راهنمای فارسی لباسشویی اوشن

راهنمای فارسی لباسشویی اوشن

دفترچه آموزش راهنمای استفاده لباسشویی اوشن

راهنمای فارسی لباسشویی اوشن

راهنمای فارسی لباسشویی اوشن یا دفترچه آموزش راهنمای استفاده از لباسشویی اوشن را برای شما عزیزان شرح داده ایم تا با رعایت این موارد کمتر نیازمند تعمیر لباسشویی اوشن شوید .

دفترچه راهنمای استفاده لباسشویی اوشن
دفترچه راهنمای استفاده لباسشویی اوشن

برای استفاده درست و بهینه از هر وسیله ای لازم است به راهنمایی که برای آن دستگاه تهیه شده است رجوع کنید تا با استفاده اشتباه باعث اختلال در کاکرد دستگاه یا ایجاد مشکلات و آسیب به وسیله نشوید ، از جمله وسایلی که پر کاربرد است ماشین لباسشویی است و برای این که بتوانید استفاده طولانی مدتی از ماشین داشته باشید باید عملکرد آن را با توجه به آپشن های تعبیه شده و برنامه های تعبیه شده بدانید هم چنین نحوه تمیز کردن ماشین لباسشویی که برای استفاده بهینه بسیار حائر اهمیت است ، در این مقاله همین موارد پرداخته شده است تا هزینه های شما را از تعمیرات لباسشویی اوشن کاهش دهد .

دکمه های پانل ماشین لباسشویی اوشن

در صفحه راهنمای فارسی لباسشویی اوشن به نحوه کارکردن دکمه های پانل لباسشویی اوشن میپردازیم .

 • دکه شروع / توقف : برای شروع شستشو یا مکث عملیات شستشو این دکمه را فشار دهید . اگر دکمه توقف را حین کاکرد ماشین لباسشویی بزنید پس از سپری شدن 5 دقیقه ماشین لباسشویی اوشن خاموش می شود ، با فشردن دکمه برای توقف درب ماشین لباسشویی تا 2 دقیقه باز نخواهد شد .
 • دکمه پیش شستشو یا شستشوی مقدماتی : برای لباس های بسیار کثیف مناسب است با انتخاب این گزینه لباس ها خیس می شوند .
 • ضد چروک : برای این که لباس ها حین شستشو کم تر چروک شوند این گزینه را انتخاب کنید .
 • قفل کودک لباسشویی اوشن : قفل کودک این گونه عمل می کند که از تغییرات ناخواسته تنظیمات ماشین لباسشویی اوشن در حال کارکرد توسط کودک جلوگیری می کند. برای فعال شدن قفل کودک دکمه های medic rinse و pre wash را با هم فشار دهید .
 • شستشوی استوانه شستشو : این آپشن برای شستشوی دیگ شستشو می باشد ماهی یک بار از این برنامه استفاده کنید تا کثیفی ها و رسوبات از بین بروند .
 • خشک کن لباسشویی اوشن : با فشردن دکمه spin سرعت خشک کن قابل تنظیم است .
 • تنظیم دمای آب لباسشویی اوشن : با فشردن دکمه temp تنظیمات دمای شستشو قابل اجرا است
 • شروع با تأخیر : با فشردن این دکمه می توانید شروع کارکرد ماشین لباسشویی اوشن را از زمان 3 ساعت تا 19 ساعت به تأخیر بیاندازید

صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی اوشن در تمام مراحل شستشو را گزارش می دهد و بر روی صفحه نمایان می شود و در پایان کارکرد کلمه end را نشان می دهد و هم چنین در صورت وجود خرابی در قطعات ماشین لباسشویی و مشکلات حاصل از عملکرد ناصحیح ماشین ، ارورهایی بر روی صفحه نمایش ظاهر می گردد که با مراجعه به دفترچه راهنما به سهولت می توانید عیب یابی کرده و برای رفع کد خطاها دستورات لازم را اجرا کنید .

برنامه های شستشو ماشین لباسشویی اوشن

در صفحه راهنمای فارسی لباسشویی اوشن به نحوه کارکردن برنامه های شستشو لباسشویی اوشن میپردازیم .

 1. کتان : برای لباس های کتان نسبتا کثیف و لباس زیر مناسب است ، دمای این برنامه 95-60 درجه سانتی گراد است .
 2. کتان اقتصادی: با مصرف انرژی کم عملکرد شستشوی با کیفیتب را ارائه می دهد و دما در این برنامه 60-40 درجه سانتی گراد می باشد .
 3. ضدچروک : ماشین لباسشویی با تغییر چرخش دیگ شستشو باعث به حداقل رسیدن میزان چروک البسه می شود ، این برنامه برای شستشوی البسه روزانه که پس از شستشو چروک می شوند مناسب است در این صورت دیگر نیازی به اتوکشی نمی باشد برای لباس های با جنس پلی استر و اکرلیک مناسب است و دمای این برنامه 60-40 درجه می باشد .
 4. ترکیبی : برای شستشوی لباس های مختلف با هم مناسب است ( لباس های ابریشمی ، پشمی و پرده ها و لباس های رنگ دهنده از این برنامه مستثنی هستند ) دمای آب در این برنامه شستشو 40 درجه سانتی گراد می باشد .
 5. 30 دقیقه ای با سرعت بالا : این برنامه برای لباس هایی که کثیفی متوسطی دارند و هم چنین در صورت کم بودن مقدار لباس ها مناسب است ، دما 40-30 درجه ی باشد .
 6. پشمی : مناسب برای شستشو البسه پشمی که قابل شستشو با ماشین لباسشویی هستند دما نیز 40 درجه است .
 7. آب کشی + خشک کن (چرخشی) : لباس هایی که فقط به آب کشی نیاز دارند یا آبکشی اضافه برای لباس هایی که شستشو با نرم کننده انجام شده است .
 8. شستشوی دستی / ظریف : برای لباس های ظریف مانند لباس زیر و بلوز های حریر مناسب است تا بافت لباس که حساس است خراب نشود ، شستشو با دمای 40-30 انجام می گیرد .
 9. ورزشی: مناسب برای شستشوی لباس های ورزشی و کتانی های ورزشی است دما نیز برای انجام این برنامه 40 درجه می باشد .
 10. لباس کودک : این برنامه برای شستشوی البسه کودکان بسیار مناسب است و مواد شوینده را با آبکشی پر قدرت به خوبی از لباس ها پاک می کند و از پوست کودکان مراقبت می کند دمای این برنامه 95-60 درجه سانتی گراد می باشد .
 11. ضد حساسیت : این برنامه مواد شوینده را به صورت موثری از روی لباس ها پاک می کند و برای لباس هایی که مستقیم با پوست تماس دارد مناسب است مثل حوله ها و رو بالشتی ها دستمال و لباس های زیر ، هم چنین افرادی که به مواد شوینده آلرژی دارند و پوست حساس تری نسبت به دیگران دارند و دمای آب در این برنامه شستشو 60-40 درجه می باشد .

توجه : چنانچه نیاز به خدمات برای لباسشویی اوشن خود داشتید با بهره گیری از خدمات نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی اوشن میتوانید به افزایش طول عمر لباسشویی خود کمک نمایید .

راهنمای تمیز کردن ماشین لباسشویی اوشن

در صفحه راهنمای فارسی لباسشویی اوشن به نحوه راهنمای تمیزکردن لباسشویی اوشن میپردازیم .

برای این که استفاده بهینه از ماشین لباسشویی اوشن داشته باشید باید مرتبا آن را تمیز کنید ، برای تمیز کردن سطح بیرونی ماشین لباسشویی ابتدا جریان برق را قطع کنید و از آب نسبتا گرم و مواد شوینده خنثی استفاده کنید و با دستمال نرم خشک کنید ، در صورت وجود لکه ها از خراشیدن آن ها به وسیله اجسام تیز جدا بپرهیزید و از الکل و تینر نیز برای پاک کردن لکه ها استفاده نکنید ؛ برای پاک کردن داخل ماشین لباسشویی دو شاخه ماشین لباسشویی اوشن را از پریز بکشید و با تمیز کردن لاستیک دور درب و شیشه درب شروع کنید با دستمال نرم آن را پاک کنید و سپس خشک نمایید زیرا رطوبت در این قسمت ها باعث تولید قارچ و باکتری می شود ، برای از بین بردن رسوبات دیگ شستشو و درام از جرم گیر استفاده کنید ، سختی آب شهری باعث ایجاد رسوبات در این محفظه می گردد و در اثر گذشت زمان ممکن است رسوبات گرفتگی ایجاد کنند و کارکرد صحیح ماشین را مختل کنند برای تمیز کردن از جرم گیرهای استاندارد و مناسب ماشین لباسشویی اوشن استفاده کنید ، در صورت کثیفی با مقدار کم می توانید با اسفنج و اب و مواد شوینده خنثی تمیز کنید و سپس خشک کنید برای تمیز کردن هرگز از اجسام فلزی و سیم ظرفشویی استفاده نکنید هرچند دیگ شستشو ضد خش است اما در صورت استفاده این موارد باعث زنگ زدگی و اسیب به این قطعه می شود و شما نیاز به تعمیرگاه مجاز ماشین لباسشویی اوشن پیدا می کنید .

شما عزیزان برای تعمیر لباسشویی و مشاهده ارور لباسشویی برندهای مختلف میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.