قطعات یخچال

قطعات یخچال

لوازم یدکی یخچال

قطعات یخچال

قطعات یخچال ، نمایندگی فروش قطعات یخچال و  لوازم یدکی یخچال را در بورس بازار از آی.پی امداد بخواهید ، فروش کلیه قطعات یخچال به سراسر ایران انجام میگردد .

لوازم یدکی یخچال
لوازم یدکی یخچال

توجه : شما عزیزان برای تعمیر یخچال در تهران کافی است با آی.پی امداد در ارتباط باشید . لطفا برای تامین قطعات با شماره 09333336936 تماس حاصل نمایید .

برد الکترونیک ، کمپرسور ، دریچه هوا ، فن کندانسور ، فن اوپراتور دور متغیر ، فن اپراتور ، المنت ، شیر برقی ، تایمر دیفراست ، اوپراتور لوله ای ، اوپراتور صفحه ای (تریزون) ، اوپراتور باکس (جایخی)

 

معرفی لوازم یدکی یخچال

یخچال های فریزر خانگی نسبت به لوازم خانگی دیگر از ساختمان پیچیده تری برخوردار هستند وقطعات آنها به دو دسته مکانیکی و قطعات الکتریکی تقسیم می شود .

کمپرسور یخچال

از جمله قطعات مکانیکی که در یخچال تعبیه شده است می‌توان به کمپرسور یخچال اشاره کرد . کمپرسور یخچال عامل محرک گاز در سیستم یخچال هست ، اجزای تشکیل دهنده ی کمپرسور موتور الکتریکی و سیستم سوپاپ ، پیستون و میل لنگ است ، هنگامی که برق به موتور کمپرسور میرسد باعث میشود که میل لنگ ها به چرخش در بیایند و همین چرخه باعث تحریک پیستون ها شده و سوپاپ های کمپرسور باز و بسته می شود ، همین فرایند باعث جریان گاز در موتور میشود و این پیستون تعبیه شده در کمپرسور یخچال وظیفه رفت و برگشت گاز یخچال را بر عهده دارد به این صورت گاز را از لوله برگشت میگیرده و با فشار وارد لوله رفت میکند ، این عملکرد باعث جریان هوای سرد داخل یخچال میشود به این صورت که دمای بالا رو میگیرد و دمای پایین به یخچال می دهد .

کندانسور یخچال

دومین قطعه رادیاتور خنک کننده یا کندانسور یخچال است ، کندانسور در پشت یخچال تعبیه شده است و با لوله های فلزی برای محافظت از برخورد اشیا و اجسام فلزی روکش شده است .

از خنک کننده ای که باعث خنک شدن داخل یخچال میشود با فشار زیاد از کمپرسور وارد قسمت کندانسور میشود ، در این مرحله کندانسور حرارت گاز رو به اطراف منتقل میکنه و در این مرحله قبل از اینکه گاز خنک کننده به فیلتر گاز تبدیل به مایع میشود ، در این فرایند سرما سازی حرارت گاز بسیار بالا برای تخلیه این گاز فشار زیادی از کمپرسور به لوله های مارپیچ مانند همان کندانسور هست و در پشت یخچال تعبیه شده منتقل میشوند و باعث تخلیه حرارت و گرما در کمپرسور می شوند .

در صورتی که کندانسور یخچال به مرور زمان بر اثر گرد و خاک کثیف شود فرایند تبدیل گاز به مایع سرد به مشکل بر میخورد ، در یخچال فریزر ها معمولا از انواع کندانسور ها استفاده می شود سه نوع کندانسور وجود دارد یک کندانسور هوایی است که در پشت یخچال تعبیه شده است ، دومین نوع کندانسور کندانسور پاکتی است یا در کنار کمپرسور یخچال یا در زیر یخچال قرار گرفته است ، سومین نوع کندانسور مخفی است که در طرفین یخچال بین ورق و بدنه قرار گرفته است و از جمله مزایای این کندانسور می توان به مخفی بودن آن اشاره کرد ، باعث می شود که تمیز کردن کندانسور که گرد و خاک روی ان نشسته است کار مشکلی نباشد .

فیلتر

سومین قطعه مکانیکی یخچال که در کندانسور تعبیه شده است فیلتر است ، در فرایند تبدیل گاز پر حرارت به مایع گاز با فشار وارد کندانسور میشود در این فرایند کندانسور باعث میشود که حرارت اضافی گرفته بشود در این جریان مایع ورودی دارای گرد و غبار یا رطوبت است و آن را در مسیر با خود حمل می کند  در این فرآیند  باید از  فیلتر عبور کند تا رطوبت اضافه و جرم های اضافه از آن گرفته بشود .

لوله مبین یخچال

خروجی فیلتر به لوله مبین وصل است و این قسمت هم دارای توری است و در وسط فیلتر خروجی و ورودی موادی به نام سیلیکات وجود دارد که رطوبت گاز رو میگیرد ، لوله مبین بین فیلتر خروجی و اپراتور قرار دارد ، این قسمت  باریک است و گازی که تبدیل به مایع شده بود و سرد شده بود وارد این لوله مبین که فشار زیادی بر مایع وارد میکند و پس از خروج از لوله موبین به دلیل فشار زیاد مایع تبدیل به گاز میشود و سرما تولید میکند

اواپراتور یخچال

اواپراتور معروف به محفظه سرد کننده یخچال است ، جنس اپراتور آلومینیوم است و سرما را سریع تر منتقل می کنند ، اپراتور بین موتور با کمپرسور یخچال قرار دارد .

موتور

موتور الکتریکی از اجزایی مانند سیم پیچی اصلی ، سیم پیچ فرعی ، هسته استاتور و رتور تشکیل شده است . پس از فرمان ترموستات موتور الکتریکی شروع به کارکرد می کند و برق از رله استارت و سیم پیچ اصلی جریان می یابد .

ترموستات

ترموستات یخچال که وظیفه تنظیم دمای داخل یخچال را دارد و از اجزای  آن می تونا به بدنه فلزی ،

فانوسک ، کنتاکت های اتصال ، لوله اهرم‌ها ، پیچ تنظیم و ولوم اشاره کرد .

رله استارت

رله استارت ، انرژی مدار را تأمین می کند و سه نوع رله استارت از نوع رله جریانی ، رله ولتاژی و رله حرارتی وجود دارد .

رله اورلود

وظیفه این قطعه کنترل جریان اضافی در موتور است اگر جریانی بیش از حد مجاز در کمپرسور جریان بیابد و یا اینکه دمای کمپرسور به دلیل اختلالات ایجاد شده بیش از حد نرمال بالا برود وظیفه اورلود این است که قبل از هر گونه آسیب به سیم پیچ موتور جریان برق را قطع کند و از موتور محافظت کند .

جعبه تقسیم و سیم رابط

محفظه ورود سیم اصلی یخچال و تقسیم سیم های خروجی است ، سیم های از نوع کابلی هستند تا قابلیت انعطاف داشته باشند .

لامپ یخچال

لامپ یخچال که در درون یخچال تعبیه شده و هنگام باز شدن درب یخچال روشن میشود .

شستی معکوس لامپ یخچال

مانند زنگ اخبار عمل می کند در هنگام باز شدن درب لامپ روشن می شود و در صورت بسته شدن درب یخچال لامپ خاموش می شود .

نمایندگی فروش قطعات یخچال

شرکت پارس نمایندگی فروش قطعات یخچال که تمامی لوازم جانبی یخچال را دارا می باشد و 37 سال سابقه فروش قطعات را دارد و کیفیت قطعات موجود در این مجموعه بسیار بالاست .

مگا استور نمایندگی فروش قطعات یخچال سامسونگ است .

 

بورس لوازم یدکی یخچال در تهران

برای خرید لوازم خانگی مانند یخچال . فریزر و ... در تهران می توانید به سه راه امین مراجعه کنید معمولا فروشندگان لوازم خانگی در این منطقه متمرکز هستند .

برای خرید لوازم یدکی و قطعات یخچال در تهران به خیابان هدایت رجوع کنید ، بورس فروش قطعات یخچال در این خیابان وجود دارد .

نمایندگی تعمیرات یخچال آاگ ، نمایندگی تعمیرات یخچال بوش ، نمایندگی تعمیرات یخچال ال جی ، نمایندگی تعمیرات یخچال سامسونگ ، نمایندگی تعمیرات یخچال دوو ، نمایندگی تعمیرات یخچال ایندزیت ، نمایندگی تعمیرات یخچال کنوود ، نمایندگی تعمیرات یخچال ارج

ترموفیوز یخچال

ترمودیسک یخچال

ترموفیوز یخچال

ترموفیوز یخچال ، ترمودیسک ، نحوه تست ، انواع ترموفیوز ، کارایی ترموفیوز ، دلایل خراب شدن ترموفیوز ، مشکلاتی از یخچال که به ترموفیوز یا ترمودیسک مرتبط میباشد ، آزمایش ترمودیسک ، محل نصب و ترمودیسسک الکترواستیل و یخچال سامسونگ را برای شما عزیزان در این مقاله به صورت کامل شرح داده ایم .ترمودیسک یخچال

توجه : برای تعمیر یخچال و یا تامین قطعات با آی.پی امداد در ارتباط باشید .

از مشکلاتی که  یخچالهای بدون برفک دارند این است که اوپراتوری که در قسمت بالا قرار دارد دچار یخ زدگی می شود و همچنین بخش پایین دستگاه اصلا سرد نمی شود . حتی کارکرد موتور نیز اختلال پیدا می کند. در این حالت اگر شما یخچال را از برق بکشید و سپس دوباره وصل کنید برای مدتی کار می کند اما بار دیگر موتور با مشکل مواجه خواهد شد. شما باید در اینجا قطعات ترمو دیسک وترمو فیوز و هیتر را بررسی کنید زیرا احتمال سوخت بودن آن ها وجود دارد .

Read More

رله

رله

نحوه آزمایش رله

رله

رله :توجه : برای تعمیر یخچال و تعویض تایمر میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

در این مقاله سعی شده توضیح کاملی در مورد رله داده شود. ابتدا به تشریح رله می پردازیم سپس به سراغ رله یخچال می رویم.
رله ها در الکترونیک برای تغییر یک جریان کوچکتر که به نوبه خود جریان بیشتری را کنترل می کند، استفاده می شوند.
آنها مانع از دسترسی کاربر به دستگاه اصلی کنترل می شوند که ممکن است دارای ولتاژ بالا باشد. کار این دستگاه ها با کنترل از راه دور قابل مقایسه است که در ساخت یک وسیله الکترونیکی به کار می روند.

رله

رله های بزرگتر یا کنتاکتور ها در صنایع برای تامین انرژی در ماشین آلات مانند پمپ و موتورها استفاده می شوند. رله ها در خانه، صنایع و حتی در خیابان ها نیز به کار برده می شوند. تجهیزات الکترونیکی برای استفاده خانگی دارای قطعاتی هستند که برای عملکرد نیاز به انرژی دارند. یک نمونه از آن یخچال است. این دستگاه دارای موتور و فن است. رله ها در کنترل این قطعات مسئولیت دارند تا یخچال و فریزر کار کنند و دمای کمتری تولید کنند.

برنامه دیگر رله کنترل چراغ راهنما است. آنها می توانند از راه دور با استفاده از یک جزء سوئیچ کنترل شوند. درب اتوماتیک کارایی دیگری است که در آن از رله ها استفاده قرار می شود که حرکت و جهت درب ها کنترل می شود. رله ها نه تنها تجهیزات الکترونیکی را انرژی می دهند، بلکه باعث می شوند که دستگاه ها عملکرد را متوقف کنند. این قابلیت ها در اتوماسیون راحتی را در زندگی ما به ارمغان آورده اند.

آنها اجرای سیستم الکترونیکی را به طور هماهنگ و با خیال راحت انجام می دهند. در حال حاضر ما مجبور نیستیم که به طور مستقیم با الکترونیک که دارای ولتاژ بالا است مقابله کنیم و اگر به طور ناگهانی بد عمل کند خطرناک شود. همه رله ها شامل یک واحد حسگر، سیم پیچ الکتریکی است که توسط جریان AC یا DC طراحی شده است. هنگامی که جریان یا ولتاژ اعمال شده بیش از یک مقدار آستانه است، کویل آرماتور برای بستن تماس ها را فعال می کند. هنگامی که قدرت به یک سیم پیچ عرضه می شود، این مسئله یک نیروی مغناطیسی ایجاد می کند که مکانیسم سوئیچ را فعال می کند. نیروی مغناطیسی، در واقع، فعالیت را از یک مدار به یک دیگر آزاد می کند.

مدار اول مدار کنترل است؛ دومین مدار بار است. سه عملکرد اساسی در رله وجود دارد: کنترل روشن / خاموش شدن، محدود کردن کنترل وعملیات منطقی.
کنترل روشن / خاموش: به عنوان مثال: کنترل تهویه ، مورد استفاده برای محدود کردن و کنترل یک بار با "قدرت بالا"، مانند یک کمپرسور
کنترل محدودیت: به عنوان مثال: برای کنترل سرعت موتور که آن را کندتر یا سریع تر از سرعت مورد نظر اجرا کند ، برای قطع موتور نیز استفاده می شود.
عملیات منطقی: مثال: آزمودن تجهیزات ، مورد استفاده برای اتصال دستگاه به یک تعداد از نقاط تست در دستگاه تحت آزمایش
انواع رله ها
دو طبقه بندی اصلی برای رله ها وجود دارد: الکترومکانیکی و حالت جامد. رله الکترومکانیکی دارای قطعات متحرک است، در حالی که رله های حالت جامد هیچ بخش متحرک ندارند. مزایای رله الکترومکانیکی شامل هزینه پایین، بدون نیاز به گرما و چند قطب در دسترس هستند و می توانند AC یا DC را با سهولت برابر تغییر دهند.

نحوه آزمایش رله

یخچال چیزی است که شما نمی توانید بدون آن زندگی کنید. اگر یخچال شما کار نمی کند امکان دارد مشکل از رله دستگاه شما باشد.
رله به عنوان یک دستگاه شروع به کار است برای کمپرسورهای یخچال عمل می کند. این دستگاه مسئولیت تأمین انرژی سیم پیچ را برای لحظه ای کوتاه جهت کمک به راه اندازی موتور کمپرسور یخچال می دهد. اگر یخچال شما نمی تواند شروع به کار کند این احتمال وجود دارد که رله معیوب باشد. خوشبختانه، این قطعه یخچال معمولا نسبتا ارزان و همچنین آسان برای جایگزینی هستند. رله یخچال یکی از سوئیچ های الکتریکی است که کمپرسور را در پاسخ به تقاضا هوای سرد را گردش می دهد. از آنجا که کمپرسورها به کار مداوم طراحی نشده اند، رله دارای دو ویژگی صرفه جویی در انرژی و همچنین ایمنی است. با این حال، اگر عملکرد رله مشکل داشته باشد، در چرخه کمپرسور خلل ایجاد می شود.
برای دسترسی به موتور پشت یخچال را بی حفاظ بگذارید. هر صفحه پوششی با استفاده از یک پیچ گوشتی از پایین یخچال خارج کنید.
البته اطمینان حاصل کنید که دستگاه خاموش است.سپس به سراغ کمپرسور یخچال بروید و جعبه پلاستیکی را که مربوط به مدار شدت جریان است را بردارید. سیم کشی را به خاطر بسپارید و یا چند عکس بگیرید تا مطمئن شوید که چطور باید همه چیز را با هم کنار بگذارید هنگامی که کارشما به پایان رسید. معمولا یک نمودار وجود دارد که می توانید اطمینان از نحوه شناسایی قطعات اطمینان حاصل کنید.
رله را پیدا کنید که به 3 اتصال دهنده در کنار کمپرسور یخچال وصل شده است. آن را به سمت پایین بچرخانید و اتصالات را پیدا کنید. البته اکثر آنها دارای 3 سوکت هستند مقداری هم نیز دوتا دارند. رله را تکان دهید. اگر شما چرخش چیزی را در داخل رله تشخیص دهید ، نشان دهنده این است که شکستگی در آن وجود دارد. از طریق دیدن آن را بررسی کنید و آن را بو کنید. علامت های سوختگی نشانه دیگری از شکستگی یک قسمت است.البته توجه داشته باشید بازرسی از نظر تکان دادن و دیدن روش های کافی مناسب نیستند.
از یک مولتی متر برای اندازه گیری مقاومت در برابر تمام اتصالات زیر رله PTC استفاده کنید. این مقدار باید بین 10 تا 100 اهم باشد. برای اطمینان از اینکه آیا مقاومت در محدوده پایینی از مقاومت قرار دارد اندازه گیری ها را تکرار کنید. اگر هنوز هیچ نشانه ای از تداوم مقاومت وجود ندارد، رله شکسته است. اگر متوجه شدید که شکسته شده است، شماره قطعه را یادداشت کنید و یک قطعه برای جایگزین کردن را سفارش دهید.

چگونه یک سوئیچ رله یخچال را آزمایش کنید؟

یک یخچال نیاز به یک کمپرسور برای نگه داشتن سرمای درونی دارد. ترموستات یخچال و فریزر برای تنظیم کردن میزان خنک کننده ، هنگامیکه روشن و خاموش می شود، به کمپرسور فرمان می دهد. هنگامی که دمای داخل یخچال و فریزر بالاتر از تنظیمات ترموستات فعلی افزایش می یابد، ترموستات سیگنال الکتریکی را به سوئیچ رله ارسال می کند تا کمپرسور شروع به کار می کند. باید درجه حرارت داخل دستگاه شروع به افزایش و می شنوید سر و صدای کلیک از زیر یخچال و فریزر، آن می تواند یک سوئیچ رله کمپرسور شکست خورده است. سوئیچ رله یخچال و فریزر را آزمایش کنید تا تعیین کنید که آیا نیاز به جایگزینی دارد یا خیر.
در صورتی که درجه حرارت درون دستگاه شروع به افزایش می کند، صدای آن را از زیر یخچال می شنوید. این موضوع می تواند نشان دهنده این باشد سوئیچ رله کمپرسور آسیب دیده است.
سوئیچ رله یخچال و فریزر را آزمایش کنید تا اطمینان حاصل کنید که آیا نیاز به جایگزینی دارد یا خیر.

دسترسی به سوئیچ رله

1.یخچال را از نزدیک دیوار فاصله تا به عقب دستگاه دسترسی داشته باشید. سیم برق یخچال را از جدا کنید. غیرفعال کردن ورود آب به یخ ساز و استفاده از یک آچار قابل تنظیم برای حذف دسترسی به شیر تامین آب.

2.اتصالات پانل نگهداری را در پایین وعقب یخچال و فریزر را باز کنید.
3.سیم را از طرف کمپرسور برای پیدا کردن جعبه ترمینال فلزی متصل به هر دو طرف کمپرسور یخچال دنبال کنید. پوشش جعبه ترمینال را با انگشتان خود بکشید و آن را از جعبه خارج کنید تا به سوئیچ رله دسترسی پیدا کنید.
بازرسی رله برای حل مشکلات
اگر رله دارای پایانه هایی است که به شدت پوسیده اند، ممکن است لازم باشد تعویض شوند. با این حال، برخی از رله ها فقط باید دوباره تمیز شوند. برای حذف خودگی از یک تمیزکننده فلزی استفاده کنید و دوباره آن را بگذارید. مطمئن شوید که آیا این مشکل را حل می کند. اگر رله هنوز کار نمی کند، ممکن است از بین رفته باشد.
چند روش برای بررسی اینکه آیا رله شروع کار خوب است یا خیر، وجود دارد. رله را می توان به راحتی با خارج کردن آن از کمپرسور و تکان دادن آن آزمایش کرد. اگر صدایی درهم و برهم ایجاد می کند، یعنی اینکه آسیب دیده است. برای اینکه مطمئن شوید، آن را توسط یک تعمیرکار بررسی کنید.
برای اطلاع از آسیب سیم رله ها ، می توان آنها را با استفاده از یک اهم متر بررسی کرد. معمولا سه پایانه در رله وجود دارد دو پایانه معمولی با برچسب S و M و یک ترمینال لغزشی با علامت L مشخص شده است. برای بررسی اینکه آیا رله دارای پیوستگی است، دو تستر را روی دو ترمینال S و M قرار دهید.در هنگام خواندن شما باید مقدار صفر باشد. اگر اینگونه نیست ، رله را با یک رله جدید جایگزین کنید.

نمایندگی تعمیرات یخچال آاگ ، نمایندگی تعمیرات یخچال بوش ، نمایندگی تعمیرات یخچال ال جی ، نمایندگی تعمیرات یخچال سامسونگ ، نمایندگی تعمیرات یخچال دوو ، نمایندگی تعمیرات یخچال ایندزیت ، نمایندگی تعمیرات یخچال کنوود ، نمایندگی تعمیرات یخچال ارج

رله یخچال

رله یخچال

رله یخچال

رله یخچال
رله یخچال

رله یخچال (رله استارت یخچال):توجه : برای تعمیر یخچال و تعویض رله یخچال میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

انرژی سیم پیچی اصلی یخچال از مسیر رله یخچال استارت که در خارج از کمپرسور قرار گرفته است تأمین می شود اجزای تشکییل دهنده رله یخچال استارت : بدنه از جنس باکلیت ، بویین ها یا سیم پیچ ها ، اهرم فلزی سر گرد یا سرتخت ، کنتاکت های اتصال ، فیش های اتصال رله به موتور هستند ؛ بوبین رله یخچال استارت که در سری سیم پیچ اصلی تعبیه شده است . در لحظه اول راه اندازی برای این که روتور و سپس پیستون به حرکت در آید نیازمند به عمل مکانیکی فراوانی است ، بیشترین جریان از دو سیم پیچ استارت و ران عبور می کند وبه تبع آن حد اکثر میدان مغناطیس ایجاد می شود ، با افزایش یافتن ولتاژ خود القاء در رله یخچال استارت و رسیدن آن به حد مجاز و معین شده ، اهرم فلزی که درون رله تعبیه شده است به طرف بالا حرکت می کند و اتصال کنتاکت های درون رله برقرار می شود و در نتیجه سیم پیچ کمکی وارد مدار شده و شروع به ایجاد عمل مکانیکی می نمیاد ، رتور توسط دو میدان مغناطیسی سیم پیچ های اصلی و کمکی شروع به کار می کند و جریان راه اندازی معادل جریان نامی موتور می شود کاهش می یابد. با کاهش یافتن جریان دریافتی از شبکه توسط ، نیروی مغناطیسی سیم پیچ رله استارت کم می شود و اهرم فلزی تعبیه شده در آن که به بالا حرکت کرده بود رها می شود و پس از آن ارتباط کنتاکت ها در رله قطع شده و با خارج شدن از مدار سیم پیچی کمکی ، کمپرسور راه اندازی می شود این عملیات همیشه در شروع به کار کمپرسور انجام می شود در صورتی که رله استارت با مشکل مواجه شود و کراکرد نداشته باشد کمپرسور نیز هملکردی نخواهد داشت ، بنابراین کارکرد کمپرسور منوط به سلامت رله استارت و شروع به کار رله استارت است .

رله سنگی یخچال

کمپرسورهای یخچال دارای دو سیم پیچی اصلی ، که سیم پیچ ران running coil و سیم پیچ استارت start coil می باشند ، وسیله ای که سیم پیچ استارت start coil برای مدتی در مدار قرار می دهد تا کمپرسور روشن شود رله یا راه انداز نام دارد .
دو نوع رله راه انداز وجود دارد ، رله جریان ( رله های جریان دو نوع هستند ، رله های سوزنی یا سیم پیچ دار و رله های سنگی یا PTC ) ، رله ولتاژ ( تغییرات ولتاژ بین سیم پیچ استارت و سیم پیچ ران عامل کارکرد رله ولتاژ است ، در حالت خاموشی کمپرسور ولتاژ بین سیم پیچ استارت و سیم پیچ ران مساوی است ، رله ولتاژ بیش از سه ترمینال دارد و نازک و دراز است و همچنین دو خازن در رله های ولتاژ استفاده می شود یک خازن ران که دائم در مدار قرار دارد و دیگری خازن استارت )
رله یخچال سنگی یخچال برای شروع به کار موتور کمپرسور برای لحظاتی انرژی سیم پیچ را تهیه می کند ، پس اگر یخچال راه اندازی نمی شود و شروع به کارکرد نمی کند رله سنگی معیوب شده است .

تست اورلود یخچال

در صورتی که کمپرسور روشن نشود اورلود معیوب شده است ، اورلود در مسیر نول مشترک کمپرسور است و مشکل در متصل نبودن پلاتین های داخل آن باعث می شود به موتور الکتریکی کمپرسور ولتاژ نرسد ، برای بررسی اتصال بین پلاتین های موجود در اورلود باید دو شاخه یخچال را از پریز بکشید و با اهم متر این مورد را چک کنید ، اگر اتصال پلاتین ها به هم مشکل داشت اورلود مشابه ای را جایگزین کنید ، هر اورلود جریان نامی دارد که بر روی آن ثبت شده است پس در صورت تعویض به این مورد توجه داشته باشید چون در صورتی که مثلا نامی اورلود جدید که جایگزین کرده اید کمتر از قبلی باشد در صورت اتصال برق که باید کمپرسور شروع به کار کند کمپرسور عمل نمی کند و موتور قطع می شود .

عدم راه اندازی اورلود یخچال

بعضی اوقات به دلیل پایین آمدن ولتاژ یا نیم سوز شدن سیم پیچی استارت در رله یخچال ، کمپرسور یخچال شروع به کار نمی کند ( به دلیل محافظت به وسیله اورلود ) ، در این صورت یک خازن راه انداز روی کمپرسور نصب کنید ، خازن باید روی رله های سیم پیچ دار (سوزنی) نصب شود اما اگر می خواهید روی رله سنگی خازن نصب کنید اول باید رله یخچال سوزنی را تعویض کنید ، رله های سنگی که دارای سه فیش هستند و چون خازن روی آن ها از نوع دائم در مدار است برای این کار خوب نیستند زیرا این خازن برای کم کردن جریان رادیواکتیو روی آن ها تعبیه شده است ولی ما به خازن با کارایی راه اندازی موتور نیاز داریم . برای این که روی رله های سوزنی خازن نصب کنیم ( خازن 80 میکرو فاراد خشک برای این کار لازم است ) باید سیم روکش فیش برق رله را جدا کنیم یکی از سری های خازن را به فیش و سری دیگر را به سیم روکش که جدا شده وصل می کنیم و کار تمام است .

قیمت رله استارت یخچال(قیمت اورلود یخچال,رله سوزنی یخچال)

رله قطعه ای است الکترومکانیکی و کاربرد آن در مدارهای الکتریکی است و جریان الکتریکی را در مدار عبور می دهد مانند یک کلید که با باز و بسته کردن جریان الکتریکی را در مدار جریان می دهد برای کلید از عمل مکانیکی و به صورت فشردن دست استفاده می کنیم اما در رله این عمل باز و بسته شدن توسط جریان الکتریکی صورت می پذیرد . ( رله این امکان را فراهم می کند تا دو قسمت مجزای وسیله الکتریکی را که دارای منبع ولتاژهای متفاوتی هستند از هم متمایز کنیم ) .
رله سوزنی از اجزای سیم پیچ ، فنر و کنتاکت ها متشکل شده است ، هنگامی که جریان الکتریکی در سیم پیچ رله جریان می یابد ، میدان مغناطیسی در حول سیم پیچ به وجود می آید و باعث می شود سیم پیچ میله آهنی را به خود جذب کند ، انتهای میله آهنی جذب شده مانند یک کلید مدار را باز و بسته می کند و هنگامی که مغناطیسی در حول سیم پیچ وجود نداشته باشد میله آهنی توسط رله به حالت نرمال خود ( با توجه به شرایط باز یا بسته می شود ) باز می گردد .

نحوه تست رله استارت یخچال

دو قسمت تشکیل دهنده رله بویین ها و کنتاکت ها هستند ، در هنگام تست رله باید از مشکل نداشتن این دو قسمت اطمینان حاصل کنیم ، کنتاکت ها به وسیله ی نیروی مغناطیسی باز و بسته می شوند و از آن ها جریان های الکتریکی عبور می کند ، بویین ها نیروی مغناطیسی لازم را برای این کارکرد کنتاکت ها تأمین می کنند ؛ گاها به دلیل جریان مداوم الکتریکی در قسمت بویین ها که باعث تولید گرمای بسیار بالا روکش سیم ها ذوب شده و سیم پیچ ها دچار اتصالی می شوند و بویین معیوب شده و می سوزد همین فرایند باعث عدم کارکرد رله خواهد شد ؛ اما در قسمت کنتاکت ها اگر بر اثر جریان الکتریکی زیاد اجزا تبخیر شوند کنتاکت عمل نمی کند و افت ولتاژ در محل اتصال کنتاکت ها باعث دمای بسیار بالا و جوش خوردن کنتاکت ها به یکدیگر می شود در این موقعیت کنتاکت ها وضعیت ثابتی دارند اما بویین رله کارکرد دارد . با اهم متر مقاومت اهمی بویین رله را بسنجید رله 12 ولتی باید 100 اهم را نشان دهد ريال عدد خیلی کم نشان دهنده اتصال کوتاه شدگی و عدد خیلی بزرگ نشان دهنده قطع شدن بویین است . برای بررسی کنتاکت ها نیاز به بررسی چشمی است که از سالم بودن و محرک بودن کنتاکت ها اطمینان حاصل کنید این کار را با برداشتن محافظ رله انجام دهید ، جریان برق دادن به رله در صورتی که در داخل مدار وصل است باعث آسیب رساندن به قطعات دیگر می شود پس از این کار اجتناب کنید .
برای بررسی سلامت و معیوب بودن رله به قسمت بویین رله طبق ولتاژ کاری رله ولتاژ دهید ، برای 12 ولت به پایه های A و B وصل کنید ( با کمک باتری قلمی 12 ولت این عمل را انجام دهید) پس از ولتاژ رسانی اگر صدای تقه ای از رله شنیدید نشان از سالم بودن قطعه دارد و اگر صدایی نیامد رله دچار خرابی شده است .

اورلود یخچال چیست؟

اورلود یک محافظ است که در موتور تعبیه شده است و کار آن کنترل جریان اضافی در موتور است اگر جریانی بیش از حد مجاز در کمپرسور جریان بیابد و یا اینکه دمای کمپرسور به دلیل اختلالات ایجاد شده بیش از حد نرمال بالا برود وظیفه اورلود این است که قبل از هر گونه آسیب به سیم پیچ موتور جریان برق را قطع کند و از موتور محافظت کند .
اورلود در یخچال ، اگر موتور کارکرد صحیحی نداشته باشد یا این که سیم پیچ های آن معیوب شده باشد یا با انسداد در مسیر جریان گاز مواجه شده باشد یا این که ولتاژ پایین آمده باشد و... که باعث افزایش بسیار بالای دمای موتور می شود به دلیل بالا رفتن جریان های دریافتی موتور یا همان تشکیل جریان های اضافی در موتور در این جا اورلود به عنوان محافظ الکتریکی موتور برای جلوگیری از آسیب جدی به موتور ( سوختن موتور ) وارد عمل می شود . ( اورولود متشکل از بدنه خاص و پایه های فلزی اتصال برق و تیغه حساس بی متالی و پلاتین های اتصال و سیم فنری از جنس نیکل یا کرم آلمینیوم است ) ، جریان اضافی از اورلود عبور می کند دمای زیاد تولید شده به وسیله فنر کرم نیکل اورلود افزایش یافته و تیغه حساس تحریک شده و طول تیغه افزایش می یابد در این صورت ارتباط کنتاکت ها با هم قطع شده و جراین نول قطع شده و کمپرسور یخچال خاموش می شود پس از گذشت زمانی برای خنک شدن و کاهش یافتن آن مقدار دما در اورلود تیغه حساس دوباره حجمش کاهش می یابد و بدین وسیله کنتاکت ها دوباره ارتباط پیدا می کنند و کمپرسور شروع به کار می کند و هم چنین اگر مشکل جریان اضافی و دمای بالا پس از این عملیات ادامه داشت دوباره اورلود برای محافظت از کمپرسور و موتور یخچال اقدامات لازم را انجام می دهد. در درجه حرارت 105 سلسیوس اولود کمپرسور را خاموش می کند و در دمای 61 درجه سلسیوس دوباره کمپرسور یخچال را به راه می اندازد . معمولا کارکرد اورلود برای محافظت یک تا دو دقیقه به طول می انجامد و پس از آن کمپرسور روشن می شود .

نمایندگی تعمیرات یخچال آاگ ، نمایندگی تعمیرات یخچال بوش ، نمایندگی تعمیرات یخچال ال جی ، نمایندگی تعمیرات یخچال سامسونگ ، نمایندگی تعمیرات یخچال دوو ، نمایندگی تعمیرات یخچال ایندزیت ، نمایندگی تعمیرات یخچال کنوود ، نمایندگی تعمیرات یخچال ارج

تایمر یخچال

تایمر یخچال

تایمر یخچال ، فریزر ، ساید بای ساید

تایمر یخچال

تایمر یخچال ، فریزر ، ساید بای ساید
تایمر یخچال ، فریزر ، ساید بای ساید ،

تایمر یخچال فریزر ، ساید بای ساید ،  تایمر یخچال بدون برفک ، نحوه تنظیم تایمر دیفراست ، نقشه سیم کشی تایمر یخچال ، تست تایمر یخچال و قیمت تایمر یخچال را برای شما عزیزان در آی.پی امداد شرح داده ایم .

در مقاله تایمر یخچال به یخچالهای نوفراست یا همان بدون برفک اشاره میکنیم ، این یخچالها دارای یک گرمکن در اطراف لواپراتور میباشند ، که هر چند ساعت لازم است وارد مدار شود و و برفکهایی که در اطراف اواپراتور جمع میشوند را ذوب نمایند . اگر این عمل صورت نگیرد برفک ها به دلیل انباشته شدن باعث عدم فعالیت ترموستات میشود و در نهایت سرمای یخچال خود را از دست میدهید .

اینجا از اهمیت تایمر مطلع میشود ، قطعه ای که هر 6 یا 8 ساعت در مدار قرار میگیرد و به هیتر المنت فرمان فعالیت میدهد ، در نظر داشته باشید که در زمان فعالیت موتور این قطعه در حالت خاموش میباشد .

توجه : در مدلهای جدید ، یخچال فریزرها بدون تایمر بوده و این عمل توسط برد الکترونیکی همراه با تنظیم دما انجام میگردد .

 

توجه : برای تعمیر یخچال و تعویض تایمر میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

Read More

انواع موتور یخچال

انواع کمپرسور یخچال

انواع موتور یخچال

انواع موتور یخچال یا همان انواع کمپرسور یخچال را برای شما با ذکر توضیحات کامل شرح داده ایم ، لطفا با حوصله به خواندن ادامه دهید . ابتدا در مورد کارکرد یک کمپرسور برای شما مطالبی بیان می کنیم .کمپرسور یک دستگاه مکانیکی است که حجم فشار گاز را کاهش می دهد.. کمپرسورها شبیه به پمپ هستند: هر دو فشار سیال را افزایش می دهند و هر دو می توانند مایع را از طریق یک لوله حمل کنند. همانطور که گازها فشرده می شوند، کمپرسور همچنین حجم گاز را کاهش می دهد. مایعات نسبتا ناپایدار هستند در حالی که برخی می توانند فشرده شوند، عمل اصلی یک پمپ فشار دادن و حمل مایعات است.بنابراین کمپرسور یخچال نقش بسیار مهمی دارد. در این مقاله در مورد شرکت های سازنده موتور یخچال برای شما صحبت کرده ایم.

انواع کمپرسور یخچال
انواع کمپرسور یخچال

توجه : شما عزیزان برای تعمیر یخچال در سراسر تهران یا تعویض موتور یخچال میتوانید با آی.پی امداد در ارتباط باشید .

توجه : شما عزیزان برای خرید انواع کمپرسور و ارسال آن به سراسر ایران میتوانید با شماره 09333336936 تماس حاصل نمایید .

Read More