آموزش تعمیرات اجاق گاز

آموزش تعمیرات اجاق گاز

سرویس و عیب یابی اجاق گاز

آموزش تعمیرات اجاق گاز ، فر گاز ، گاز رومیزی ، فر توکار را برای شما به صورت گام به گام توضیح داده ایم تا با دانش و آگاهی به تعمیر اجاق گاز خود بپردازید ، همچنینی در حین آموزش هرگونه سوال و نظری دارید در دیدگاه پایین صفحه پرسش نمایید تا کارشناسان آی.پی امداد آنلاین پاسخگوی شما باشند .

آموزش تعمیرات اجاق گاز فردار ، گاز رو میزی و فر

آموزش تعمیرات اجاق گاز : حتما می دانید که خراب شدن اجاق گاز تجربه پر دردسر و مشکل زایی ست. اجاق گاز وسیله ای ست که روزانه چندین بار مورد استفاده قرار می گیرد و خراب شدنش موجب اختلال در روند کارهای روزانه می شود. در این سری مقالات ما به شما آموزش می دهیم که چطور اجاق گاز، گاز رو میزی و یا فر خود را تعمیر کنید. مطمئن باشید که کار سختی نیست و بسیاری از مشکلات اجاق گاز یا فر را می توانید خودتان و بدون کمک تعمیرکار برطرف کنید. در هر مقاله ما علائم خرابی را مورد بررسی قرار می دهیم و گام به گام قطعاتی که نیاز است چک شوند را معرفی می کنیم و سپس طریقه تعمیر و تعویض آن قطعات را شرح می دهیم.

 1. روشن نمی شود
 2. حرارت برای پخت کم است و یا اصلا حرارتی وجود ندارد
 3. المنت گرم نمی کند
 4. تایمر جلو نمی رود
 5. فندک جرقه می زند اما روشن نمی کند
 6. برای کباب کردن حرارت کم است یا اصلا حرارت وجود ندارد
 7. فر بیش از حد داغ است
 8. برنامه مشکل دارد
 9. بعد از سیکل خود تمیز کنندگی، در باز نمی شود.

توجه : برای تعمیر اجاق گاز برندهای مختلف میتواید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

چرا اجاق گاز روشن نمی شود ؟

در آموزش تعمیرات اجاق گاز ( آی.پی )به مشککل روشن نشدن اجاق گاز میپردازیم : تعمیر اجاق گاز فردار، گاز رومیزی و یا فر بر خلاف اینکه مشکل به نظر می رسد، با آموزشی مختصر بسیار ساده می شود. نظرات کاربران ما در این مورد، گویای این مسئله می باشد. برای راهنمایی شما در عیب یابی و تعمیر اجاق گاز فر دار، گاز رومیزی و فر خود که روشن نمی شوند، ما فهرستی از قطعاتی که احتمال دارد در ایجاد این مشکل دخیل باشند، تهیه کرده ایم. مطلب زیر را بخوانید تا متوجه شوید دستگاه های مذکور چطور کار می کنند و چطور باید مشخص کنید کدام قسمت ایجاد مشکل کرده است و چطور باید قطعه مورد نظر را تعمیر یا تعویض کنید.

 • فیوزها

اگر فر شما دارای فیوز داخلی می باشد، مشکلی در سیم یا اجزای برقی دیگر می تواند فیوز را خراب کند. خراب شدن فیوز نشانه آن است که یکی از اجزای برقی خراب و یا اتصال کوتاه شده و باید تعمیر شود. بیشتر فرهایی که از فیوز استفاده می کنند، دارای نشانگری هستند که مشخص می کند کدام مدار تحت تاثیر یک فیوز معین می باشد. اگر یکی از فیوزها خراب شد، باید المنت فر و سیم کشی مربوط به فیوز را بررسی کنید تا قبل از تعویض فیوز، علت خراب شدن آن را مشخص کنید. جریان نامی فیوز را تغییر  ندهید. قبل از انجام تعمیرات دستگاه را از برق بکشید.

 • المنت کباب پز

المنت کباب پز المنتی است که در قسمت بالای فر قرار دارد و در هنگام گریل کردن تولید حرارت می کند. اگر این المنت کار نکرد، ابتدا باید به دنبال نشانه های ظاهری خراب شدن المنت و یا جدا شدن آن بگردید. اگر المنت به نظر نرمال و سالم می آید، پیوستگی آن را با مولتی متر چک کنید. قبل از این کار برق دستگاه را قطع نمایید. پنل پشت را بردارید و پایانه های المنت کباب پز را پیدا کنید و آن ها را به همراه سیم ها از نظر آسیب دیدگی و داغ شدگی بیش از حد بررسی کنید.

اگر پیوستگی در المنت وجود نداشت، المنت باید تعویض شود. اگر سیم کشی مشکل داشت، مشکل آن را برطرف کنید. اگر المنت به طور کلی سالم بود و هیچ مشکلی نداشت، باید مدار کباب پز را بررسی کنید. این کار یک تست ولتاژ زنده می باشد و فقط باید توسط افراد دارای صلاحیت انجام شود. قطعاتی که باید چک شوند شامل فیوزها، ترموستات کنترل فر و کنترل الکترونیکی می باشد.

 • المنت پخت

المنت پخت المنتی ست که در پایین فر قرار دارد. بیشتر فرهای برقی از هر دو المنت پخت و کباب پز در یک سیکل پختن استفاده می کنند که در آن صورت المنت پایین، 90 درصد گرمای کل را تولید می کند. اگر المنت پخت کار نکند، فر حرارت زیادی نخواهد داشت. برای مشخص کردن اینکه المنت پخت خراب است یا خیر، ابتدا باید به صورت چشمی بررسی کنید. اگر المنت متورم و یا جدا شده، باید تعویض شود. اگر ظاهر المنت نرمال بود، فر را روشن کنید و بعد از  یک دقیقه خاموش کنید.

المنت را چک کنید که ببینید گرم است یا خیر. اگر سرد بود، ممکن است خراب باشد. برق دستگاه را قطع کنید و پنل پشت را بردارید. سیم ها را چک کنید که شل و یا پوسیده نشده باشند. اگر ظاهر المنت مشکلی نداشت، پیوستگی آن را با مولتی متر چک کنید. اگر المنت سوخته بود و یا پیوستگی نداشت، باید تعویض شود. اگر المنت سالم بود باید مدار پختن را چک کنید تا مشکل را پیدا کنید. این کار یک تست ولتاژ زنده می باشد و فقط باید توسط افراد دارای صلاحیت انجام شود. قطعاتی که باید چک شوند شامل فیوزها، ترموستات کنترل فر و کنترل الکترونیکی می باشد.

 • المنت سطح گرم کننده

سطح گرم کننده در اجاق گاز های برقی با رویه بالایی صاف، معمولا به صورت سیم پیچ و یا سیم پیچ نواری می باشند. مکانیزم این قسمت به این شکل است که یک سیم با استفاده از جریان الکتریکی تولید حرارت می کند. المنت های سیم پیچی را با جدا کردن آن ها از پایانه ها و تست کردن آن ها توسط یک مولتی متر بررسی کنید.

همچنین باید انتهای پایانه ها را از نظر نشانه های آسیب دیدگی و یا پوسیدگی بررسی کنید و در صورت وجود، بلوک پایانه ها و سوکت ها را به صورت همزمان تعویض کنید. باید برای تغییر بلوک پایانه، برق دستگاه را قطع کنید. برای دسترسی به برخی المنت ها باید رویه گاز را بردارید. قبل از این کار برق دستگاه را قطع کنید. بعد از جدا کردن سیم ها از پایانه های المنت، پیوستگی آن را می توانید با مولتی متر چک کنید.

 • سنسور دما

در گازهایی رومیزی مدرن که الکترونیکی هستند، سنسور دمای فر قسمتی ست که دمای گاز را تنظیم می کند. اگر این سنسور درست کار نکند، ممکن است باعث شود که گاز یا فر روشن نشود. این قطعه در داخل فر در دیواره پشتی و نزدیک به سطح بالایی قابل دسترسی ست. بیشتر فرهای مدرن وقتی سنسور دما خراب باشد، یک کد خطا نمایش می دهند. اگر فکر می کنید که ممکن است سنسور دما مشکل داشته باشد، می توانید مقاومت آن را با مولتی متر چک کنید. البته باید مقدار درست مقاومت آن را در دمای اتاق بدانید. قبل از این کار دستگاه را از برق بکشید.

 • کلید بی نهایت

کلید بی نهایت در پنل کنترل برق سطوح گرم کننده را کنترل می کند. اگر المنت گرما نداشت اما پایانه ها و المنت مشکلی نداشتند، ممکن است کلید بی نهایت مشکل داشته باشد. برق دستگاه را قطع کنید پنل پشتی کنسول را بردارید. کلید را پیدا کنید و خرابی پایانه ها و داغ شدگی سیم ها را بررسی کنید. اتصالات کلید را از نظر پیوستگی با مولتی متر چک کنید و در صورت لزوم کلید را تعویض کنید. اگر کلید سالم بود و مشکلی نداشت، باید چک کنید که ولتاژ درستی به کلید می رسد یا خیر. این یک تست ولتاژ زنده است و فقط باید توسط افراد با صلاحیت انجام شود.

 • برد کنترل الکترونیکی

اکثر فرهای مدل جدید برای کنترل عملکرد فر از برد کنترل الکترونیکی استفاده می کنند. این مدل ها از برد کنترل برای به کار انداختن شیر ایمنی فر در اجاق های گازی و همچنین المنت های کباب پز و پخت در گازهای رومیزی و فرها استفاده می کنند. اگر در مدار فندک یا مدار المنت برق وجود نداشت، باید برد کنترل را چک کنید و ببینید که در خروجی رله درستی برق وجود دارد یا خیر. این کار یک تست ولتاژ زنده می باشد و فقط باید توسط افراد دارای صلاحیت انجام شود. اگر ولتاژ خروجی وجود نداشت، کنترل باید تعویض شود.

 • شیر ایمنی

شیر ایمنی فر (شیر گاز نیز نامیده می شود) قسمتی ست که از آزاد نشدن گاز تا زمانی که فندک به درجه حرارتی برسد که توانایی روشن کردن گاز را داشته باشد، اطمینان حاصل می کند. اینکه این شیر خراب شود، مشکل رایجی ست. اگر فندک شعله پخش کن جرقه نزد، ابتدا باید مطمئن شوید که در مدار ولتاژ وجود دارد. این کار یک تست ولتاژ زنده می باشد و فقط باید توسط افراد دارای صلاحیت انجام شود. اگر ولتاژ در پایانه های شیر گم شد، باید توسط مولتی متر پیوستگی قسمت دو فلزی در شیر را چک کنید.

 • فندک فر

فندک فر در فرهای گازی مدرن برای باز کردن شیر گاز و جرقه زدن و در نهایت ایجاد شعله می باشد. در حالی که فندک جریان الکتریکی را با خود می کشد، دمایش بالا رفته و ایجاد جرقه می کند و همزمان باعث می شود قسمت دو فلزی در شیر ایمنی فر خم شود و شیر ورودی گاز باز شود و جرقه باعث تولید شعله شود. این سلسله مراتب در حدود 1 دقیقه اتفاق می افتد. فندک ها در مدل های تخت و گرد وجود دارند و بسیار شکننده هستند. اگر شعله پخش کن روشن نشود، ابتدا باید فندک را چک کنید. اگر فندک اصلا جرقه نزد، وجود برق در مدار را چک کنید. این کار یک تست ولتاژ زنده می باشد و فقط باید توسط افراد دارای صلاحیت انجام شود. اگر برق وجود داشت، فندک ممکن است مدار باز باشد که می توان آن را با مولتی متر چک کرد. اگر فندک جرقه می زند اما شعله روشن نمی شود، ممکن است فندک ضعیف باشد و مشکل داشته باشد چون برای باز کردن شیر گاز مقدار معینی شدت جریان لازم است. این بررسی نیاز به آمپرسنج داشته و باید توسط فردی دارای صلاحیت انجام این کار است انجام شود. اگر فندک خراب بود باید تعویض شود.

توجه : چنانچه اجاق گاز هاردستون ، آریستون ، کن ، ایندزیت ، لتو ، لوفرا شما عزیزان نیاز به تعمیر و عیب یابی دارد برای رفع عیب و خدمات از نمایندگی تعمیر اجاق گاز هاردستون ، نمایندگی تعمیر اجاق گاز آریستون ، نمایندگی تعمیر اجاق گاز کن ، نمایندگی تعمیر اجاق گاز ایندزیت ، نمایندگی تعمیر اجاق گاز لتو ، نمایندگی تعمیر اجاق گاز لوفرا بهره مند شوید .

چرا شعله های احاق گاز حرارت کمی وجود دارد یا حرارتی وجود ندارد

در آموزش تعمیرات اجاق گاز آی.پی به حرارت کم اجاق گاز یا دلیل نداشتن حرارت در اجاق گاز میردازیم : تعمیر اجاق گاز فردار، گاز رومیزی و یا فر بر خلاف اینکه مشکل به نظر می رسد، با آموزشی مختصر بسیار ساده می شود. نظرات کاربران ما در این مورد، گویای این مسئله می باشد. برای راهنمایی شما در عیب یابی و تعمیر اجاق گاز فر دار، گاز رومیزی و فر خود که در تولید حرارت مشکل دارند، ما فهرستی از قطعاتی که احتمال دارد در ایجاد این مشکل دخیل باشند، تهیه کرده ایم. مطلب زیر را بخوانید تا متوجه شوید دستگاه های مذکور چطور کار می کنند و چطور باید مشخص کنید کدام قسمت ایجاد مشکل کرده است و چطور باید قطعه مورد نظر را تعمیر یا تعویض کنید.

 • المنت پخت

المنت پخت المنتی ست که در پایین فر قرار دارد. بیشتر فرهای برقی از هر دو المنت پخت و کباب پز در یک سیکل پختن استفاده می کنند که در آن صورت المنت پایین، 90 درصد گرمای کل را تولید می کند. اگر المنت پخت کار نکند، فر یا به دمای تنظیم شده نخواهد رسید یا زمان بیشتری طول می کشد که به دمای مورد نظر برسد و در نتیجه غذا معمولا از بالا می سوزد. برای مشخص کردن اینکه المنت پخت خراب است یا خیر، ابتدا باید به صورت چشمی بررسی کنید. اگر المنت متورم و یا جدا شده، باید تعویض شود. اگر ظاهر المنت نرمال بود، فر را روشن کنید و بعد از  یک دقیقه خاموش کنید.

المنت را چک کنید که ببینید گرم است یا خیر. اگر سرد بود، ممکن است خراب باشد. برق دستگاه را قطع کنید و پنل پشت را بردارید. سیم ها را چک کنید که شل و یا پوسیده نشده باشند. اگر ظاهر المنت مشکلی نداشت، پیوستگی آن را با مولتی متر چک کنید. اگر المنت سوخته بود و یا پیوستگی نداشت، باید تعویض شود. اگر المنت سالم بود باید مدار پختن را چک کنید تا مشکل را پیدا کنید. این کار یک تست ولتاژ زنده می باشد و فقط باید توسط افراد دارای صلاحیت انجام شود. قطعاتی که باید چک شوند شامل فیوزها، ترموستات کنترل فر و کنترل الکترونیکی می باشد.

 • ترموستات کنترل فر

ترموستات کنترل فر در پنل کنترل اصلی قرار دارد و المنت های کباب پز و پخت را کنترل می کند. این قطعه یک کلید کنترل شونده توسط دما است و به این ترتیب اتصالاتی دارد که برق را به المنت های ذکر شده می رساند. یک ترموستات خراب می تواند باعث شود فر حرارت بسیار کمی تولید کند یا اصلا حرارتی تولید نکند. در نتیجه وقتی حرارت تولید شده توسط فر کافی نیست، یکی از عوامل احتمالی ترموستات می باشد. باید ابتدا بقیه اجزا را جدا کنید. بعضی کنترل ها می توانند تا 50 درجه فارنهایت نیز کالیبره شوند اما برای این کار به دماسنج دقیق احتیاج دارید.

پیچ تنظیمات معمولا در پشت کنترل قرار دارد. ولی اگر به جای پیچ پرچ شده باشد، به این معنی است که برای کالیبره شدن ساخته نشده است. قبل از انجام این تعمیرات برق دستگاه را قطع کنید. اگر المنت های کباب پز و یا پخت برق دریافت نمی کنند، اتصالات مربوط به ترموستات را از نظر پیوستگی با مولتی متر تست کنید.

 • سنسور دما

در گازهایی رومیزی مدرن که الکترونیکی هستند، سنسور دمای فر قسمتی ست که دمای گاز را کنترل کرده و به کنترل  الکترونیکی سیگنال می فرستد که المنت ها را روشن یا خاموش کند. اگر این سنسور درست کار نکند، ممکن است باعث شود که گاز یا فر حرارت کافی تولید نکند. این قطعه در داخل فر و نزدیک به المنت کباب پز قرار دارد. بیشتر فرهای مدرن وقتی سنسور دما خراب باشد، یک کد خطا نمایش می دهند. اگر فکر می کنید که ممکن است سنسور دما مشکل داشته باشد، می توانید مقاومت آن را با مولتی متر چک کنید. البته باید مقدار درست مقاومت آن را در دمای اتاق بدانید. قبل از این کار دستگاه را از برق بکشید.

 • برد کنترل الکترونیکی

اکثر فرهای مدل جدید برای کنترل عملکرد فر از برد کنترل الکترونیکی استفاده می کنند. این مدل ها از برد کنترل برای به کار انداختن المنت های کباب پز و پخت در فرها استفاده می کنند. اگر هیچ کد خطایی نمایش داده نشد، باید وجود برق در المنت های را چک کنید. اگر در المنت ها برق وجود ندارد، باید برد کنترل را چک کنید تا مطمئن شوید که در خروجی رله درستی برق وجود دارد. این کار یک تست ولتاژ زنده می باشد و فقط باید توسط افراد دارای صلاحیت انجام شود. اگر ولتاژ خروجی وجود نداشت، کنترل باید تعویض شود.

 • فیوزها

اگر فر شما دارای فیوز داخلی می باشد، مشکلی در سیم یا اجزای برقی دیگر می تواند فیوز را خراب کند. خراب شدن فیوز نشانه آن است که یکی از اجزای برقی خراب و یا اتصال کوتاه شده و باید تعمیر شود. بیشتر فرهایی که از فیوز استفاده می کنند، دارای نشانگری هستند که مشخص می کند کدام مدار تحت تاثیر یک فیوز معین می باشد. اگر یکی از فیوزها خراب شد، باید المنت فر و سیم کشی مربوط به فیوز را بررسی کنید تا قبل از تعویض فیوز، علت خراب شدن آن را مشخص کنید. جریان نامی فیوز را تغییر  ندهید. قبل از انجام تعمیرات دستگاه را از برق بکشید.

توجه : چنانچه شعله های اجاق گاز استیل البرز ، عادل گاز ، آلتون ، آردل ، امرسان شما عزیزان حرارت کمی دارد برای رفع عیب و خدمات از نمایندگی تعمیر اجاق گاز استیل البرز ، نمایندگی تعمیر اجاق گاز عادل گاز ، نمایندگی تعمیر اجاق گاز آلتون ، نمایندگی تعمیر اجاق گاز آردل ، نمایندگی تعمیر اجاق گاز امرسان بهره مند شوید .

چرا المنت اجاق گاز گرم نمی شود

در آموزش تعمیرات اجاق گاز آی.پی به دلیل گرم نکردن المنت میپردازیم : تعمیر اجاق گاز فردار، گاز رومیزی و یا فر بر خلاف اینکه مشکل به نظر می رسد، با آموزشی مختصر بسیار ساده می شود. نظرات کاربران ما در این مورد، گویای این مسئله می باشد. برای راهنمایی شما در عیب یابی و تعمیر اجاق گاز فر دار، گاز رومیزی و فر خود که المنت آن ها گرم نمی شود، ما فهرستی از قطعاتی که احتمال دارد در ایجاد این مشکل دخیل باشند، تهیه کرده ایم. مطلب زیر را بخوانید تا متوجه شوید دستگاه های مذکور چطور کار می کنند و چطور باید مشخص کنید کدام قسمت ایجاد مشکل کرده است و چطور باید قطعه مورد نظر را تعمیر یا تعویض کنید.

 • المنت سطح گرم کننده

سطح گرم کننده در اجاق گاز های برقی با رویه بالایی صاف، معمولا به صورت سیم پیچ و یا سیم پیچ نواری می باشند. مکانیزم این قسمت به این شکل است که یک سیم با استفاده از جریان الکتریکی تولید حرارت می کند. المنت های سیم پیچی را با جدا کردن آن ها از پایانه ها و تست کردن آن ها توسط یک مولتی متر بررسی کنید. همچنین باید انتهای پایانه ها را از نظر نشانه های آسیب دیدگی و یا پوسیدگی بررسی کنید و در صورت وجود، بلوک پایانه ها و سوکت ها را به صورت همزمان تعویض کنید. باید برای تغییر بلوک پایانه، برق دستگاه را قطع کنید. برای دسترسی به برخی المنت ها باید رویه گاز را بردارید. قبل از این کار برق دستگاه را قطع کنید. بعد از جدا کردن سیم ها از پایانه های المنت، پیوستگی آن را می توانید با مولتی متر چک کنید.

 • سوکت و بلوک پایانه سطح گرم کننده

سوکت و بلوک پایانه سطح گرم کننده برای اتصال المنت های سیم پیچی به سیم کشی داخلی به کار می روند. سوکت در زیر گاز قرار دارد و توسط یک یا دو پیچ در جایش نگه داشته شده است. اگر المنت ها گرم نشوند، ممکن است سوکت ایراد داشته باشد. پایانه های المنت را اط نظر پوسیدگی، خم شدگی و یا داغ شدگی چک کنید و در صورت مشاهده هر کدام از این علائم، هم بلوک پایانه ها و هم المنت را تعویض کنید.

 • کلید سطح گرم کننده و کلید نهایت

کلید بی نهایت در پنل کنترل هر المنت را کنترل می کند. اگر المنت گرما نداشت اما پایانه ها و المنت مشکلی نداشتند، ممکن است کلید بی نهایت مشکل داشته باشد. برق دستگاه را قطع کنید پنل پشتی کنسول را بردارید. کلید را پیدا کنید و خرابی پایانه ها و داغ شدگی سیم ها را بررسی کنید. اتصالات کلید را از نظر پیوستگی با مولتی متر چک کنید و در صورت لزوم کلید را تعویض کنید. اگر کلید سالم بود و مشکلی نداشت، باید چک کنید که ولتاژ درستی به کلید می رسد یا خیر. این یک تست ولتاژ زنده است و فقط باید توسط افراد با صلاحیت انجام شود.

توجه : اگر المنت اجاق گاز دوو ، بوش ، پادیسان  شما گرم نمیشود برای رفع عیب و خدمات از نمایندگی تعمیر اجاق گاز دوو ، نمایندگی تعمیر اجاق گاز بوش ، نمایندگی تعمیر اجاق گاز پادیسان بهره مند شوید .

چرا تایمر اجاق گاز جلو نمی رود

در آموزش تعمیرات اجاق گاز آی.پی به دلیل مشکل تایمر اجاق گاز میپردازیم :تعمیر اجاق گاز فردار، گاز رومیزی و یا فر بر خلاف اینکه مشکل به نظر می رسد، با آموزشی مختصر بسیار ساده می شود. نظرات کاربران ما در این مورد، گویای این مسئله می باشد. برای راهنمایی شما در عیب یابی و تعمیر اجاق گاز فر دار، گاز رومیزی و فر خود که تایمر آن ها دچار مشکل شده است، ما فهرستی از قطعاتی که احتمال دارد در ایجاد این مشکل دخیل باشند، تهیه کرده ایم. مطلب زیر را بخوانید تا متوجه شوید دستگاه های مذکور چطور کار می کنند و چطور باید مشخص کنید کدام قسمت ایجاد مشکل کرده است و چطور باید قطعه مورد نظر را تعمیر یا تعویض کنید.

 • برد کنترل الکترونیکی

اکثر فرهای مدل جدید برای کنترل عملکرد فر از برد کنترل الکترونیکی استفاده می کنند. این مدل ها از برد کنترل برای به کار انداختن تایمر در فرها استفاده می کنند. اگر هیچ کد خطایی نمایش داده نشد، باید وجود برق در تایمر را چک کنید. اگر در تایمر برق وجود نداشت، باید برد کنترل را چک کنید تا مطمئن شوید که در خروجی رله درستی برق وجود دارد. این کار یک تست ولتاژ زنده می باشد و فقط باید توسط افراد دارای صلاحیت انجام شود. اگر ولتاژ خروجی وجود نداشت، کنترل باید تعویض شود.

توجه : اگر تایمر اجاق گاز رزگاز ، تکنو گاز ، سینجر شما کار نمیکند برای رفع عیب و خدمات از نمایندگی تعمیر اجاق گاز رزگاز ، نمایندگی تعمیر اجاق گاز تکنوگاز ، نمایندگی تعمیر اجاق گاز سینجر بهره مند شوید .

شعله در اجاق گاز و فر وجود ندارد

تعمیر اجاق گاز فردار، گاز رومیزی و یا فر بر خلاف اینکه مشکل به نظر می رسد، با آموزشی مختصر بسیار ساده می شود. نظرات کاربران ما در این مورد، گویای این مسئله می باشد. برای راهنمایی شما در تعمیر فندک اجاق گاز فر دار، گاز رومیزی و فر خود که جرقه می زند اما شعله را روشن نمی کند، ما فهرستی از قطعاتی که احتمال دارد در ایجاد این مشکل دخیل باشند، تهیه کرده ایم. مطلب زیر را بخوانید تا متوجه شوید دستگاه های مذکور چطور کار می کنند و چطور باید مشخص کنید کدام قسمت ایجاد مشکل کرده است و چطور باید قطعه مورد نظر را تعمیر یا تعویض کنید.

فندک

فندک فر در فرهای گازی مدرن برای باز کردن شیر گاز و جرقه زدن و در نهایت ایجاد شعله می باشد. در حالی که فندک جریان الکتریکی را با خود می کشد، دمایش بالا رفته و ایجاد جرقه می کند و همزمان باعث می شود قسمت دو فلزی در شیر ایمنی فر خم شود و شیر ورودی گاز باز شود و جرقه باعث تولید شعله شود. این سلسله مراتب در حدود 1 دقیقه اتفاق می افتد. فندک ها در مدل های تخت و گرد وجود دارند و بسیار شکننده هستند. اگر شعله پخش کن روشن نشود، ابتدا باید فندک را چک کنید. اگر فندک اصلا جرقه نزد، وجود برق در مدار را چک کنید. این کار یک تست ولتاژ زنده می باشد و فقط باید توسط افراد دارای صلاحیت انجام شود. اگر برق وجود داشت، فندک ممکن است مدار باز باشد که می توان آن را با مولتی متر چک کرد. اگر فندک جرقه می زند اما شعله روشن نمی شود، ممکن است فندک ضعیف باشد و مشکل داشته باشد چون برای باز کردن شیر گاز مقدار معینی شدت جریان لازم است. این بررسی نیاز به آمپرسنج داشته و باید توسط فردی دارای صلاحیت انجام این کار است انجام شود. اگر فندک خراب بود باید تعویض شود.

شیر ایمنی

شیر ایمنی فر (شیر گاز نیز نامیده می شود) قسمتی ست که از آزاد نشدن گاز تا زمانی که فندک به درجه حرارتی برسد که توانایی روشن کردن گاز را داشته باشد، اطمینان حاصل می کند. اینکه این شیر خراب شود، مشکل رایجی ست. اگر فندک شعله پخش کن جرقه نزد، ابتدا باید مطمئن شوید که در مدار ولتاژ وجود دارد. این کار یک تست ولتاژ زنده می باشد و فقط باید توسط افراد دارای صلاحیت انجام شود. اگر ولتاژ در پایانه های شیر گم شد، باید توسط مولتی متر پیوستگی قسمت دو فلزی در شیر را چک کنید.

برد کنترل الکترونیکی

اکثر فرهای مدل جدید برای کنترل عملکرد فر از برد کنترل الکترونیکی استفاده می کنند. این مدل ها از برد کنترل برای به کار انداختن شیر ایمنی استفاده می کنند. اگر هیچ کد خطایی نمایش داده نشد، باید وجود برق در مدار فندک را چک کنید. اگر در المنت ها برق وجود ندارد، باید برد کنترل را چک کنید تا مطمئن شوید که در خروجی رله درستی برق وجود دارد. این کار یک تست ولتاژ زنده می باشد و فقط باید توسط افراد دارای صلاحیت انجام شود. اگر ولتاژ خروجی وجود نداشت، کنترل باید تعویض شود.

سنسور دما

در گازهایی رومیزی مدرن که الکترونیکی هستند، سنسور دمای فر قسمتی ست که دمای گاز را کنترل کرده و به کنترل  الکترونیکی سیگنال می فرستد که المنت ها را روشن یا خاموش کند. اگر این سنسور درست کار نکند، ممکن است باعث شود که گاز یا فر روشن نشوند. این قطعه در داخل فر و نزدیک به المنت کباب پز قرار دارد. بیشتر فرهای مدرن وقتی سنسور دما خراب باشد، یک کد خطا نمایش می دهند. اگر فکر می کنید که ممکن است سنسور دما مشکل داشته باشد، می توانید مقاومت آن را با مولتی متر چک کنید. البته باید مقدار درست مقاومت آن را در دمای اتاق بدانید. قبل از این کار دستگاه را از برق بکشید.

توجه : چنانچه فر اجاق گاز اخوان و اسنوا شما مشکل دارد برای رفع عیب و خدمات از نمایندگی تعمیر اجاق گاز اخوان و نمایندگی تعمیر اجاق گاز اسنوا بهره مند شوید .

چرا کباب پز اجاق گاز حرارت ندارد

در آموزش تعمیرات اجاق گاز آی.پی به دلیل عدم حرارت کباب پز میپردازیم : تعمیر اجاق گاز فردار، گاز رومیزی و یا فر بر خلاف اینکه مشکل به نظر می رسد، با آموزشی مختصر بسیار ساده می شود. نظرات کاربران ما در این مورد، گویای این مسئله می باشد. برای راهنمایی شما در عیب یابی و تعمیر اجاق گاز فر دار، گاز رومیزی و فر خود که در قسمت کباب پز حرارت ندارند، ما فهرستی از قطعاتی که احتمال دارد در ایجاد این مشکل دخیل باشند، تهیه کرده ایم. مطلب زیر را بخوانید تا متوجه شوید دستگاه های مذکور چطور کار می کنند و چطور باید مشخص کنید کدام قسمت ایجاد مشکل کرده است و چطور باید قطعه مورد نظر را تعمیر یا تعویض کنید.

المنت کباب پز

المنت کباب پز المنتی است که در قسمت بالای فر قرار دارد و در هنگام گریل کردن تولید حرارت می کند. اگر این المنت کار نکرد، ابتدا باید به دنبال نشانه های ظاهری خراب شدن المنت و یا جدا شدن آن بگردید. اگر المنت به نظر نرمال و سالم می آید، پیوستگی آن را با مولتی متر چک کنید. قبل از این کار برق دستگاه را قطع نمایید. پنل پشت را بردارید و پایانه های المنت کباب پز را پیدا کنید و آن ها را به همراه سیم ها از نظر آسیب دیدگی و داغ شدگی بیش از حد بررسی کنید.

اگر پیوستگی در المنت وجود نداشت، المنت باید تعویض شود. اگر سیم کشی مشکل داشت، مشکل آن را برطرف کنید. اگر المنت به طور کلی سالم بود و هیچ مشکلی نداشت، باید مدار کباب پز را بررسی کنید. این کار یک تست ولتاژ زنده می باشد و فقط باید توسط افراد دارای صلاحیت انجام شود. قطعاتی که باید چک شوند شامل فیوزها، ترموستات کنترل فر و کنترل الکترونیکی می باشد.

فیوزها

اگر فر شما دارای فیوز داخلی می باشد، مشکلی در سیم یا اجزای برقی دیگر می تواند فیوز را خراب کند. خراب شدن فیوز نشانه آن است که یکی از اجزای برقی خراب و یا اتصال کوتاه شده و باید تعمیر شود. بیشتر فرهایی که از فیوز استفاده می کنند، دارای نشانگری هستند که مشخص می کند کدام مدار تحت تاثیر یک فیوز معین می باشد. اگر یکی از فیوزها خراب شد، باید المنت فر و سیم کشی مربوط به فیوز را بررسی کنید تا قبل از تعویض فیوز، علت خراب شدن آن را مشخص کنید. جریان نامی فیوز را تغییر  ندهید.

چرا فر بیش از حد داغ می شود

در آموزش تعمیرات اجاق گاز آی.ی به دلیل بیش از حد داغ شدن فر میپردازیم : تعمیر اجاق گاز فردار، گاز رومیزی و یا فر بر خلاف اینکه مشکل به نظر می رسد، با آموزشی مختصر بسیار ساده می شود. نظرات کاربران ما در این مورد، گویای این مسئله می باشد. برای راهنمایی شما در عیب یابی و تعمیر فر خود که بیش از حد داغ می شود، ما فهرستی از قطعاتی که احتمال دارد در ایجاد این مشکل دخیل باشند، تهیه کرده ایم. مطلب زیر را بخوانید تا متوجه شوید دستگاه های مذکور چطور کار می کنند و چطور باید مشخص کنید کدام قسمت ایجاد مشکل کرده است و چطور باید قطعه مورد نظر را تعمیر یا تعویض کنید.

 • سنسور دما

در گازهایی رومیزی مدرن که الکترونیکی هستند، سنسور دمای فر قسمتی ست که دمای گاز را کنترل کرده و به کنترل  الکترونیکی سیگنال می فرستد که المنت ها را روشن یا خاموش کند. اگر این سنسور درست کار نکند، ممکن است باعث شود که سیگنال به المنت ها ارسال نشده و در زمان مناسب خاموش نشوند. این قطعه در داخل فر و نزدیک به المنت کباب پز قرار دارد. بیشتر فرهای مدرن وقتی سنسور دما خراب باشد، یک کد خطا نمایش می دهند. اگر فکر می کنید که ممکن است سنسور دما مشکل داشته باشد، می توانید مقاومت آن را با مولتی متر چک کنید. البته باید مقدار درست مقاومت آن را در دمای اتاق بدانید. قبل از این کار دستگاه را از برق بکشید.

 • ترموستات کنترل فر

ترموستات کنترل فر در پنل کنترل اصلی قرار دارد و المنت های کباب پز و پخت را کنترل می کند. این قطعه یک کلید کنترل شونده توسط دما است و به این ترتیب اتصالاتی دارد که برق را به المنت های ذکر شده می رساند. یک ترموستات خراب می تواند باعث شود فر حرارت بیش از حد لازم تولید کند و فر بیش از حد داغ شود. در نتیجه وقتی دمای فر مطلوب نیست، یکی از عوامل احتمالی ترموستات می باشد. باید ابتدا بقیه اجزا را جدا کنید. بعضی کنترل ها می توانند تا 50 درجه فارنهایت نیز کالیبره شوند اما برای این کار به دماسنج دقیق احتیاج دارید.

پیچ تنظیمات معمولا در پشت کنترل قرار دارد. ولی اگر به جای پیچ پرچ شده باشد، به این معنی است که برای کالیبره شدن ساخته نشده است. قبل از انجام این تعمیرات برق دستگاه را قطع کنید. اگر المنت های کباب پز و یا پخت برق دریافت نمی کنند، اتصالات مربوط به ترموستات را از نظر پیوستگی با مولتی متر تست کنید.

چرا اجاق گاز یا فر برنامه ریزی نمی شود

در آموزش تعمیرات اجاق گاز آی.پی به دلیل برنامه ریزی نشدن اجاق گاز میپردازیم : تعمیر اجاق گاز فردار، گاز رومیزی و یا فر بر خلاف اینکه مشکل به نظر می رسد، با آموزشی مختصر بسیار ساده می شود. نظرات کاربران ما در این مورد، گویای این مسئله می باشد. برای راهنمایی شما در عیب یابی و تعمیر اجاق گاز یا فر خود که برنامه ریزی نمی شود، ما فهرستی از قطعاتی که احتمال دارد در ایجاد این مشکل دخیل باشند، تهیه کرده ایم. مطلب زیر را بخوانید تا متوجه شوید دستگاه های مذکور چطور کار می کنند و چطور باید مشخص کنید کدام قسمت ایجاد مشکل کرده است و چطور باید قطعه مورد نظر را تعمیر یا تعویض کنید.

 • برد کنترل الکترونیکی و کلید ممبران

در اجاق گازها و فرهای مدل جدید که دارای کنترل الکترونیکی هستند، برد کنترل دارای عملکردهای برنامه ریزی شده می باشد. اغلب، کلید ممبران و یا صفحه کلید قسمتی از کنترل است و ممکن است به عنوان یک دستگاه جدا نیاز به تعویض کردن پیدا کند. بعضی مدل ها از یک کلید ممبران جداگانه استفاده می کنند و اگر یک یا چند صفحه کلید کار نکند، ممکن است فقط نیاز باشد همان بخش که ایراد دارد را تعویض کنید. این بخش ها توسط یم رابط نواری به برد کنترل متصل می شوند. سالم بودن این رابط را می توان توسط مولتی متر چک کرد.

فر بعد از یک سیکل خود تمیز کنندگی باز نمی شود

با راهنمای آموزش تعمیرات اجاق گاز آی.پی همراه شوید : تعمیر اجاق گاز فردار، گاز رومیزی و یا فر بر خلاف اینکه مشکل به نظر می رسد، با آموزشی مختصر بسیار ساده می شود. نظرات کاربران ما در این مورد، گویای این مسئله می باشد. برای راهنمایی شما در عیب یابی و تعمیر فر خود که بعد از یک سیکل تمیز شوندگی باز نمی شود، ما فهرستی از قطعاتی که احتمال دارد در ایجاد این مشکل دخیل باشند، تهیه کرده ایم. مطلب زیر را بخوانید تا متوجه شوید دستگاه های مذکور چطور کار می کنند و چطور باید مشخص کنید کدام قسمت ایجاد مشکل کرده است و چطور باید قطعه مورد نظر را تعمیر یا تعویض کنید.

 • سنسور دمای فر

اگر در فر بعد از سیکل تمیز شدن باز نمی شود، ممکن است ایراد از سنسور دمای فر باشد. بیشتر فرهایی که دارای کنترل الکترونیکی هستند، یک کد خطا نمایش می دهند تا نشان دهند سنسور دما مشکل دارد. اگر شک دارید که ممکن است سنسور دما مشکل داشته باشد، باید ابتدا برق فر را قطع کرده و پس از چند دقیقه دوباره وصل کنید. این کار ممکن است کنترل را ریست کند و اجازه دهد که در فر را باز کنید. اگر بعد از این کار هنوز نمی توانید در فر را باز کنید، می توانید سنسور دمای فر را که در پشت دستگاه قرار دارد چک کنید. برق دستگاه را دوباره قطع کرده و پنل پشت را بردارید. رابط های الکتریکی سنسور را پیدا کنید و از برق بکشید. می توانید مقاومت سنسور را با مولتی متر چک کنید و با مقدار درست مقاومت در دمای کنونی محیط مقایسه کنید. اگر سنسور خراب شده است، می توانید یک سنسور جدید را موقتا به رابط های سنسور قبلی متصل کنید، برق دستگاه را وصل کنید و در فر را باز کنید. وقتی در فر باز شد، می توانید کامل سنسور را تعویض کنید. این کار فقط باید توسط فردی با صلاحیت انجام شود.

 • کلید قفل در و مجموعه موتور

اگر در فر بعد از سیکل تمیز شدن باز نمی شود، ممکن است ایراد از کلید قفل در یا موتور باشد. ابتدا باید برق فر را قطع کرده و پس از چند دقیقه دوباره وصل کنید. این کار ممکن است کنترل را ریست کند و اجازه دهد که در فر را باز کنید. اگر شک دارید که قفل در یا موتور فر خراب است، باید قفل در را به صورت دستی باز کنید. این مجموعه معمولا در بین صفحه بالا و فر قرار دارد و فقط با برداشتن صفحه رویی قابل دسترسی می باشد. این کار بسیار مشکل است زیرا پیچ هایی که صفحع بالایی را نگه می دارند، وقتی در بسته است غیر قابل دسترسی می باشند. در این صورت باید یک سیم فلزی یا گیره لباس فلزی را بین در و زبانه در قرار دهید و زبانه را بکشید تا در باز شود. قبل از این کار برق دستگاه را قطع کنید و مراقب باشید که با سیم فلزی به روکش و رنگ دستگاه آسیب نزنید.

 

119 دیدگاه

 • حمید کریمی

  با سلام.گاز رو میزی داریم.وقتی که فنک را میزنیم گاز روشن میشود ولی وقتی که دستمان را از روی گاز برمیدارم باز خاموش میشود.بعضی وقت ها درست است باز بعضی مواقع هرکار میکنم روشن میشه باز خاموش میشه

  • مدیر

   سلام ، ترموکوبل اجاق گاز شما مشکل دارد .

 • محمد ق

  سلام گاز رو میزی اخوان داریم موقع آشپزی شعله را کم کردیم اما پیچ گاز یکی از شعله ها جام کرده و تکان نمی‌خورد مجبور شدیم از شیر گاز اصلی شعله رو خاموش کنیم دلیلش چی می‌تونه باشه

 • اعظم پاپی

  سلام اجاق گاز ما جرقه میزنه و روشن میشه ولی وقتی دستگیره رو رها میکنم خاموش میشه ایرادش چیه؟ لطفا جوابمو بدید

  • مدیر

   سلام ترموکوبل اجاق گاز شما مشکل دارد .

  • ناشناس

   ایا با تعویض ترموکوبل درست می شود

 • کامران نجف وند

  سلام.یکی از شیرهای(ولوم) فرگاز رو بازکردم حالا هرکاری میکنم فنر بینشون اجازه نمیده که شیربمونه سرجاش.ممنون میشم راهنماییم کنید

  • مدیر

   سلام ، شما نیاز به تعمیرکار اجاق گاز برای رفع عیب دارید .

  • حامد عبدالهی

   سلام اجاق گاز فرانتا داریم بعد از گذشت چند دقیقه از روشن بودن خود به خود شعله خاموش میشه البته 3تا از 5تا شعله همچین مشکلی دارند چکار باید بکنم ممنون میشم

   • مدیر

    سلام ، ترموکوبل مشل دارد .

 • سیامک جعفری

  سلام اجاق رومیزی ماشعله کوچک سمت راست سماورروشن نمیشه گازنمیاد براش مشکلش چی هست؟

  • مدیر

   سلام ف شیر گاز را لطفا چک نمایید .

 • بهروز کیانی

  سلام
  چهار شعله روشن نمیشه فقط یک شعله روشن میشه . مشکل چیه .. ممنون میشم راهنمایی کنین

  • مدیر

   سلام ، از ترموکوبل یا بوبین یا شیر اجاق گاز میتواند باشد .

 • فاطمه گل آقازاده

  سلام شیر شعله اجاق گاز رومیزی گیر کرده و تکون نمیخوره و نمیچرخه
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 • مهدی

  سلام یکی از شعله های پخت فقط با شعله کم روشن میشود ولی زیاد نمیشود

  • مدیر

   سلام ، ژیگلور شعله اجاق گاز شما مشکل دارد .

 • مجتبی عابدپور

  با سلام
  و باسپاس از توضیحات مبسوطی که توی سایت دادین
  اما
  مشکلی که دارم که توی متن بالا جوابی براش نبود:

  موتور جوجه گردان فر یکسره داره کار میکنه
  و کلید تایمر موتورش هم هرز میگرده
  چطوری باید تعمیرش کنم؟

  • مدیر

   سلام ، تایمر اجاق گاز شما مشکل دارد و شما باید آن را تعویض نمایید .

 • مهدی محمدی

  سلام
  جرقه زن اجاق گاز رو میزی من فقط یه شعله رو روشن میکنه و مابقی شعله ها باید با کبریت روشن بشه
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • مدیر

   سلام ، ترانس اجاق گاز شما مشکل دارد .

 • samira

  سلام خسته نباشید سوالی داشتم در مورد قسمت داخلی فر که سیخ رو میزاریم بعد موتر روش میکنیم تا بچرخه قسمت سیخ توی فر من دوتا هستش بعد مدتی یکی از سیخ ها نچرخید خراب شد دلیلش چیه از کجا هستش خودم میتونم درستش کنم کمی راهنمایی میخواستم ممنونم

  • مدیر

   سلام ، موتور گردان اشکال دارد .

 • شاهین

  سلام یکی از شعله ها رو که روشن میکنم دستگیره را که ول میکنی خاموش می‌شود باقی شعله ها درست کار میکنه

  • مدیر

   سلام ، ترموکوبل اجاق گاز شما مشکل دارد .

 • حاجی زاده

  سلام ما هم مشکل مشابه آقای شاهین را داریم یعنی روشن میشه دستمونو که ول میکنیم خاموش میشه
  آیا ترموکوبل گاز را که مشکل دارد باید تعمیر کنیم یا قطعه خاصی را تعویض کنیم و اینکه خود ما میتوانیم تعویض کنیم یعنی خطری ندارد؟

  • مدیر

   سلام ف ترموکوبل اجاق گاز شما باید توسط تعمیر کار مربوطه تعویض گردد .

 • علی جعفری

  سلام ، گاز ما صفحه ای هست از این جدیدا شیشه ای ،هرچی شیر رو یاز میکنیم و فندک ها جرقه میزنن ولی روشن نمیشه بعضی از فندک ها جرقه نمیزنن ، وقتی هم روشن میشه تا ولش میکنیم خاموش میشه ، حالا اینا ب کنار الان دو مرتبه هست که یه صدای ترکیدن وحشتناکی از داخل گاز میاد دیگه ترسیدیم ازش استفاده کنیم ، صدا اینقدر زیاد بود که فکر کردیم کپسول منفجر شده ، به نظر ما علت این صدای انفجار از چی هست ؟؟؟

  • مدیر

   سلام ، شما نیازمند تعمیرکار اجاق گاز هستید .

   • لیلا احفادی

    سلام
    فر اجاق گاز من ۵ دقیقه بعد از روشن کردن خاموش می شود
    مشکلش از چی میتونه باشه؟؟؟

 • آسیه خرمی

  سلام خسته نباشید ما یه فرگاز خریدیم نصاب که اومد و درست کرد شعله های گاز طبق گاز شهری به اندازه بود ولی از وقتی رفتیم جنوب برای زندگی چون از کپسول استفاده می‌کنیم شعله های گاز و فر خیلی زیاده. چیکار کنیم که شعله ش به اندازه بشه و گاز کمتری مصرف بشه؟ کپسول هم درجه کم و زیادی گاز نداره

  • مدیر

   سلام ، ژیگلورهای گاز را تنظیم نمایید .

  • سجاد

   سلام ژیگلور با سوراخ ریز استفاده کن

 • نفس رضایی

  سلام خوبین اجاق گازمون تاکنو گاز هستش اوایل فر خوب کار میکرد ولی الان یه مدتیه فر رو که روشن میکنیم بعد10دقیقه خاموش میشه علتش چی هست چیکار کنیم تا خاموش نشه بعد 10دقیقه

  • مدیر

   سلام ، ترموکوبل اجاق گاز تاکنوگاز شما مشکل دارد .

 • نفس رضایی

  سلام گاز ما تاکنون گاز هستش اوایل فر گاز خوب کار میکرد ولی الان یه مدته فرش بعد 10دقیقه خاموش میشه،لطفا میشه بگین چرا اینطوری میشه هر ده دقیقه خاموش میشه بخصوص در درجه بالا

  • مدیر

   سلام ، ترموکوبل تکنوگاز خود را تعویض نمایید .

 • مینو سعادتی

  سلام فرگازمون تو دمایی پایین کار میکنه ولی وقتی درجه حرارت وبالا میبریم بعد10دقیقه خاموش میشه علتش چی هست

  • مدیر

   سلام ، ترموکوبل اجاق گاز شما مشکل دارد .

 • سحرسماواتی

  سلام فرگازمون در درجهایی بالا خاموش میشود ولی تو درجه پایین خاموش نمیشه علتش چی هست

  • مدیر

   سلام ترموکوبل فرگاز خود را چک نمایید .

 • حسین ابوالحسینی

  سلام خسته نباشید
  اجاق‌گاز ما سینجر صفحه ای هست یکی از شعله های وسط وقتی شیر رو میچرخونیم اصلا نه گاز میاد نه جرقه میزنه هرز میگرده فقط. اما بقیه شعله ها هیچ مشکلی نداره همگی جرقه میزنن و روشن میشن
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • مدیر

   سلام ، ترانس فندک اجاق گاز سینجر خود را چک نمایید .

 • کاشف

  سلام ببخشید اجاق گاز من ɖɨaʍօռɖ هستش وقتی پریز برقش رو وصل میکن از داخل برد ان صدای یکسره جریان برق میاد مشکل کجاست؟؟؟

  • مدیر

   سلام ، برد یا اتصالات آن مشکل دارد .

 • میترا بیات

  سلام ببخشید گاز ما پیلوت هست.به برق که وصل میشه هر پنج دقیقه چراغ داخل فر و فن همزمان روشن میشه و بعد چند ثانیه خاموش میشه.مشکل چیه؟

  • مدیر

   سلام ، گاز شما اتصالی دارد .

 • ناشناس

  سلام
  علت شعله زیاد یا حالت وزش شعله داخل فر چیه البته یه طرفش عادی میسوزه ولی یه طرف حالت وزش داره بعد چند ثانیه خاموش میشه.
  خودم میتونم تعمیر کنم یا نیازبه تعمیر کار هستش؟ سپاس از شما

  • مدیر

   سلام ، شعله پخش کن گرفتگی یا چربی دارد و اگر خاموش میکند مربوط به ترموکوبل هست .

 • اکبر شیرزاده

  با سلام و احترام. اجاق گاز ما دو فره هستش الان چند روزیست که فر روشن میشود و بعد از کشیدن دست خاموش میشود.یعنی شعله نمیماند. علت خاموش شدن شعله چیست؟؟

  • مدیر

   سلام ، ترموکوبل اجاق گاز شما مشکل دارد برای تعمیرات و عیب یابی میتووانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

 • محمدرضا امیری

  با عرض سلام
  اجاق گاز شیشه ای توکار،هر 5شعله همزمان روشن میشه اما وقتی شعله بزرگ مدتی روشن باشه حدود 10 دقیقه شعله های دیگه خاموش میشن و یا روشن نمیشن، ضمن اینکه بنظر میاد میزان حرارت شعله ها هم کمتر از بقیه اجاق گازهاست.
  آیا مشکل از ترموکوپل هست یا مشکل دیگری داره؟
  ممنون

  • مدیر

   سلام ، مشکل از ترموکوبل میباشد .

 • ناشناس

  سلام.کلیدسلکتورخراب شده.فندک هایکسره شده وفن هم یکسره شده.چه بایدکرد؟چقدرهزینه دارد

  • مدیر

   سلام ، ترانس باید تعویض گردد ف حدود 140 تومان هزینه دارد .

 • ظاهر علایی

  سلام من اجاق گاز سنجر دارم شعله پایین فر که قبلا درجه اش را فرزن روی ۱۲۰ تظیم میگردیم خودش تنظیم میکرد ولی الان نمی دونم چی شده شعله کم نمشه هرچی تو باشه می سوزونه

  • مدیر

   سلام ف تایمر اجاق گاز سینجر شما به درستی تنظیم نشده است . اگر تنظیمات درست است ، تایمر مشکل دارد .

 • محمدرضا

  باسلام
  فندك اجاق گاز قطع شده و جرقه نمي زند هر چند روز يكبار جرقه مي زند بعد دوباره قطع مي شود

  • مدیر

   سلام ، جرقه زن ها و ترانس اجاق گاز خود را چک نمایید .

 • شاکری

  با سلام
  اجاق گاز اسنوا دارم که شعله فر روشن میشه ولی تا میخوام درجه فر رو بالا ببرم خاموش میشه میشه لطفآ راهنمایی کنید مشکل از کجاست

  • مدیر

   سلام ، ترموکوبل اجاق گاز اسنوا شما مشکل دارد ، برای رفع عیب و تعمیرات از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

 • امیر حسین

  باسلام . اجاق گاز سینجردارم موقع جرقه زدن بدنه برق داره. هستا شعله هم جرقه نمیزنه . راهنمایی بفرمایید.

  • مدیر

   سلام ، ترانس اجاق گاز سینجر شما باید تعویض شود .

 • فاطمه احراری

  باسلام
  اجاق گاز بوش دارم وقتی فر و گریل روشن میکنم اصلا جرقه نمیزنه و روشن نمیشه

  • مدیر

   سلام ‍‍‍‍. ترانس اجاق گاز بوش خود را چک نمایید . برای رفع عیب و تعمیرات میتوانید از خدمات آی.\ی امداد بهره مند شوید .

 • امین مرادی

  سلام
  بعد از رها کردن شیر فر شعله آن خاموش میشود درحالیکه برای اجاق گاز مشکلی نداره
  آیا ترموکوپل فر جدا از ترموکوپل اجاقه؟

  • مدیر

   سلام ، ترموکوبل اجاق گاز شما مشکل دارد و ترموکوبل ها متفاوت هستند .

 • ناشناس

  سلام من گازفردا اسنوا مدل اورانوس گرفتم.اما حالا بعد ۴ سال چسب درب فر بخاطر حرارت فر شل شده
  و سرویس کار اومد بدتر همه شو کند تا مجبور شم در و کلا عوض کنم گفت چسبش فاسد شده.درای جدید هم رنگش فرق داره

 • مازیار صابری

  با سلام و خسته نباشید
  فر رو تنظیم می کنیم روی ۱۸۰ بعد از بیست دقیقه خاموش میشه و دوباره باید روشنش کنیم آیا این کار طبیعیه یا فر ایراد داره ( هر دمایی تنظیم کنیم بعد از یک گرم شدن و به ان دما رسیدن شعله کم و خاموش می شود .) ممنون از راهنمائی تون

  • مدیر

   سلام ، ترموکوبل باید چک شود ، برای رفع عیب و تعمیرات از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

 • تورج

  سلام لولا درب فرگاز خراب شده لولا جدید گرفتم ولی نمیتونم تعویض کنم احتیاج به راهنمایی دارم ممنون میشم راهنمایی کنید

 • ندا توکلی

  سلام و خسته نباشید
  من شیشه درب بالای گاز فر دار می خوام باز کنم نمی شه پیچش خیلی سفته چکار باید بکنم

 • بختی- اسلامشهر

  با سلام و خسته نباشید به کارشناس محترم.
  من یه اجاق گاز لمسی فردار پیلوت دارم. ولی یه روز که خونه نبودیم برق محله برای چند ساعتی قطع بوده. و وقتی رسیدیم خونه دیدیم صفحه تاچ اجاق گاز در حالت چشمک زن خاموش و روشن میشه و دکمه های تاچ اش دیگه کار نمیکنه. خواهشمند است راهنمایی ام کنید که چه باید کرد و هزینه اش چقدر میشه؟ و اینکه اگه در اسلامشهر نمایندگی دارین لطفا تلفن تماسش رو اعلام بفرمایید؟ممنون

  • مدیر

   سلام ، اتصالی در اجاق گاز شما به وجود آمده است و برد الکترونیکی آسیب دیده است .

 • امین فرضی پور

  با سلام ما یک گاز فر دار داریم وقتی که می خواهیم فر ان را روشن کنیم فر روشن می‌شود ولی پس از مدتی کم شده و خاموش میشود اسم گاز هم تکنو گاز هست لطفاً علت را بفرمایید

 • بهزادی

  سلام
  شعله فرگاز ما اصلا ثابت نمیماند

 • معصومه زرکش

  سلام ممنون از نکات خودتون گاز فر ما چند مدت استفاده نشده اما حالا که می خوایم استفاده کنیم به محض اینکه به برق وصل می کنیم صدا میده (جیر جیر )می کنه همون قسمتی که تمام سیم ها بهش متصل میشه لطفا بگید اشکال چی هست با تشکر

  • مدیر

   سلام ف ترانس اجاق شما باید چک شود .

 • قاسمی

  سلام
  گاز ما تکنو هستش, و دو درب فر داره یکی از فرها هم مشعل پایین و هم بالا شعله تشکیل میشه ولی پایدار نیست و وقتی دست رو از ولوم درجه بر میدارم خاموش میشن. ترموکوپل. مشعل. رو سنباده و فرچه زدم ولی درست نشد, لطفا راهنمایی کنید
  این یکی فر مشکلی نداره .

 • محمد کرمی

  جوجه گردان فر کار نمیکند دکمه روشن را که میزنیم حرکت نمیکند باتشکر

  • مدیر

   سلام ، موتورگردان اجاق گاز شما مشکل دارد

 • امید ج

  سلام و خسته نباشید

  اجاق گاز اریستون داریم، یکبار اب جوش سرریز کرد و از قسمت شعله ها اب به داخل اجاق رفت، خشک و تمیزش کردیم، و کار میکرد به خوبی، بعد از 1..2 روز، پیچ گازها جام کرده اند، و تکان نمیخورند، از 5 پیچ، فقط یکی حرکت میکند.
  ایراد از چه چیزهایی میتواند باشد؟

  ممنون

 • نیلوفر.

  سلام فر برقی تو کار بوش دارم موقعه روشن بودن گاهی صدای تق تق آرامی از توش شنیده میشه ممنون میشم بفرمایید مشکل از کحاست؟

 • فرزاد زکی پور

  سلام گاز اینجانب اخوان است پیچ روشن وخاموش یکی از شعله ها قفل شده دلیل چیست از راهنمایی ممنون

  • مدیر

   سلام ، ولوم اجاق گاز شما باید تعویض شود ، جرم گرفتن میتواند علت اصلی آن باشد .

 • ناهید

  سلام,وقت بخیر,اجاق گاز ما صفحه ایه,وقتی روی صفحه دست میذاریم یا قابلمه روی آن قرار میگیره,خود ب خود صفحه جرقه میزنه!ممنون میشم بفرمایید مشکل از کجاست؟

 • جوادی

  سلام، اجاق گاز من ترموکوبل نداره ، بخاطر خطرش و بچه کوچیک مخصوصا. چکار میشه کرد . میشه ترموکوبل نصب کرد روش،، از لحاظ مالی وسعم نمیرسه عوض کنم.

 • جوادی

  درضمن کنار شعله سوراخ ترموکوبل تعبیه شده موجوده، مارکش هم نوشته نگور

  • مدیر

   سلام ، چنانچه سوراخ ترموکوبل باشد احتمال تعبیه شدن دارد .

 • محسن محمدی

  سلام ایا میشود فراجاق گاز معمولی که دوتا پیلوت داره وهمزمان روشن نمیشود عوص کرد وجدید گذاشت که هردو با یک کلید وهمزمان روشن بشه

  • مدیر

   سلام ، هر شعله یک ترموکوبل دارد .

 • عاطفه منصوری

  سلام،سیم فندک توی فر گاز رو موش جویده به همین خاطر فر رو باید کبریت روشن کنیم.میشه این سیم رو عوض کرد؟یا بدون اینکه تعمیر کار بیاریم خودمون یه طوری درستش کنیم

 • عاطفه بابانژاد

  سلام گاز فر مبله رزگاز دارم بدنه گاز برق دار است با فاز متر میزنیم نشون میده اما در حالت عادی برق نمیگیره ولی وقتی یک دستمون به گاز وصل باشه دست دیگه به مثلا لوله کشی گاز کنار اجاق بزنیم برق میگیره علتش چیه

  • مدیر

   سلام ، اتصالی دستگاه را با سیم ارت رفع نمایید ، اگر مشکل حل نشد ؛ صفحه را باز کنید و اتصالی داخل را برطرف نمایید . برای تعمیر اجاق گاز رزگاز میتوانید از خدمات آی پی امداد بهره مند شوید .

 • الهام

  سلام خسته نباشید اجاق گاز طرح فر داریم که شیشه ای،که شعله ها رو اون قرار دارن یعنی شیرایی ک روشن میشه، کنار شعله اولی ترک برداشت. ایا این شیشه قابل تعویضه؟

 • محسن

  ترموکوپل اجاق گاز فردار من کار نمیکنه یعنی با خاموش شدن شعله گاز قطع نمیشه.
  با این فرض که از سالم بودن ترموکوپل مطمئنم چطور میتونم تعمیرش کنم؟؟
  سپاس

  • مدیر

   سلام ، ترموکوبل قابل تعمیر نیست باید تعویض شود .

 • قنبری

  سلام وقت بخیر فر گاز من مدل هیوندا دو فر است اعداد و علائم روی گاز به علت شستشو پاک شده. امکان باز نویسی هست؟ بر چسب دارد؟ دستگیره های شیر ها هم خراب شده و بعضی آب شده امکان تعویض داره؟

 • ناشناس

  سلام
  گاز پادیسان دارم که مدتی قبل سرویس شده اما الآن وقتی غذا سر میره یا شعله خاموش میشه شیر گاز قطع نمیشه
  ترموکوپل و اتصالاتش رو بررسی کردم

  • مدیر

   سلام ، ترموکوبل اجاق گاز پادیسان شما باید تعویض شود .

 • محسن

  اتفاق فوق برای همه شعله ها همینطوره و قبل از سرویس هم سالم بود

 • حمید نادری

  سلام من یه فرگاز تاکنو گاز سه درب دارم که برد الکتریکی اون رو تازه تعویض کردن از نمایندگی.الان فقط ساعت سه شب روشن میشه و بعد دوساعت خود به خود بردش خاموش میشه تا چندین ساعت بعد که دوباره روشن میشه.برق المنت هاش مشکلی نداره ولی.ممنون میشم راهنماییم کنید

  • مدیر

   سلام ، برد همچنان مشکل دارد .

 • اکبری

  سلام. ممنون از پیج خوبتون.
  اجاق گاز اسنوا مدال رومینا، فر گرمای بیش از حد داره و باعث سوختن روی کیک و نپختن داخل کیک میشود. میشه راهنمایی کنید؟

  • مدیر

   سلام ، زمانبندی تایمر را بهدرستی نداده اید . زمان را کمتر کنید .

 • محمد

  سلام.طریقه وصل کردن برق اجاق گاز رومانزو رومیزی مدل ۹۲۰رو میخوام بگین.سیم گاز سه رشتس .من فقط یه پریز برق دارم اون یکی سیم برای کجاس؟

 • نعمت الله عباسپور

  با سلام وخسته نباشید گاز رومیزی رومگا خریدیم اما چهار شعله روشن می شوند اما به محض اینکه دست از روی کلید برداریم خاموش می شود

 • مریم محمدی

  سلام. فر من بوش هست که حدود سال 86 یا 85 ،خریداری شده. دما در قسمتهای مختلف فر با هم فرق داره و یک طرف میسوزه طرف دیگه هنوز خوب نپخته. صفحه رو برداشتم و مشعل رو روشن کردم. شعله یک طرف کمتره یک طرف بیشتره. تعمیرکار هم آوردم نمیدونست چیکارش کنه. خواهش میکنم برای رضای خدا راهنماییم کنید. تو یه شهر کوچیک هستم و تعمیرکار خیلی ماهری سراغ ندارم.واقعا ممنون میشم اگه راه حلش رو بهم بگین

  • مدیر

   سلام ، شعله پخش کن فر مشکل دارد ، برای رفع عیب میتوانید از خدمات نمایندگی تعمیر اجاق گاز بوش بهره مند شوید.

   • مریم محمدی

    سلام. خیلی خیلی ممنونم از پاسخگویی سریعتون. شعله پخش کن رو باز کردم و مشعل رو بدون شعله پخش کن روشن کردم. باز هم یکطرف شعله اش بیشتره یکطرف کمتره. به نظر شما مشکل چیه؟ آیا میتونه از ژیگلور باشه؟

    • مدیر

     سلام ، سرشعله ها باید تعویض شود ، همچنین امکان دارد توی رابط ژیگلور و سرشعله گرفتگی داشته باشد یا ژیگلور خراب باشد.

 • ابراهیم غلامی

  سلام.اجاق گاز 5 شعله فر دار داریم که دو تا از شعله ها بعد از روشن کردن ، روشن نمی مونه فکر کردم مشکل ترموکوپل باشه اما با جابجایی ترموکوپل تغییری حاصل نشد . در واقع روشن نماندن دو تا از شعله ها مربوط به ترموکوپل نبود علت چی میتونه باشه .

  • مدیر

   سلام دوست عزیز ، مشکل گاز شما فقط از ترموکوبل میباشد.

 • یک دیدگاه بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.