علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی

Rating: 3.3/5. From 3 votes.
Please wait...

علت نشت آب ماشین لباسشویی

علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی :

علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی از مهم ترین طلاعاتی است که باید در استفاده از لباسشویی بدانید زیرا یکی از مشکلاتی که در استفاده از ماشین لباسشویی از هر برندی ممکن است با آن مواجه شوید همین مشکل است.ما در آی.پی امداد چند علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی را برای شما آورده ایم تا این دانش را بدست آورید. توجه داشته باشید اگر تخصصی در تعمیرات ندارید در صورت مواجه شدن با این مشکل حتما با تعمیر کار لباسشویی برای تعمیر لباسشویی خود تماس بگیرید. توجه داشته باشید برای تماس با نمایندگی اولویت با نمایندگی برند لباسشویی شما است به عنوان مثال: نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی بوش , نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی زیمنس , نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ و..... میتوان از نشتی آب ماشین لباسشویی به عنوان یک فاجعه نام برد.به همین دلیل در اینجا به چند علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی پرداخته ایم.در حالی ممکن است شما نگران از تعمیر چنین مشکلی باشید بسیاری از مشتریان با همین راهنمایی درباره علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی توانسته اند مشکل خود را حل کنند.

1.شیلنگ لباسشویی اولین علت نشت از زیر ماشین لباسشویی:

پیشه پا افتاده ترین و ساده ترین علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی شیلنگ دستگاه است.اگر لباسشویی شما نشت دارد ابتدا شیلنگ لباسشویی را چک کنید.شیلنگ های مختلفی در ماشین لباسشویی وجود دارد و شایع ترین آنها شیلنگ های تخلیه و شیلنگ آب ورودی است. شیلنگ ورودی آب منبع تغذیه آب را به لوله کشی اصلی منزل وصل میکند و در پشت ماشین لباسشویی قرار دارد.

علت نشت از زیر ماشین لباسشویی
شیلنگ لباسشویی اولین علت نشت از زیر ماشین لباسشویی

ابتدا چک کنید که اتصال این دوشیلنگ به درستی با لباسشویی برقرار است و شیلنگ علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی نیست.شیلنگ تخلیه نیز در عقب ماشین لباسشویی قرار گرفته است. علاوه بر این دو شیلنگ ماشین لباسشویی داری شیلنگ داخلی نیز است که سوپاپ ورودی را به وان متصل میکند.معیوب شدن این نیز میتواند جزو علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی به حساب بیاید.با بلند کردن صفحه بالایی لباسشویی شیلنگ را برای اطمینان از سایش یا پارگی بررسی کنید. همچنین اجزای دیگر سیستم ورودی آب مانند سیفون یا مونتاژ تزریق باطری را برای پیدا کردن علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی بررسی کنید. در صورتی آب در طول چرخه از دستگاه نشت کند باید مخزن مواد شوینده را بررسی کنید زیرا در طول چرخه آب وارد این قسمت شده و باعث ورود مواد شوینده به ماشین لباسشویی میشود.

2.پمپ لباسشویی دومین علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی:

پمپ تخلیه آب یکی از بخش های مهم لباسشویی استکه آب را از لباسشویی خارج میکند.این پمپ میتواند تسمه ای,درایو مستقیم و یا الکتریکی باشد.اگر در طول چرخه شستشو نشتی آب را شاهد باشید میتوان حدس زد معیوب شدن پمپ تخلیه علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی است.بنابراین باید پمپ تخلیه و شیلنگ های متصل به آن را بررسی کنید و به دنبال علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی بگردید.

علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی
پمپ لباسشویی دومین علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی

اگر نشت ناشی از مشکلات پمپ باشد باید پمپ را تعویض کنید.پمپ تخلیه به طور معمول در قسمت پایین و جلوی لباسشویی قرار میگیرد و یا به درایو متصل است.شما به راحتی با باز کردن پنل جلویی لباسشویی میتوانید به آن دسترسی پیدا کنید. توجه داشته باشید قبل از اقدام به بررسی پمپ برق دستگاه را قطع کنید.(برای تعویض پمپ تخلیه لباسشویی در صفحه تعویض پمپ تخلیه لباسشویی شما را به طور دقیق راهنمایی کرده ایم.)

3.دریچه ورودی آب سومین علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی:

وظیفه دریچه ورودی آب ماشین لباسشویی که از آن به عنوان سومین علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی نام بردیم کنترل ورود آب گرم و سرد از به داخل لباسشویی است.این شیر در پشت ماشین لباسشویی قرار دارد که شیلنگی به آن متصل شده است که از پنل عقب وارد دستگاه میشود. بنابراین باید دریچه ورودی و شیلنگ های متل به آن را بررسی کنید تا از نبود هر گونه ترک خوردگی و آسیب دیدگی شیلنگ و دریچه اطمینان حاصل کنید و بتواندی با اطمینان بگویید علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی از دریچه ورودی نمیباشد.قبل از انجام هر کاری برق دستگاه را قطع کنید.

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

19 دیدگاه

 • سید محمد گلدان ساز

  سلام، صفحه مشبک بالای مخزن پودر که آب را روی پودر خشک می ریزد در اثر مرور زمان میله تغییر مسیر آبش نازک می شود و یا جای حرکتش ساب می رود و از آنجا آب خارج می شود ورود اتاقک دیگ می ریزد و زیرماشی
  می چکد

  Rating: 3.8/5. From 5 votes.
  Please wait...
 • رمضانی

  با سلام و احترام لباسشویی زیمنسو به خاطر نشتی از زیر لاستیک دور درب بازکردم دیدم لاستیک سالمه دیگو و قتی میچرخونم برخورد میکنه به لاستیک دور درب و سایش ایجاد میکنه پنل و کل پوشش جلوی لباسشویی رو دراوردم دیدم دیگ یه مقدار کج وایستاده موقع چرخش هم صاف نیچرخه لنبر داره میشه علت را بفرمایید سپاسگزارشماهستم

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، فنرهای دور لاستیک را درست جا ننداختید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • حسن فرجی

  با عرض سلام
  من لباس شویی بوش دارم که ارور f-23 میدهد درپوش پشت لباسشویی را باز کردم و لباسشویی را در سرویس قرار دادم که مشاهده کردم در مرحله ابشکی اب از قسمت بالای دیگ سمت چپ نشت می کند هرچه نگاه کردم محل نشتی را ندیدم با توجه به مشکل حمل و نقل چون در طبقه بالا هستیم و عدم مراجعه سرویس کار به خانه لطفا” راهنمایی فرمایید با تشکر

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، نیازی به حمل و نقل نیست ، تعمیرکار لباسشویی بوش در محل به رفع عیبمیپردازد . از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • ناهید فقیهی

  باسلام . ماشین لباسشویی دوو دارم . ۱- گاهی اوقات در حین عملیات شستن آب و مواد شوینده را بیرون میریزد و کف آشپزخانه پر از آب میشود.
  ۲-یکی دوبار اتفاق افتاده ماشین کار میکند و به ظاهر تمام عملیات شستشو را انجام میدهد وبا آلارم پایان شستشو مواجه میشویم وقتی برای برداشت لباس میرویم میبینیم که لباسها خشک است و اصلا ماشین هیچ کاری نکرده حتی پودر هم نریخته و فقط لباسها را بدون پودر و آب میچرخاند . علت چیست ؟ لطفا راهنمایی کتید . متشکرم

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، شیربرقی لباسشویی دوو خود را چک نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • حسن زنگویی

  سلام
  لباسشویی ما کنوود است وموقع خشک کردن از زیر ش آب میریزه فقط موقع خشک کردن که دور لباسشویی بالاست علت چیست ممنون میشم راهنمایی کنید

  Rating: 1.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، خرطومی زیر لباسشویی کنوود خود را چک نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • مقداد

  سلام لباسشویی دوو داریم ی شلنگ زیر موتور لباسشویی هست که مشخص نیست از کجا قطع شده و هنگام کار ماشین از زیر ماشین آب میره این شلنگ به کجا باید وصل بشه؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام لباسشویی را برگردانید مشخص میشود .

   No votes yet.
   Please wait...
 • فاطمه تیمورنیا

  لباسشویی بوش داریم دوساله خریدیم امروز یه دفه اب اززیرش بیرون اومده علت چیه

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، خرطومی های لباسشویی بوش خود را چک نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • مهدی

  با سلام
  ماشین لباسشویی من ال جی هست و از زیر محفظه پودر در زمان آبگیری نشتی دارد . میشه راهنمایی کنید لطفا؟ ممنون

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، شیلنگ پشت جاپودری چک شود .

   No votes yet.
   Please wait...
 • مهدی اسلانی

  سلام ماشین لباسشویی ارج مدل قدیم داریم از منفذ پایین قسمت تخلیه و آشغالگیری ماشین آب میریزد نشتی دارد درصورتیکه واشر آن را تعویض کردیم و با نوار تفلون خوب بستیم لطفا ج بدید چیکار باید کنم دیگه ؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ف خرطومی زیر لباسشویی ارج خود را چک نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • مریم

  با سلام.
  ماشین لباسشویی سامسونگ ، امروز ماشین رو در شستشویی مخزن Eco Drum Clean گذاشتم بعد از بیست دقیقه در زمان شستشو دیدم از زیر ماشین نشتی میده ،علت چیه میشه راهنمایی بفرماید .
  باتشکر

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، شیلنگهای زیر لباسشویی سامسونگ خود را چک نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • یک دیدگاه بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.