علت خراب شدن ماکروفر

عیب یابی ماکروفر

عیب یابی ماکروفر و سوالات متداول و معمولی که برای مردم در ارتباط با تعمیر مایکروفر به وجود می آید و جواب آنها به شرح زیر می باشد .

سوالات متداول مایکروفر

1:آیا مایکروفر شما غذا را گرم نمیکند؟

چرا ماکروفر غذا را گرم نمیکندعلت : هنگامی که مایکروفر شما گرم نکند میتواند علتهای زیادی داشته باشد که تکنسین موظف است موارد زیر را چک کند.

1:لامپ 2 : دیود 3 : خازن 4 : ترانش های ولتاژ 5 : برد

2:آیا ظرف داخل مایکروفر شما نمی چرخد؟

موتور صففحه گردون ماکروفر ( ظرف داخل ماکروفر نمیچرخد )علت : موتور صفحه گردون کف مایکروفر باید تعویض شود.

3: آیا گریل مایکروفر شما کار نمی کند؟

گریل ماکروفر کار نمیکند ، عیب یابی ماکروفرعلت : المنت ، ترموستات و برد میتواند باشد .

4:آیا مایکروفر شما جرقه میزند؟

ماکروفر جرقه میزند ، عیب یابی

علت : هنگامی که مایکروفر جرقه میزند میتواند مشکل از لامپ مگنتران باشد یا اینکه فلزی داخل دستگاه باشد و یا اینکه صفحه میکا نیاز به تعویض داشته باشد .

5: آیا مایکروفر شما روشن نمی شود؟

ماکروفر روشن نمیشود ، عیب یابیعلت : علت اینکه مایکروفر روشن نمی شود یعنی برد فرمان نمی دهد و طبیعتا برد نیاز به تعمیر دارد.

6: آیا کلید های پنل مایکروفر شما کار نمی کند؟

پنل ماکروفر کار نمیکند ، عیب یابیعلت : برد مشکل دارد.

7 : آیا غذا در مایکروفر شما مانده و درب مایکروفر شما بسته شده و دیگر باز نمیشود ؟

میکروسویئچ درب ماکروفر ، عیب یابیعلت : میکروسوئیچ درب مایکروفر شما خراب است .

8 : آیا تفاوت مایکروفر با سولاردام را میدانید ؟

برای اطلاع از تفاوت مایکروفر با سولاردام اینجا کلیک نمایید .

9 : آیا تمایل به دانستن توصیه های پزشکی درباره مایکروفر دارید ؟

جهت اطلاعات بیشتر توصیه های پزشکی درباره مایکروفر اینجا کلیک نمایید .

10 : آیا میدانید برای گرم کردن غذا از چه ظروفی باید استفاده کرد ؟

جهت اطلاعات بیشتر درباره اینکه هر نوع غذا را با چه ظروفی و چگونه میتوان در مایکروفر گرم کرد اینجا را کلیک نمایید .

11 : آیا تاثیر مایکروفر بر کیفیت غذا را میدانید ؟

جهت اطلاعات بیشتر درباره تاثیر مایکروفر بر کیفیت غذا اینجا کلیک نمایید .

چگونه ماکروفر خود را تعمیر کنیم ؟

چگونه مایکروفر را تعمیر کنیم

برای اینکه خودمان اقدام به تعمیرات ماکروفر بپردازیم نیاز به : اهم سنج ، پیچ گوشتی ، فیوز کش ، دفتر یادداشت داریم .

مایکروفر گواهی ست برای نبوغ و خلاقیت انسان . اینکه انسان بتواند تصور کند که می تواند غذا را بدون استفاده از آتش یا قرار دادن در فر گرم کرد ، شگفت انگیز است . مایکروفر معجزه علم است .

احتمالا شما چون مایکروفرتان مانند قبل کار نمی کند و یا اصلا کار نمی کند ، این مقاله را می خوانید . بعضی از مشکلات مایکروفر را می توانید خیلی سریع و با قیمت پایین خودتان حل کنید . برای این کار به یک ولت-اهم سنج نیاز دارید که در اکثر ابزار آلات فروشی ها قابل دسترس هستند . برای اینکه یادتان بماند کدام پیچ متعلق به کجاست ،  از دفترچه یادداشت استفاده کنید. به جز در موارد خاص ، همیشه دستگاه را قبل از عیب یابی از برق بکشید . حالا ببینیم چطور می توانیم مشکل را حل کنیم .

 • نکته: قبل از لمس هر گونه قطعه داخلی ، از تخلیه شدن خازن اطمینان حاصل کنید . خازن ولتاژ اضافی را ذخیره کرده و حتی اگر دستگاه به برق نباشد ، می تواند خطرناک باشد. برای تخلیه ی خازن نیاز به یک مقاومت سیمی با نرخ 2وات-20000 اهم و یک جفت سیم اتصال دهنده که در انتها دارای گیره سوسماری باشند، دارید. یک سیم را به هر دو سر مقاومت وصل کنید. یکی از سیم های اتصال دهنده را به قسمت فلزی پیچ گوشتی وصل کنید و سیم دیگر را به یکی از پایانه های خازن متصل کنید. حالا نوک پیچ گوشتی را به پایانه دیگر بزنید. ممکن است جرقه ای کوچک ایجاد شود.  اگر خازن سه پایانه داشت، همین کار را برای پایانه وسط و هر پایانه خارجی تکرار کنید.
 1. مایکروفر اصلا روشن نمی شود ، چرا ماکروفر روشن نمیشود ؟

مایکروفر رو از برق بکشید و ولتاژ رو در پریز چک کنید. ابتدا، کابل برق را از نظر هر گونه علامت آسیب و سوختگی بررسی کنید. به علت وجود همه وسایل ایمنی در مایکروفر، هر کدام از آنها می تواند علت مشکل باشد. اما قبل از بازرسی دقیق تر باید بدنه خارجی مایکروفر را بردارید. پیج ها را از زیر و پشت مایکروفر باز کرده و بدنه را بیرون بکشید.

با بیرون کشیدن فیوز با فیوز کش بررسی کنید که از کار نیفتاده باشد. آن را روی یک دستمال بگذارید که غلت نخورد. سپس  ولت-اهم سنج را که روی RX1 تنظیم شده، بر انتهای فیوز قرار دهید. ولت-اهم سنج باید عدد صفر را نشان دهد. اگر صفر نبود، فیوز را تعویض کنید.

ممکن است مشکل از کلید در ( سنسور در ماکروفر ) باشد.  آن را پیدا کرده و سیم هایش را جدا کنید. با ولت-اهم سنج تنظیم شده روی RX1 پایانه ها را بررسی کنید. عدد نمایش داده شده در حالت در باز بی نهایت و در حالت در بسته صفر خواهد بود. در غیر این صورت، آن را تعویض کنید. هر دو کلیدهای در را چک کنید.

ممکن است منشا مشکل موتور فن باشد. فن را پید کرده و سیم هایش را جدا کنید. دوباره با ولت-اهم سنج تنظیم شده روی RX1 پایانه ها را بررسی کنید. اگر عدد بی نهایت نشان داده شد، آن را تعویض کنید.

 1. مایکروفر مدام فیوز می سوزاند

فیوز ماکروفر ، عیب یابیفیوز ماکروفر ، عیب یابی

همانطور که در بالا توضیح داده شد، کلیدهای در را چک کنید. خازن یا دیود ممکن است مشکل داشته باشند. با روشی که که شرح داده شد، خازن را تخلیه الکتریکی کرده و پس از جدا کردن سیم ها و تنظیم کردن ولت-اهم متر برRX100، پایانه ها را بررسی کنید. عدد نمایش داده شده باید ابتدا با اهم پایین شروع شده و به بی نهایت افزایش یابد . سیم ها را معکوس کرده و دوباره امتحان کنید. عددها همانگونه که گفتیم باید از مقدار کم به بی نهایت افزایش یابد در غیر این صورت، مشکل را پیدا کرده اید .

برای تست کردن دیود، آن را از دستگاه و خازن جدا کنید. با ولت-اهم متری که از قبل رویRX100  تنظیم کرده اید، سیم ها را بررسی کنید. بعد پروب ها را برعکس کرده و دوباره تست کنید. باید یک حالت بی نهایت را نشان داده و حالت دیگر اهم پایین را نشان دهد. مشکل دیگر می تواند خرابی مگنترون باشد. ولی به علت حساسیت این قطعه بهتر است این مورد را به افراد متخصص بسپارید.

 1. مایکروفر با سرعت پایین و غیر یکنواخت غذا را می پزد

 ولتاژ را در پریز چک کنید . اگر مقدار آن کمتر از 115 ولت است، مشکلی در سرویس برقی و یا مدار شکن وجود دارد . موتور صفحه گردان هم می تواند یکی از عوامل مشکل باشد. برای چک کردن آن مایکرو فر را برگردانده و گریل زیرین را جدا کنید. ولت-اهم متر را رویRX1  تنظیم کرده و یک سیم را از پایانه های موتور صفحه گردان جدا کرده و سپس پایانه ها را با پروب بازرسی کنید . اگر عدد نشان داده شده بی نهایت بود، موتور را تعویض کنید. مگنترون و هدایت کننده ی موج هم ممکن است منبع مشکل باشند ولی باید توسط فردی متخصص بررسی شوند.

 1. مایکروفر روشن می شود ولی عمل پخت را انجام نمی دهد

برای حل این مشکل، ابتدا باید قطع کننده های گرما را در فر و مگنترون چک کنید. قطع کننده های گرما قطعات دیسکی شکلی هستند که با یک سیم به فر و یا به مگنترون وصل شده اند. یک سیم را جدا کرده و ولت-اهم متر را رویRX1  تنظیم کنید. سپس پایانه ها را بررسی کنید تا عدد صفر را نشان دهند. اگر عدد درست نبود، نیاز به تعویض دارد. باید هر دو تا قطع کننده ی گرما را چک کنید.

اگر قطع کننده های گرما مشکلی نداشتند، خازن و یا دیود را همانطور که در بالا شرح داده شد، بررسی کنید. ممکن است مشکل از مگنترون یا مبدل باشد ولی باید توسط افراد متخصص چک شوند.

این موارد ساده ترین و کم هزینه ترین مشکلات مایکروفرها بودند. هر مشکل دیگری که در اینجا ذکر نشده است، به احتمال زیاد نیاز به بازرسی تخصصی دارد. همیشه وقتی برای تعویض قطعات به مغازه می روید، برند و مدل دستگاه خود را یادادشت کنید . 

عیب یابی مایکروویو

چرا مایکروویو خراب شده است ؟ چرا مایکروویو کار نمیکند ؟ برای آموزش تعمیرات مایکروویو چه باید کرد ؟

 • لامپ مایکروویو کار نمی کند
 • دلیل اول: ممکن است خود لامپ سوخته باشد. قبل از تعویض قطعات دیگر ، لامپ را تعویض کنید.
 • دلیل دوم: سیم ها، سوکت ها، و لامپ را بررسی کنید. اگر این قطعات مشکلی نداشتند، با مولتی متر برد کنترل را چک کنید تا مطمئن شوید که به سوکت های لامپ ولتاژ درستی می فرستد. اکر برد کنترل ولتاژ کافی به سوکت لامپ نمی رساند، آن را تعویض کنید.
 • دلیل سوم: اگر بعد از تعویض لامپ همچنان مشکل وجود داشت، با مولتی متر سوکت ها را از نظر پیوستگی چک کنید و اگر پیوستگی نداشتند، آن ها را تعویض کنید.
 • مایکروویو بعد از چند ثانیه خاموش می شود
 • دلیل اول: کلید در ممکن است بلافاصله از کار بیفتد. کلیدهای در را از نظر وجود علائم داغ شدگی بیش از حد، خم شدن و یا سوختگی چک کنید. اگر این علائم را مشاهده نکردید، با استفاده از مولتی متر کلید را از نظر پیوستگی چک کنید. اگر کلید دارای ایراد ظاهری و یا عدم پیوستگی بود، آن را تعویض کنید.
 • دلیل دوم: برد کنترل معمولا به اشتباه منبع خرابی شناسایی می شود. ابتدا قطعات محتمل دیگر مانند کلید در را بررسی کنید و سپس اگر همه اجزا درست کار می کردند، برد کنترل را تعویض کنید.
 • دلیل سوم: برای تشخیص اینکه صفحه لمسی و یا پنل کنترل خراب هستند، همه دکمه های روی پنل کنترل را فشار دهید. اگر بعضی از دکمه ها درست کار کردند و بقیه نه، صفحه لمسی و پنل کنترل را تعویض کنید.
 • صفحه نمایش مایکروویو کار نمی کند

دلیل: اگر صفحه نمایش به صورت مقطعی از کار می افتد، برد نمایشگر محتمل ترین دلیل این مشکل می تواند باشد. اما اگر صفحه نمایشگر اصلا کار نمی کند، برد کنترل و یا برد نمایشگر ممکن است خراب باشند

عیب یابی ماکروفر در شمیرانات تهران

(20 خط) : 26154968

عیب یابی ماکروفر در شمال تهران

(20 خط) : 22729703 

عیب یابی ماکروفر در مرکز تهران

(20 خط) :88959591

عیب یابی ماکروفر در غرب تهران

(20 خط) : 44840509 

عیب یابی ماکروفر در سعادت آباد و شهرک غرب تهران

(20 خط) : 5-88972002

عیب یابی ماکروفر در جنوب تهران

(20 خط) : 66715774

نمایندگی تعمیرات مایکروفر

تعمیر ماکروفر آاگ ،  تعمیر ماکروفر بوش ، تعمیر ماکروفر دوو ،  تعمیر ماکروفر جنرال الکتریک ،  تعمیر ماکروفر آدمیرال ، تعمیر ماکروفر سامسونگ ، تعمیر ماکروفر ال جی ،  تعمیر ماکروفر بکو ، تعمیر ماکروفر زیمنس ، تعمیر ماکروفر باگنشت ،  تعمیر ماکروفر کنوود ، تعمیر ماکروفر وستینگهاوس ، تعمیر ماکروفر ایندزیت ، تعمیر ماکروفر فریجیدر ، تعمیر ماکروفر اسنوا ، تعمیر ماکروفر بلومبرگ ،  تعمیر ماکروفر کن مور