام آموزش تعمیرات بخارشو یا مراجعه و سپردن دستگاه به یک متخصص، عیب و ایراد آن را بررسی کنید. در زمانی که با این موارد رو به‌ رو شدید، مهم‌ترین کاری که باید در آن لحظه انجام دهید، از برق کشیدن دوشاخه پریز خواهد بود.

آموزش تعمیر مشکل کم شدن مکش بخارشو

در برخی مواقع متوجه کم شدن یا از بین رفتن مکش بخارشو خواهید شد. اگر پس از خاموش کردن دستگاه و راه‌اندازی مجدد، دوباره سرعت مکش آن بالا رفت اما با انجام این کار و خاموش کردن دستگاه، باز هم سرعت مکش کم بود، می‌توانید برای تعمیر بخارشو در محل خود اقدامات و مراحل زیر را انجام دهید:

 • در مرحله اول دستگاه بخارشو را خاموش کنید.
 • پس از اطمینان حاصل شده از خاموش بودن دستگاه، سیم‌های متصل شده به پریز را (اتصالات) چک کنید. ممکن است دوشاخه‌ها به صورت صحیح به دستگاه متصل نبوده باشند.
 • امکان دارد مقدار آب مصرفی در داخل دستگاه با افزایش مقدار رو به ‌رو شده باشد. با کم کردن آب درون دستگاه و مخزن بخارشو می‌توانید این مشکل را برطرف کنید.
 • امکان دارد با جابجایی واشر در درون دستگاه یا نصب نادرست آن، باعث کم شدن مکش دستگاه بخارشو شده باشد. در صورت خراب بودن واشر می‌توانید آن را تعویض کنید.
 • امکان دارد بعد از خالی یا پر کردن آب درون دستگاه، درب آن را به ‌خوبی نصب نکرده باشید.

موارد ذکر شده، از موارد مهم و جزئی هستند که در اغلب مواقع باعث جلوگیری از مکش قوی دستگاه بخارشو خواهند شد. شما با دانستن و دانش این اطلاعات، می‌توانید با چک کردن تمامی این موارد مشکل دستگاه را برطرف نمایید.

آموزش تعمیر مشکل روشن نشدن بخارشو

آموزش تعمیر مشکل روشن نشدن بخارشو به شرح زیر است:

 • در مرحله اول برق منازل خود را چک کنید. سپس، بعد از بررسی‌های انجام شده و اطمینان از وجود جریان برق در دستگاه، موارد دیگر را بررسی کنید.
 • در برخی مواقع پیش خواهد آمد که کلید آف و آن دستگاه بخارشو شل شده یا سفت شده باشد. کلید دستگاه باید تعمیر یا تعویض شود.
 • تسمه دستگاه بخارشو: کار و وظیفه تسمه در دستگاه بخارشو، چرخش و به حرکت درآوردن قطعه‌های دستگاه خواهد بود که در این مورد، تسمه باید تعویض شود.
 • دوشاخه: پریز یا دوشاخه‌ای که به دیوار یا محافظ و… نصب است، ممکن است که خراب شده یا جریان برق در آن عبور نداشته باشد.

با چک کردن و بررسی و تنظیم مجدد این موارد مهم، می‌توانید دستگاه بخارشو خود را راه‌اندازی کنید.

اگر همچنان به مشکل دستگاه خود پی نبرده اید، ادامه مقاله آموزش تعمیرات بخارشو را دنبال نمایید.

آموزش رفع مشکل کم شدن بخار بخارشو

شاید شما هم در حین کار با کم شدن بخار دستگاه بخارشو مواجه شده باشید. همان‌طور که از اسمش پیداست، دستگاه بخارشو بخار تولید می کند و زمانی که بخار دستگاه قطع یا کم شود، نشان از یک مشکل جدی در دستگاه خواهد بود. با مطالعه آموزش تعمیرات بخارشو که در ادامه ذکر شده است به راحتی می توانید این مشکل را برطرف کنید.

 • اولین کاری که در این مرحله باید انجام دهید، محفظه آب دستگاه را باز کنید و آن را مورد بررسی قرار دهید. جمع شدن آب زیاد در دستگاه، یکی از دلایل مهم می‌تواند باشد.
 • رسوب‌ گذاری را نیز می‌توان از موارد دیگر برای کم شدن بخار دستگاه یا دلیل قطع شدن آن نامید. نکته مهم که برای رفع جرم‌ گیری باید رعایت کنید این است که دستگاه به برق متصل نباشد. استفاده از سرکه و جوش ‌شیرین، یک راه آسان و تأثیرگذار برای رفع جرم و رسوب است.
 • هر از چند گاهی فیلتر دستگاه را باز کنید و آن را تمیز یا تعویض کنید.
 • المنت دستگاه بخارشو نیز یکی دیگر از دلایل خرابی و تولید نکردن بخار است. در این مسئله مهم، بهتر است که یک تعمیرکار با سابقه و مجرب المنت گرم‌ کننده را ببیند تا در صورت خرابی و آسیب دیدن، آن را تعویض یا تعمیر کند.

 در این مرحله خودتان می‌توانید با احتیاط، اتصال‌ها را در ظرف آب گرم بگذارید و تا با استفاده از گرما موجود، گرفتگی اتصالات بخارشو برطرف و باز شود. پس به سادگی میتوانید اقدام به تعمیرات بخارشو نمایید.

اگر بخارشو سانی شما بخار نمیدهد یا شدت بخار آن کم شده، میتوانید به کمک متخصص تعمیرات بخارشو سانی آن را بر طرف نمایید.

آموزش تعمیرات شیر دستی دستگاه بخارشو

شیر دستی در دستگاه بخارشو یک وسیله کاملاً پلاستیکی است که از مهره برنجی، واشر و فنر تشکیل شده است. این وسیله در دستگاه بخارشو، وسیله خارج کردن بخار آب از محفظه‌هایش (دیگ بخار) خواهد بود. از عمده دلایل خرابی شیر دستی، وجود بسیار زیاد املاح آب در درون دستگاه و شیر دستی خواهد بود. برای تعمیر شیر دستی در دستگاه بخارشو ادامه مطلب آموزش تعمیرات بخارشو را دنبال کنید.

املاح آب باعث به وجود آمدن جرم و رسوب می شود. این رسوب‌ها در داخل دستگاه، دقیقاً در کناره‌های محفظه خروجی بخار آب تجمع خواهند کرد که با رخ دادن این اتفاق، شیر دستی با آسیب‌های جدی رو به ‌رو می شود. وقتی رسوب‌ها در خروجی شیر دستی جمع شوند، بخار آب دیگر از آن خارج نخواهد شد یا شدت خروجی آن بسیار کم است. برای تعمیر شیر دستی دستگاه بخارشو می‌توانید طبق عمل زیر پیش بروید:

 • در گام نخست پیچ‌هایی که کاور دسته را نگه داشته‌اند، باز کنید تا از آن جدا شود.
 • باز کردن بست
 • جدا سازی شلنگ از دهنه آن
 • خارج کردن رسوب به وسیله چاقو یا چهارسو و…
 • در مرحله آخر، آب را با فشار نسبتاً زیاد در دهنه و خروجی شیر دستی بگیرید تا رسوب‌ها و جرم از شیر دستی خارج و شته شود.
 • با انجام این اقدامات به ترتیب و رعایت تمام نکات گفته شده، می‌توانید شیر دستی بخارشو را تعمیر و برای رفع عیب آن خودتان دست‌ به ‌کار شوید.

اگر شیر دستی بخارشو فلر شما به مشکل خورده است به سادگی میتوانید با یک تماس از خدمات تعمیر بخارشو فلر بهره مند شوید.

دستگاه بخارشو در چه مکان‌هایی مورد استفاده است؟

دستگاه بخارشو وسیله ای است که میتوانید در هر زمان هر مکان از آن استفاده کنید و شاهد نتایج فوق العاده باشید. برخی از مکان هایی که بسیار در آن ها بخارشو ها کاربرد دارند و موجب پاکیزگی و ضد عفونی شدن سطوح میشوند عبارتند از:

 • بیمارستان‌ها
 • منازل
 • فروشگاه‌ها
 • هتل
 • مسافرخانه
 • مساجد

شما با داشتن یک دستگاه بخارشو می‌توانید کف زمین، دیوار، لباس، پرده، ملافه، پارچه، فرش، موکت، قالیچه‌های پرز دار، کاغذ دیواری و… را تمیز کنید. دستگاه بخارشو با بخار و گرمایی که توسط موتور قوی آن تولید می شود، می‌تواند به راحتی تمام قسمت‌های بیمارستان را در مدت ‌زمان بسیار کم تمیز کنند یا با استفاده از آن دستگاه پیشرفته می‌توانید پرده و دیواره‌های بلند منازلتان را پاک‌سازی کنید.

دستگاه بخارشو کاربرد مفید زیاد دارد که با داشتن این دستگاه باید چم ‌و خم کار با آن را نیز بدانید تا در صورت به وجود آمدن یک مشکل کوچک، خودتان آن را تعمیر کنید یا بتوانید محل دقیق خرابی دستگاه را حدس بزنید. به همین دلیل امیدواریم آموزش تعمیرات بخارشو را تا اینجا آموخته باشید.

نتیجه گیری از مقاله آموزش تعمیرات بخارشو

اگر در منزل یا محل کار خود دستگاه بخارشو دارید، بهتر است هر از چند گاهی آن را سرویس و عیب‌یابی کنید. در بیشتر مواقع، دستگاه بخارشو با عیب‌های کوچکی مواجه خواهد شد که می‌توانید با سرویس‌های متداول، ایرادات جزئی آن را برطرف کنید تا راه را برای به وجود آمدن مشکل بزرگ‌تر باز نکنید.

در انتها، توصیه می شود که از خدمات شرکت های مجاز تعمیرات دستگاه بخارشو غافل نشوید. آی.پی امداد که یکی از کار درست ترین آن ها است، می تواند کمکی بزرگی باشد به همشریان تهرانی که هنگام عاجز شدن در تعمیر این دستگاه، از این شرکت به بهترین شکل ممکن یاری بگیرند.

تمامی کارکنان خدمات تعمیرات بخارشو، کارآزموده هستند و آموزش تعمیرات بخارشو را به خوبی یاد گرفته اند. در صورت وجود چنین مشکلی می‌توانید دستگاه را به اولین تعمیراتی که می‌دانید، ببرید یا با پرس و جو می‌توانید بهترین تعمیرکار و متخصص را در زمینه تعمیر دستگاه بخارشو پیدا کنید. تعمیرکاران متخصص و باتجربه، به تمامی مشکلات دستگاه بخارشو واقف هستند و با دانش و آگاهی بالا به همراه صرف زمان بسیار کمی در تعمیر، مشکل را برطرف می کنند. آن‌ها پس از یک بررسی کوتاه، سریعاً محل آسیب ‌دیده را پیدا خواهند کرد.

220 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. رحیمی 28 تیر 1400

  سلام بخار شو بخار کم تولید می کند و شدت یا فشار بخار هم ضعیبف هست لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 29 تیر 1400

   سلام، یا پمپ مشکل دارد و یا منبع رسوب گرفته

   پاسخ دادن
 2. یحیایی 14 تیر 1400

  درود و عرض ادب خدمت شما عرض شود من بخارشو بکو دارم و مدتهاست ازش استفاده نکردم ، امروز خواستم استفاده کنم ، هرکاری کردم درب مخزن آب باز نشد، راستش اصلن فراموش کردم چطوری باز میشه، لطف میکنید راهنمایی بفرمایید. سپاس

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 14 تیر 1400

   سلام، به داخل فشار دهید و بچرخانید

   پاسخ دادن
  م 01 خرداد 1400

  سلام در مورد ترموستات بخار شوی دلونگی یکم توضیح میدین که 175°cهست یا 175°f و نورمال اوپن هست یا نورمال کلوز

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 02 خرداد 1400

   سلام، دو مدل دارد

   پاسخ دادن
    م 02 خرداد 1400

    یعنی هم نورمال اوپن داره هم نورمال کلوز؟ خوب درجه روش به ساتی گراد هست یا فارنهایت؟

    پاسخ دادن
  مسعود 20 اردیبهشت 1400

  سلام دسگاه دلونگی دارم بجا اینکه از نازل بخار بیاد از 3راه شیر برقی(یکیش خوره به سنسور فشار یکیش رفته به نازل این یکی خورده به بدنه) از اون لوله ای که خورده به بدنه اب میاد

  پاسخ دادن
  مسعود 19 اردیبهشت 1400

  سلام دستگاه من دلونگی هست بجای اینکه از تو نازل بخار در بیاد از بقل یکی از چرخ ها اب در میاد مشکل چیه

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 19 اردیبهشت 1400

   سلام، شیلنگ های داخل سوراخ شده و یا بویلر رسوب گرفته

   پاسخ دادن
    مسعود 20 اردیبهشت 1400

    نه سوراخ نشده بویلرم تمیز کردم از بقل شیر برقی ی لولهای رفته خورده به بدنه دسگاه از داخل اون اب میاد

    پاسخ دادن
     ZAHRA 10 خرداد 1400

     در حال استفاده از بخارشو بودم در حین کار بخارشو دیگه بخار تولید نکرد و مخزن بخاشو پر بود الانم بخارشو روشن میشه ولی دکمه ی اسپری که فشار میدم بخار نمیاد الان دقیق نمیدونم مشکل از کجاس مارک بخارشو فوما هست

     پاسخ دادن
      آی پی امداد 11 خرداد 1400

      سلام، یا پمپ آب مشکل دارد و یا شیلنگ ها رسوب گرفته

  مونا 18 اردیبهشت 1400

  سلام من بخارشو هامیلتون دارم، مدتیه علاوه بر آب که ازش بیرون میاد ، صدای ویبره ازش میاد، کارشو انجام میده اما صداش زیاده، چکار باید بکنم؟ ممنونم

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 19 اردیبهشت 1400

   سلام، پمپ آب بخارشوی همیلتون شما مشکل دارد. ابتدا بررسی نمایید تا گرفتگی نداشته و یا در صورت خرابی تعویض شود.

   پاسخ دادن
  داریوش 26 فروردین 1400

  سلام. تی بخارشوی مجیک دارم همراه بخار آب فراوان از کف دستگاه بیرون میاد. تمام دستگاه رو باز کردم تمیز کردم مثل روز اول نو شد اما متاسفانه دوباره همون مشکل رو داره

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 26 فروردین 1400

   سلام، منبع رسوب گرفته و باید تعویض یا رسوب زدایی شود.

   پاسخ دادن
  ساینا 05 فروردین 1400

  بخارشویی که خریدم کارنمیکنه مخزن آب به اندازه کافی آب داره ولی بخارنمیده وفقط صدای ویبره داره چرا؟؟؟؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 05 فروردین 1400

   سلام، ترموستات یا سنسور را ابتدا بررسی نمایید و سپس بویلر چک شود تا کیپ نکرده باشد(میتوانید رسوب زدایی هم بکنید) در صورت عدم رفع مشکل ممخزن تعویض شود.

   پاسخ دادن
  طاهری 18 اسفند 1399

  سلام درب بخار شوی کارچر مدل SC.1.020 گریپاژ کرده بود برای باز کردن و تعویض درب آسیب دیده مخزن را درآورده و درب را تعویض کردم، پس از نصب دوباره و راه اندازی به محض زدن به برق اتصالی داده و فیوز را قطع میکند. لطفا راهنمائی بفرمائید. شاید سیم هارا اشتباه وصل کرده ام. متشکرم

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 19 اسفند 1399

   سلام، سیم ها اتصالی کرده

   پاسخ دادن
   طاهری 20 اسفند 1399

   سلام برابر پاسخ کارشناس محترم سیم ها را کنترل کردم کاملا سالم و بدون اتصال کوتاه هستند، زمانیکه سوکت های ترموستات را قطع میکنم اتصالی هم برطرف میشود، لطفا راهنمائی بغرمائید

   پاسخ دادن
    آی پی امداد 23 اسفند 1399

    سلام، سوکت ها را از داخل چک نمایید.

    پاسخ دادن
  جمشید 14 اسفند 1399

  باسلام کاور روی بدنه بخارشوی دلونگی چگونه باز می شود؟

  پاسخ دادن
  Mahdi 12 اسفند 1399

  سلام من بخار شوی کنوود دارم وقتی که شلنگ را به دستگاه جا میزنم از دورش بخار میده بیرون و به اندازه کافی بخار درون شلنگ نمیاد همش میزنه بیرون لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 13 اسفند 1399

   سلام، نازل سر بخارشو رسوب گرفته و باید تعویض شود.

   پاسخ دادن
  افشین 07 اسفند 1399

  با سلام بخارشور کنوود داریم کلیدش سوخته و سیمش رو کشیدیم الان کلید خریدیم نمیدونم ۳تا سیم (سفید،سیاه و قهوه ای ) را به کدوم وصل کنیم ممنون میشم راهنمایی کنید ؟

  پاسخ دادن
1 2