چرا کولر گازی باد گرم میزند

چرا کولر گازی باد گرم می زند؟

Rating: 3.8/5. From 17 votes.
Please wait...

دلیل باد گرم کولرگازی

چرا کولر گازی باد گرم می زند؟

امروز در آی.پی امداد به سوال چرا کولر گازی باد گرم میزند پاسخ داده ایم.احتمالا برای شما هم پیش آمده است که پس از مدتی استفاده از کولر گازی احساس کنید کولر دیگر آن هوای خنک سابق را ندارد و یا باد گرم می زند. هر چقدر هم با تنظیم ولوم خنک کننده کولر گازی بازی کنید فایده ای ندارد و باز هم نتیجه مورد نظر شما از کولر دریافت نمی شود و این سوال برای شما پیش می آید که چرا کولر گازی باد گرم می زند؟

این مشکل دلایل متفاوتی دارد و پاسخ های زیادی میتوان برای این سوال که چرا کولر گازی باد گرم می زند آورد و هیچ تفاوتی هم ندارد که از کدام یک از انواع کولر های گازی استفاده می کنید.  برای عیب یابی و تعمیر کولر گازی باید به علائم آن توجه شود.

در این قسمت قصد داریم عمده ترین معایب کولر گازی که باعث می شود باد خروجی دستگاه گرم باشد را توضیح دهیم. قبل از آن توصیه می کنیم حتما از کارشناسان و متخصصین تعمیر کولر گازی برای تعمیرات این دستگاه ها استفاده کنید تا در صورت نیاز به اصلاحات اساسی بتوانند  خیلی زود مشکل شما را برطرف کنند.

برای شارژ کولر گازی , اطلاع از هزینه تعمیر کولرگازی , استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات کولرگازی تراست و همچنین برای تعمیر کولرگازی بلومبرگ , تعمیر کولرگازی اجنرال , تعمیر کولرگازی بکو با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

دلیل باد گرم کولر گازی کولر گازی برنامه سرویس و نگهداری نداشته است:

یکی از عمده ترین دلایلی که باعث می شود کولر ها خراب شوند و در واع یک پاسخ برای سوال چرا کولر گازی باد گرم میزند نداشتن برنامه بازدید دوره ای از کولر گازی است. برخی از افراد خیال می کنند همین که کولر گازی را نصب کنند کفایت می کند و باید هر بار به راحتی از آن بدون نگرانی استفاده کنند  این در حالی است که قبلا همه ما به یاد داریم که برای راه اندازی کولر های آبی حتما قبل از شروع کار انها با استفاده از روغن کاری موتور کولر و شستشو و یک آچار کشی حسابی کولر را برای استفاده در فصل گرما آماده می کردیم ولی این تفکر برای کولر های گازی کمتر دیده می شود در صورتیکه نیاز اولیه سلامت و کارکرد مناسب این کولر ها هم داشتن یک برنامه سرویس و نگهداری سالیانه می باشد.

وقتی به موقع کار بازدید و سرویس دوره ای کولر گازی انجام نشود گرد و غبار بر روی تجهیزات مکانیکی و الکترونیکی کولر می نشیند و باعث می شود دقت عملکرد آنها پایین بیاید.

چرا کولر گازی باد گرم میزند
سرویس کولر گازی

گرفتگی فیلتر هوا یکی از دلایل باد گرم کولر گازی

پاسخی دیگر برای اینکه چرا کولر گازی باد گرم میزند و یکی دیگر از دلایل گرم بودن باد کولر گازی کثیف شدن و گرفتگی فیلتر هوای کولر گازی با انواع گرد و غبار  می باشد. اگر فیلتر های کولر گازی کثیف شده باشند جریان هوا کند و کم می شود ،این گرفتگی باعث خواهد شد تا کویل های خنک کننده جریان هوا برفک بزنند  و این برفک ها  مسیر جریان هوا را بیشتر مسدود کنند. وقتی جریان باد به راحتی در مسیر کویل های خنک کننده حرکن نکند باد خروجی دستگاه کم و گرم می باشد. در این مواقع برای تعمیر کولر گازی باید اقدام به تعویض فیلتر کولر گازی و یا شستشوی ان با برس و کمی سرکه و آب و یا محلول مایع شستشو بکنید.

چرا کولر گازی باد گرم میزند
فیلتر کولر گازی

فن یا موتور فن سوخته است پاسخ چرا کولر گازی باد گرم میزند

فن یا موتور فن سوخته پاسخی برای اینکه چرا کولر گازی باد گرم میزند :در این حالت اگر فن کار نکند اصلا بادی در کار نیست و یا قطعی سیم دارد. با بررسی کارشناس تعمیر کولر گازی اگر عیب از فن بود در صورتیکه مشکل برقی باشد مرتفع و در غیر اینصورت باید فن و تعویض شود.

 

کولر گاز ندارد دلیل باد گرم کولر گازی

معمولا پس از مدتی کار کردن کمپرسور کولر گازی نیاز به شارژ گاز دارد. اگر این اتفاق نیافتد طبیعی است که خنک کنندگی دستگاه کم می شود زیرا کولر های گازی با استفاده از این گاز خنک می شوند.بنابراین این سوال پیش می آید که چرا کولر گازی باد گرم میزند .

البته همیشه دلیل خالی شدن گاز کارکرد طولانی مدت آن نیست، گاهی مسیر گاز دچار نشتی شده که باید به دقت بررسی و نشتی در ابتدا تعمیر شود  و سپس اقدام به شارژ گار کولر بشود.

برای شارژ کولر گازی حتما از گاز مناسب و توسط کارشناسان مطمئن و با تجربه این کار را انجام دهید.

چرا کولر گازی باد گرم میزند
شارژ گاز کولر گازی

کمپرسور علت باد گرم کولر گازی

کمپرسور به دلایل مختلفی می تواند خراب  شود و این خرابی انواع مختلفی دارد ، مثلا پیچ پروانه خنک کننده هرز شده باشد، رله خراب شده باشد، جریان برقی که دریافت می کند کم باشد و ... ولی هر آنچه که هست تاثیر این خرابی در گرم شدن باد کولر خود را نشان می دهد. بررسی دقیق مشکل کمپرسور یک موضوع بسیار حرفه ای است. از آنجایی که تعمیر کمپرسور کولر گازی عموما امکان کمی دارد اگر عیب از خود کمپرسور بود باید تعویض شود و هزینه زیادی دارد بنابراین توصیه می شود این کار را کارشناسان انجام دهند تا حتی المقدور بتوانید آن را تعمیر کنید.

چرا کولر گازی باد گرم میزند زیرا ولوم ترموستات ایراد دارد

گاهی میزان درجه دمایی که به ترموستات می دهید مناسب نیست. در این حالت ولوم خراب است و دمایی را که شما تنظیم می کنیم در واقع دمای مورد نظر کولر و خنکای مورد نظر شما نیست زیرا ولوم اشتباه می کند بنابراین این سوال پیش می آید که چرا کولر گازی باد گرم میزند . این مشکل دو جنبه دارد . یا خود ولوم خراب است و یا ترموستات ایراد دارد که مشکل احتمالا از سیم های رابط ترموستات باشد.

کارشناس عیب یابی و تعمیر کولر گازی باید قبل از مراجعه به کمپرسور ترموستات و اتصالات و سیم های آن را بررسی کند تا در صورت خرابی ولوم و یا ترموستات ان را تعمیر و یا تعویض کند.

 

اوپراتور برفک زده ولی باد داغ است یکی از دلایل باد گرم کولر گازی

چرا کولر گازی باد گرم میزند اپراتور برفک زده و معیوب پاسخ داد .را میتوان با خرابی کلید چند حالته ، خراب بودن فن ، هرز شدن پروانه اواپراتور، پاره شدن تسمه پروانه، بسته بودن ورودی هوا و ... همه می تواند دلیل یخ زدن اواپراتور و خنک نکردن کولر باشد.

ابتدا باید کلید چند حالته تست شود اگر کلید چند حالته سالم بود باید فن بررسی شود . خراب بودن پروانه اواپراتور یک نشانه کلیدی دیگر هم دارد. اگر باد خروجی کولر گرم بود و  صدای کولر هم زیاد شده باشد نشان از خرابی پروانه دارد . خرابی و پاره شدن تسمه هم تنها در مدل هایی اتفاق می افتد که دارای تسمه باشند و اغلب قدیمی تر هستند.

 

ورودی هوای کولر گرفته علت باد گرم کولر گازی

این مشکل یا به دلیل تعمیرات کولر گازی و یا تعمیرات ساختمان به وجود می آید و موجب ایجاد این سوال که چرا کولر گازی باد گرم میزند میشود . معمولا ضربه و یا فشاری باعث له شدن لوله مسی تامین هوا می شود. این له شدگی گاهی هم با سوراخ شدن و یا شکستن لوله همراه است. . وقتی لوله ها سوراخ شوند و یا بشکنند ذرات ساختمانی و خاک لوله را مسدود می کنند و عدم ورود و تامین هوا باعث می شود باد خروجی از کولر کیفیت لازم را نداشته باشد.

 

اورلود خراب است

اورلود بخصوص به دلیل اینکه اغلب در داخل کمپرسور است کاری تخصصی است و باید تعمیر اولود کولر گازی را حتما به متخصص بسپارید. زیرا باید پوسته کمپرسور پاره شود و اورلود خارج شود و تعمیر شود. البته همه مدل ها هم اینگونه نیستند و برخی از انها اورلود را در دسترس قرار می دهند.

خرابی استارت ، نصب نامناسب کولر گازی ، قرار دادن پنل خارجی کولر گازی در مکان نا مناسب ، اشتباه نصب و ... هم می تواند دلایلی برای گرم بودن باد کولر گازی باشند. برای بررسی این موضوع بهتر است به تخصص همکاران ما در شرکت تعمیر لوازم خانگی ای پی امداد اعتماد کنید.

شرکت تعمیر کولر گازی ای پی امداد با بیش از 50 سال تجربه موفق و حرفه ای خدماتی با ضمانت 12 ماهه و با استفاده از قطعات اصلی و اورجینال را به مشتریان خود در محل مشتریان ارائه خواهد داد و مشتریان ما می توانند در هر ساعت از شبانه روز با تماس با کارشناسان ما از خدمات ما بهره مند شوند.

شما هم همین امروز با تماس با ما و واگذاری تعمیر انواع کولر گازی خود به ما جزو مشتریان ما قرار گرفته و از تخفیف ها و خدمات ارزشمند شرکت تعمیر لوازم خانگی ای پی امداد بهره مند شوید.

33 دیدگاه

 • ایمان فبادی

  سلام کولر ما یه مدتیه که گاهی اوقات خود به خود حالت اف میگره بادش کم میشه دوباره شروع به کار میکنه جریان چیه

  Rating: 1.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، کولرگازی به حالت اتومات در میاد و مدتی روی فن میرود که طبیعی است .

   Rating: 2.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • سعدی شمسایی

  سلام. ما یک کولر گازی مرکزی پاناسونیک داریم که پارسال نصب شد. تا همین دیروز حسابی خنک میکرد. امروز صبح که از خواب پا شدیم دیدیم خاموش شده. شاید برق رفته. اما روشن که کردیم میبینیم داره باد گرم میکنه و درجه شو هم پایینتر میاریم تاثیری نداره. دلیلش چیه؟

  Rating: 2.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، خازن و گاز کولر پاناسونیک خود را چک نمایید .

   Rating: 5.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • ناشناس

  سلام.کولر رو دور بالا خنک میکند ولی رو دور پایین باد گرم میزند.علت آن چیست؟

  No votes yet.
  Please wait...
 • آوان

  سلام، کولر ما وقتی در حالت اتومات است (مثلا حدود ده دقیقه مخصوصا ظهر ها) هوای خیلی گرم داخل اتاق میدهد . اینکه در پیام بالا پاسخ دادید فن کار میکند ، درست . ولی این جوری که دوباره کولر باید همین هوای گرمو که تولید کرده سرد کنه. این برداشت ما اشتباهه یا کولر درست کار نمیکنه؟

  No votes yet.
  Please wait...
 • مهدی صابری

  کولر گازی ما از ساعت یک ظهر تا شب گرما میده،دقیقا زمانی که خیلی نیاز داریم،مشکلش چی میتونه باشه☹

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، کولرگازی شما نیاز به سرویس و شارژگاز دارد .

   Rating: 5.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • مهدی صابری

  کولر گازی ما از ساعت یک ظهر تا شب گرما میده،دقیقا زمانی که خیلی نیاز داریم،مشکلش چی میتونه باشه☹

  No votes yet.
  Please wait...
 • رضاسکالو

  سلام.کولر گازی ما وقتی روشن میکنیم باد خنکی داره ولی ده دقه بعدش وقتی روی فن رفت دیگه همونجور روی فن کار میکنه دیگه خنک نمیکنه

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، درجه مناسب را انتخاب نمایید و درجه روی 18 سرمای مطلوبی دارد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • محمد

  سلام کولرگازی روی سرماگذاشتم سرما نداره بعدگیج وصل کردم گیج ۲۵۰ نشون میده هرچی گاز کم میکنم گاز کم نمیشه مشکلش چیه به نظرشما

  Rating: 1.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
 • سجادامامی

  سلام کولر ما از ساعت 1 ببعد ا رو موتور میوفته ولی با صدای زیاد میوفته و باد گرم میده تو لطفا سریع جوابمو بدید چون مادرم یکم پیر و مرض و خیلی اذیت میشه باتشکر

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، خازن کولرگازی خود را تعویض نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • میلاد اسکندری

  سلام کولردوتیکه ۱۲هزار دارم بعد از کمی کار کردن یه دفعه باد گرم میزند

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، کولرگازی شما اتومات میکند و مشکلی ندارد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • یاسر فرقانی

  سلام پنل داخلی کولر ما یک قسمتش باد سرد میزنه دو قسمت دیگه که از لوله ی ورود و خروج دورتره باد گرم میده علتش چیه؟

  No votes yet.
  Please wait...
 • علی رضایی

  با سلام . اسپلیت سی هزار دارم ، یک سال عاااالی برام کار کرده .. حالا اومدم روشن کنم ، بادش گرم بود و یهو خاموش میشد . نصاب اوردم خازن عوض کرد و گاز گذاشت روش اما همچنان بادش از باد کولر ابی هم خنکی کمتری داره . قبلا وقتی در های داخلی خونه رو باز میذاشتیم ، کل فضای صد متر مربعی خنمون رو رو خنک خنک میکرد . اما الان در های داخلی رو باید ببندیم و فقط همون هال پذیرایی بیست و چهار متری رو میتونه کمی خنک کنه . از لحاظ تمیز بودن فیلتر هم تمیزه … لطفا راهنمایی کنید

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، مشکل کولرگازی شما همان گاز یا خازن میباشد ، مشکل به درستی حل نشده است .

   Rating: 2.5/5. From 2 votes.
   Please wait...
 • احمد شعبانی

  سلام کولر 24000 اجنرال دارم،ولتاژ برق ورودی دستگاه حدود 180 ولت هست ولی تو این چند روز که نصب کردم مشکلی نداشته،به نظرتون به همین صورت کار میکنه یا احتمال خراب شدن کمپرسور وجود داره

  No votes yet.
  Please wait...
 • یاسر حسینی

  سلام اسپیلت کنوود ۳۰۰۰۰باد گرم میزنه و خوب خنک نمیکنه ودانه های سیاه ازش میریزه.

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، فیلترهای پنل کولرگازی کنوود خود را تمیز نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • یاسر حسینی

  سلام اسپیلت کنوود ۳۰۰۰۰باد گرم میزنه.ازش دونه های سیاه میاد بیرون.

  No votes yet.
  Please wait...
 • سید مجتبی

  سلام، یه کولر اجنرال 24000 امسال گذاشتم تو سالن بعد از یه مدتی که خنک میکنه بادش گرم میشه و با کنترل هم هیچ فرقی نمیکنه، یه مدت که خاموش باشه دوباره خنک میکنه ، دوتا 12000 دیگه هم دارم ولی اونا مشکلی ندارند، علت چیه؟با تشکر

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، اتومات میکنه و نسبت به درجه هوا سرد میکنه

   No votes yet.
   Please wait...
 • بهزاد غیبی

  گاز اشتباه زدم.۱۳۴Rهوا گرم زد.گاز را تخلیه کردم.گاز خودش را زدم ولی خنک نمیکند

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، موتور کولرگازی را چک نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • یاسر حسینی

  سلام شیر برقی کولر خراب شده کنوود ۳۰۰۰۰ راه حل چیست . هزینه تعمیر یا عوض کردن چقدر در میاد. و باد گرم میزنه.

  No votes yet.
  Please wait...
 • حمید رضا

  سلام ۲۱ تیر ۱۳۹۷
  من ۲ ماه قبل برای اتاق ۳×۴ کولر ۹۰۰۰ تراست خریدم تا ۲ روز پیش خوب بود و باد خیلی سردی داشت و دما روی ۲۱ میزاشتم و دور پایین ولی یکدفعه از اون حالت باد سرد تبدیل شده به باد ولرم نه سرد و نه گرم مشگل چیه؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، چک کنید بببینید نشتی گاز ندارید .

   Rating: 5.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • محسن سعادت

  سلام24000هایسنس خریدیم اما اصلا پرتاب باد نداره و خنک هم زیاد نمی کنه آیا ارتفاع ساختمان هم تاثیری روی سرماییش داردعلت چیست؟

  No votes yet.
  Please wait...
 • محسن بمی

  سلام24000هایسنس خریدیم اما اصلا پرتاب باد نداره و خنک هم زیاد نمی کنه آیا ارتفاع ساختمان هم تاثیری روی سرماییش داردعلت چیست؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، کولرگازی هایسنس شما نیاز به سرویس دارد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • یک دیدگاه بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.