راهنمای خرید ماشین لباسشویی

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

لباسشویی چی بخریم ؟

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

راهنمای خرید ماشین لباسشویی : امروزه ماشین لباسشویی یکی از ضروری ترین و پرکاربرد ترین وسایل منزل می باشد . بهتر است قبل از خرید به پارامترهای اصلی این دستگاه توجه کنید .
هنگام خرید ماشین لباسشویی  جدید، سه نوع مختلف ماشین لباسشویی برای انتخاب وجود دارد:
ماشین لباسشویی های درب از بالا معمولی (پرتابل) ، ماشین لباسشویی درب از بالا به همراه خشک کن (دوقلو)، ماشین لباسشویی درب از جلو اتوماتیک که هر کدام معایب و مزایای خود را دارند .

اینکه لباسشویی خود را خریداری نموده اید و بعد از مدتی با اروری در صفحه نمایش آن مواجه شدید ، نگران نباشید !! چون ، ما تمام ارور های ماشین لباسشویی با برندهای مختلف را تحت پوشش قرار دادهایم و به صورت شفاف با ذکر دلیل و رفع عیب ارور شرح داده ایم . همچنین برای تعمیر ماشین لباسشویی در سراسر تهران میتوانید کلیک نمایید .

به خواندن ادامه دهید و تفاوت لباسشویی اصل و غیر اصل را بدانید .

ماشین لباسشویی چی بخریم ؟

اینکه ماشین لباسشویی چی بخریم به مدل و برند آن وابستگی دارد ، لباسشویی درب از بالا بخریم یا درب از جلو ؟ لباسشویی مکانیکی بخریم یا الکترونیکی ؟

در ادامه به مقایسه برندهای لباسشویی میپردازیم .

راهنمای خرید ماشین لباسشویی درب از بالا معمولی :
در این مدل ها مخزن آب را پر می کنند و حرکت چرخشی همزن عمل شستشو را انجام می دهد. از مزایای این مدل ها قیمت کمتر نسبت به مدل های اتوماتیک می باشد و کاربرد راحت و آسان، سبکی آن، کوچکی و کم جا گیری در مدل های مینی واش از دیگر مزایای آن می باشد. از معایب این مدل این است که به عنوان دستگاهی چند کاره کاربرد ندارد( یعنی فقط قابلیت شستشو دارد)، ظرفیت شستشوی  3 تا 7 کیلوگرم لباس را دارند ، مصرف آب در مدل های لباسشویی درب از بالا زیاد است، نسبتا پر و سر و صدا کار می کنند و ظرفیت آنها می تواند نا متعادل باشد.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی درب از بالا

.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی درب از بالا دو قلو :
این نوع از ماشین لباسشویی از روش معلق شدن برای شستشوی لباسها استفاده می کند. این نوع  ماشین لباسشویی ها ظرفیت محدودی دارند به همین علت آب کمتری استفاده می کنند و با سرعت بالایی می چرخند و با تولید کف کمتر و استفاده مفید (بازدهی بالا) از مواد شوینده کار می کنند.
از مزایای ماشین لباسشویی درب از بالا دو قلو ظرفیت بالای آنهاست که تا 9 کیلو گرمی هم در برخی از مدل ها وجود دارد و بطور کلی این مدلها شستشوی بهتری دارند. داشتن خشک کن با سرعت بالا باعث کاهش زمان خشک شدن لباس در آنها می شود .
از معایب ماشین لباسشویی درب از بالا دو قلو این است که به دلیل سرعت بالای چرخاندن  ممکن است باعث به هم پیچیدن لباس و چروک شدن لباسها شود.
راهنمای خرید ماشین لباسشویی دوقلو درب از بالا

راهنمای خرید ماشین لباسشویی درب از جلو :

این نوع از ماشین لباسشویی  هم تا حدی از آب پر می شوند . شستشوی  لباس در آنها به روش بلند کردن آنها به بالای مخزن آب و پرتاب درون آب  تمیز انجام می شود . این نوع ماشین لباسشویی هم  کف کمتری تولید کرده و از مواد شوینده با بازدهی بالا استفاده می کنند.
مزایای ماشین لباسشویی درب از جلو این است که بهتر و مقرون به صرفه تر از ماشین لباسشویی درب از بالا می شویند و لزوما قیمت خیلی بالایی ندارند.
استخراج رطوبت در چرخش مدور، زمان خشک کردن و صرف انرژی را کاهش می دهد. بطور کلی ماشین لباسشویی درب از جلو صدای کمی تولید می کنند.  به دلیل اینکه درب این نوع از ماشین لباسشویی ها در جلو قرار دارد امکان استفاده از فضای بالای آنها وجود دارد. در حالی که دستگاه‌هایی که درِ ورودی آنها از بالا است، فضای بالای آنها بدون استفاده باقی می ‌ماند.
راهنمای خرید ماشین لباسشویی درب از جلو

بعد از اینکه نوع ماشین لباسشویی خود را با توجه به کاربردی که می خواهید از آن داشته باشید انتخاب کردید ، با توجه به معیار های دیگر که بیان می شود نسبت به انتخاب نهایی مدل مورد نظر اقدام کنید

راهنمای خرید ماشین لباسشویی با ظرفیت ماشین لباسشویی

با توجه به تعداد اعضا خانواده برای ظرفیت لازم را برای ماشین لباسشویی انتخاب کنید.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی با برند و مدل ماشین لباسشویی

مسلما میزان بودجه ای که شما برای خرید ماشین لباسشویی در نظر می گیرید یکی از عوامل تعیین کننده است اما در عین حال شاید با  کم و زیاد کردن مبلغ خرید گزینه بهتری را بدست آورید .
در مورد برند ماشین لباسشویی هم کاملا بستگی به نظر خود شما یا اعتماد شما به برند خاصی دارد ولی مدت زمان ضمانت و نوع خدمات پس از فروش که برای دستگاه از طرف شرکت سازنده و یا وارد کننده در نظر گرفته شده اهمیت دارد .مدت زمان ضمانت بیشتر، دلیلی بر بهتر بودن دستگاه نیست، بلکه تضمینی بر اطمینان خرید می باشد

راهنمای خرید ماشین لباسشویی بر حسب تعداد برنامه

برنامه های متنوع تر در انواع برندهای ماشین لباسشویی به شما اجازه می دهد تا بهترین برنامه را مطابق با البسه مناسب انتخاب نموده و نتیجه بهتری را بدست آورید . در بعضی از دستگاههای جدید علاوه بر برنامه های از پیش تعیین شده به کاربر این امکان را می دهد که بسته به سلیقه خود برنامه ای را برای شستشو تنظیم نماید . در صورتی که شما توانایی و حوصله چنین کاری را دارید خرید این گونه دستگاهها خالی از لطف نیست .

دور موتور دستگاه ۶۰۰ تا ۱۶۰۰ دور

سرعت خشک کن که با واحد دور در دقیقه مشخص می شود از پارامترهای دیگر یک ماشین لباسشوئی می باشد . اگر شما پس از شستشو در خشک کردن لباسها محدودیت دارید و یا ترجیح می دهید که لباسها را پس از شستشو به صورت خشک و یا نیمه خشک از لباسشویی خارج نمایید بهتر است  ماشین لباسشویی با دور خشک کن بالاتر را خریداری کنید . دور خشک کن معمولا 600 - 800 - 1000 - 1200 - 1400 و 1600 است . البته این مقادیر حداکثر سرعت می باشد و مثلا دستگاهی که دارای دور خشک کن 1200 است قادر است با سرعت های 600 - 800 - 1000 و یا 1200 در هنگام خشک کردن لباسها عمل کند .

ورودی آب گرم و سرد و یا ورودی تک

در صورتی که محل قرار گیری ماشین لباسشویی به شیر آب گرم نزدیک باشد  پیشنهاد می کنیم که دستگاههای دارای دو ورودی آب یا در اصطلاح دو شیر را خریداری نمایید . با این کار در صورتی که شستشوی لباسها در دمای بالاتر انجام شود مقداری از آب گرم از طریق شیر آب گرم تامین می شود و انرژی کمتری مصرف شده  چرا که در غیر این صورت المنت دستگاه می بایستی دمای مطلوب آب را تامین کند .

مصرف انرژی و آب

ماشین لباسشویی به پرمصرف ترین وسیله برقی در 10 سال گذشته تبدیل شده است. اخیرا برخی از تولید کنندگان  برای مطابقت با استاندارد های مصرف انرژی کلیدهای میانبری برای دستگاهها در نظر گرفته اند که باعث شستشوی اقتصادی با مصرف کمتر انرژی را می شوند .
يك لكه گيري مقدماتي لباسها ، در اغلب موارد كمك مي كند تا ماشين لباسشويي در برنامه هاي با آب سرد به خوبي لباسها را پاك و تميز بشويد ، اگر فيلتر ماشين لباسشويي در سيكل شستشو تميز نمي شود بعدازهر بار استفاده آن را تميز كنيد و سالي يك بار فيلترهاي آب گرم و سرد را كه در پشت ماشين قرار دارند تميز كنيد.
نظافت عمومي ماشين به كم شدن مصرف انرژي و افزايش عمر مفيد آن كمك مي كند.
براي صرفه جويي در مصرف برق و همچنين آب بهتر است صبر كنيد تالباسهايي كه بايد شسته شوند به حدي برسند كه ظرفيت ماشين تكميل شود سپس ماشين را در حداقل دماي مناسب ومورد لزوم تنظيم كنيد تا از مصرف بيش از حد برق و اتلاف آب گرم جلوگيري گردد.
به هيچ وجه از ماشين لباسشويي در ساعات اوج مصرف استفاده نكنيد روزهاي تعطيل وساعتهاي اوليه صبح بهترين اوقات براي روشن كردن ماشين لباسشويي است. اگر امكان خشك كردن لباسها در هواي آزاد وجود دارد مي توان از برنامه خشك كن ماشين استفاده نكرد. ماشین‌ های با درب از جلو بسیار کمتر از انواع ماشین‌های با درب از بالا آب مصرف می‌نمایند. بعضی از انواع ماشین‌های لباسشویی با درب از جلو فقط به اندازه 0.33 بقیه آب مصرف می‌نمایند. لذا از میزان مصرف آب دستگاه نیز اطمینان حاصل نمایید .

میخواهیم لباسشویی بخریم که وقتی خراب شد دغدغه ای برای تعمیرات لباسشویی نداشته باشیم ، حال با این تفکر به مباحث فنی خرید لباسشویی در زیر میپردازیم .

راهنمای انتخاب یک ماشین لباسشویی مناسب

انتخاب یک ماشین لباسشویی مناسب ممکن است در ابتدا ساده به نظر برسد.  در حالی در واقع فاکتورهای زیادی وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند. مسائلی وجود دارند که احتمالا تا به حال به فکرتان نرسیده است. از جمله هزینه های جاری دستگاه. به عبارت دیگر، به صرفه تر است که در ابتدا پول بیشتری بپردازید تا در آینده هزینه های جاری کمتری داشته باشید.

در ادامه ما شما را با تمام مواردی که برای انتخاب ماشین لباسشویی باید در نظر بگیرید و تمام مشخصات کلیدی آنها آشنا می کنیم. بسته به بودجه ای که برای خرید در نظر گرفته اید، بهترین محصول را برای خود برگزینید.

برای خرید یک ماشین لباسشویی باید به چه مشخصاتی توجه کرد؟

برای خرید بهترین ماشین لباسشویی 2017 کلیک نمایید .

  • مصرف انرژی

مصرف انرژی و آب فاکتورهایی هستند که مشخص می کنند ماشین لباسشویی شما در یک سال چقدر هزینه دارد. برای بعضی مشتریان، هزینه های جاری از اهمیت بسیاری برخوردار است. به این خاطر که دستگاهی با هزینه های جاری پایین تر در دراز مدت بسیار مقرون به صرفه تر است حتی اگر آن را با قیمت بالاتری خریده باشید.

سیستم برچسب انرژی EU دستگاه هایی با درجه A+++ تا A را در گروه دستگاه های با مصرف انرژی بهینه قرار می دهد. هر درجه، میزانی راندمان دارد. در نتیجه دستگاهی که برچسب مصرف انرژی اش A+++ است، از A کمی راندمانش بالاتر است. تفاوت ناچیزی در مصرف انرژی دستگاه هایی که برچسب انرژی مشابهی دارند وجود دارد که در طول یک سال قابل چشم پوشی ست.

برای اینکه در تصمیم گیری یاری تان کنیم، هر برچسب شامل علامتی برای مصرف توان دستگاه با واحد Wh/year و علامتی برای مصرف آب با واحد lit/year می باشد. دنبال دستگاهی باشید که پایین ترین مقدار را در این قسمت دارد.

  • دیگ

ابعاد دیگ یکی از مهم ترین فاکتورهای ماشین لباسشویی ست که بر حسب وزن باری که دستگاه می تواند برای شستشو تحمل کند، محاسبه یک دیگ 6 کیلوگرمی کافی ست. در هر حال، دیگ های بزرگتر 8 و 10 کیلوگرمی می توانند کاراتر باشند از آن جهت که نه تنها لباس های بیشتری را می توانند بشویند، بلکه قادر به شستشوی اجسام بزرگتر از جمله پتوها نیز هستند. بطور کلی، دیگ بزرگتر برای هر کیلوگرم بار راندمان بیشتری دارد زیرا در این حالت آب و مواد شوینده کمتری مصرف می شود. چرا که همان مقدار بار با دیگ کوچک تر  باید در تعداد مراحل بیشتری شسته شود.

  • سرعت چرخش

به زبان ساده، سرعت چرخش به شما می گوید گه دیگ با چه سرعتی می تواند بر حسب دور در دقیقه بچرخد. بطور کلی، هر چه سرعت چرخش بیشتر باشد، بعد از اتمام کار، لباس های خشک تری تحویل خواهید گرفت. سرعت چرخش ماشین لباسشویی های قیمت مناسب حدود rpm 1100 است اما برای عملکرد بهتر، به دنبال سرعت rpm 1400 یا rpm 1600 باشید. فراموش نکنید که از تراز بودن سطح قرار گیری ماشین لباسشویی مطمئن شوید. تمام ماشین لباسشویی ها پایه های قابل تنظیم دارند. اگر ماشین لباسشویی لق باشد، تق تق کرده و بین مراحل آبکشی ایجاد صدا می کند. ماشین لباسشویی که با همان وضعیت لق رها شود، دچار مشکلات لرزش خواهد شد.

  • ویژگی های خاص

هر برند ماشین لباسشویی ویژگی های خاص خود را دارد که برای ارتقای کیفیت شستشو و کاهش هزینه ها طراحی شده است. برای مثال، مدل های اکوبابل برند سامسونگ ، ابتدا شوینده را در آب حل کرد و با استفاده از هوا کف درست می کند و به محفظه شستشو تزریق می کند و از این طریق کیفیت شستشو را بالا می برد. همچنین با شستشوی 15 درجه به صرفه جویی در هزینه کمک می کند.

  • حالت های شستشو

به حالت های سیکل شستشو در ماشین لباسشویی دقت کنید. دستگاهی که علامت لباس های پشمی داشته باشد می تواند این نوع لباس ها را شستشو دهد و دستگاهی که علامت پنبه داشته باشد، گزینه هایی برای شستن لباس های پنبه ای دارد. اگر دستگاه دارای تنظیمات ظریف زیادی باشد، شستن لباس ها با دست به مراتب راحت تر است.  بعضی ماشین لباسشویی ها تنظیمات ضد چروک شدن لباس دارند که برای که برای لباس هایی که بعد از شستشو نیاز به اتو دارند، اتو کردن را ساده تر می کند.

  • راحت بودن در استفاده

ماشین لباسشویی ها روز به روز بیشتر پیچیده می شوند. بهتر است دستگاهی را انتخاب کنید که کار با تنظیمات آن سخت نیست. مثلا ماشینی که منوی واضخی دارد و دسترسی به تنظیمات معمول آن راحت بوده و نشان بدهد چقدر تا پایان سیکل شستشو مانده است، گزینه مناسبی ست.

  • بهترین برندها

درحالی که حتی برخی از ارزان ترین برندهای لوازم خانگی برای سال ها بدون مشکل کار می کنند، برند های آلمانی و کره ای درامکانات، قابلیت اطمینان و کیفیت ساخت سرآمد هستند. هرچند که قیمت های یشان اغلب بالاتر است. بوش ، زیمنس و نف همگی متعلق به bsh6 هستند که خط تولید هایش را به صورت زیر تقسیم کرده است :

محصولات بوش در محدوده قیمت متوسط و زیمنس و نف در محدوده قیمت های بالاتر قرار دارند . بسیاری از محصولات BSH در بسیاری از کشور های اروپایی مانند لهستان و اسپانیا تولید می شوند. BSH ادعا می کند که تمام کارخانه هایش فارغ از اینکه در کدام کشور هستند بطور یکسانی از استاندارد بالا استفاده می کنند. اما در واقعیت بعضی از آنها متفاوت می باشند.

کارخانه های آلمانی به عنوان با کیفیت ترین و کارامد ترین با بالاترین کنترل کیفیت شناخته شده اند. بنابراین برای نمایندگی تعمیرات بوش و نمایندگی تعمیرات زیمنس کلیک نمایید . صنعت خودرو آلمان در این مشخصات به اثبات رسیده است. تا جایی که ما اطلاع داریم، میله تنها برندی ست که بطور کامل در آلمان ساخته می شود. احتمالا به همین دلیل است که محصولات این برند دارای بالاترین میزان قابلیت اطمینان است. هرچند که قیمت تعمیرات دستگاه های این برند بالاست، ولی شرکت تلاش می کند دستگاه های تعمیری را طی چند روز به مشتریان تحویل دهد در حالی که در بقیه شرکت ها این پروسه چند هفته به طول می انجامد.

و سر انجام، هیچ ارزیابی لوازم خانگی بدون وجود سامسونگ کامل نمی شود. این شرکت در بین برندهای با کیفیت از امتیاز بالایی برخوردار است. برخلاف اینکه سامسونگ اساسا یک شرکت الکترونیکی ست، بعضی مهندسان از قابلیت اطمینان اجزای الکترونیکی آن انتقاد کرده اند.

نکته  نکته : در  رابطه با ماشین لباسشویی ها و خشک کن ها، ما حداقل از 2 مهندس تعمیرات شنیده ایم که بهترین راه برای اینکه بفهمیم دستگاه در آلمان تولید شده یا کشوری دیگر، این است که به لولای در آن نگاه کنیم. اگر دستگاه در آلمان تولید شده باشد، لولا در سمت راست و اگر در کشور دیگری تولید شده باشد لولای در آن در سمت چپ قرار دارد.

کاربر گرامی در نظر داشته باشید چنانچه خودتان فنی باشید ، برای رفاه حال شما عزیزان آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی را به صورت کامل شرح داده ایم تا بدون نیاز به تعمیرکار لباسشویی نیاز شما برآورده شود .

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.